czwartek, Październik 24, 2019

Plusgum – opony z dostawą do domu

0
Plusgum - opony z dostawą do domu

Czasy, kiedy aby zakupić konkretny produkt, musieliśmy udać się do sklepu stacjonarnego, powoli odchodzą w zapomnienie. W erze, w której każda wolna chwila odgrywa dużą rolę, ludzie pragną optymalizować swój czas, jak tylko jest to możliwe. Zakupy przez internet są już niemal normą w każdym gospodarstwie domowym. 

Dlaczego warto zamawiać produkty online?

Kupowanie przez internet wiąże się z wieloma udogodnieniami. Należy do nich między innymi gwarancja na zakupione przedmioty. Czas trwania takiego zobowiązania zależny jest od producenta. Zazwyczaj okres ten wynosi 24 miesiące, jednak na niektóre produkty, chociażby te w sklepie Plusgum, gwarancja wynosi nawet dekadę, Inną istotną kwestią jest możliwość odstąpienia od umowy, co nie zawsze jest możliwe w sklepach stacjonarnych. Dodatkowym plusem jest to, że cała transakcja jest udokumentowana. To niezwykle istotne w chwili, gdy chcielibyśmy dokonać zwrotu. Ułatwiona forma zakupów w systemie ratalnym jest kolejną zaletą tego typu zakupów, zwłaszcza wtedy, gdy nie dysponujemy odpowiednią ilością gotówki. Co więcej, dokonując zakupów przez internet, bez problemu możemy porównać oferty różnych sklepów, wybierając najkorzystniejszą dla nas opcję. Mamy również możliwość spokojnego zastanowienia się nad zakupem po dodaniu interesujących nas przedmiotów do wirtualnego koszyka. Dostawa do domu jest jednak najczęściej podawanym argumentem, dającym przewagę sklepom internetowym. Sklep Plusgum zapewnia swoim klientom wszystkie te możliwości.

Zakupy bez konieczności wychodzenia z domu to bezsprzecznie najwygodniejsza forma nabywania towarów, ciesząca się z każdym rokiem coraz większą popularnością. Nic zatem dziwnego, że sprzedawcy internetowi wychodzą naprzeciw potrzebom klienta, świadcząc usługi na coraz wyższym poziomie.

Plusgum – udane zakupy z gwarancją jakości

Plusgum jest firmą ceniącą sobie wysoką jakość produktów oraz przystępne, niewygórowane ceny. Wiele lat w branży pozwoliło na uzyskanie wysokich standardów obsługi klienta. W sklepie tym mamy gwarancję wysokiej jakości opon, szerokiego wyboru producentów, szybkiej wysyłki firmą kurierską DPD oraz monitorowania przesyłki dzięki udostępnionemu linkowi śledzenia trasy paczki. Dodatkowo w zależności od zakupionego modelu opon, udzielana jest gwarancja od 24 miesięcy do nawet 10 lat. Dużym ułatwieniem jest również możliwość zakupu całych zestawów oraz jasne zasady gwarancji i reklamacji, bez żadnych ukrytych kosztów.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, możesz skontaktować się z firmą za pośrednictwem Facebooka, formularza kontaktowego, osobiście lub pod numerem telefonu podanym na stronie. Plusgum dokłada wszelkich starań, aby każda transakcja przebiegała na jak najwyższym poziomie, stawiając satysfakcję i zadowolenie klientów na pierwszym miejscu.

Kompleksowe usługi kurierskie

0
Kompleksowe usługi kurierskie

Podstawowymi wyznacznikami najlepszych firm kurierskich jest niska cena za oferowane usługi, a także krótki czas realizacji zamówienia. Coraz większą rolę odgrywa również aspekt sprawności i szybkości w nadaniu lub też odbiorze przesyłki.

Nowy wymiar kurierstwa

Choć wydawałoby się, że w branży usług kurierskich trudno już zaskoczyć klientów nowatorskim podejściem, firma eEpaka.pl oferuje zupełnie nowy wymiar usług w zakresie dostarczania paczek i przesyłek do klientów. Ta swoista platforma logistyczna to niezwykle użyteczny partner w biznesie dla wielu przedsiębiorców, którzy opierają swoją działalność na sprzedaży wysyłkowej lub wymianie międzynarodowej. Epaka.pl to nowoczesna platforma wysyłkowa dająca swoim klientom możliwość skorzystania z najlepszych ofert usług kurierskich na świecie. Jak to możliwe? Sposób działania firmy jest prosty. Epaka.pl współpracuje z niemal wszystkimi liderami branży kurierskiej na świecie.

Współpraca z najlepszymi

Dzięki współpracy z najlepszymi i największymi firmami kurierskimi na świecie eEpaka.pl oferuje swoim klientom możliwości, których nie jest w stanie zaoferować żadna z dużych firm z osobna. Każda firma kurierska posiada bowiem swoją odrębną specyfikę i wachlarz usług. Dzięki eEpaka.pl nie musimy już porównywać oferty różnych kurierów oraz sprawdzać, czy przesyłka specjalna zostanie obsłużona przez danego operatora. Epaka.pl oferuje najszerszy wachlarz usług, a także konkurencyjne i atrakcyjne ceny dla swoich klientów.

Kurier DHL

Jednym z liderów branży kurierskiej, którego barwy i logo są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych przez klientów, jest potentat branży, niemiecki kurier DHL. Dzieki platformie eEpaka.pl klienci mogą skorzystać z usług również tej firmy, mając gwarancję i pewność, że firma eEpaka.pl dopilnuje, aby zlecenie było wykonane z najwyższą starannością. Potentaci rynkowi mają niestety jedną negatywną cechę, załatwianie spraw formalnych, dodzwonienie się na infolinię czy nadanie paczki bywa czasami czasochłonne. Dzięki patformie wysyłkowej eEpaka.pl problem ten znika, gdyż firma jest swoistym reprezentantem swoich klientów w kontakcie z dużymi firmami kurierskimi, pieczołowicie pilnując zaaranżowanych zleceń.

Epaka.pl to nowoczesne rozwiązanie, oferujące klientom pełen wachlarz możliwości wysyłkowych paczek zarówno w kraju, jak i za granicą. Platforma koordynuje realizację zleceń przez czołowe światowe firmy kurierskie, oferują również bardzo atrakcyjne ceny dla swoich klientów. Jeśli zatem interesują Cię proste, szybkie i skuteczne rozwiązania, których cena jest konkurencyjna, eEpaka.pl to firma kurierska dla Ciebie.

Jazda pod wpływem alkoholu w 2019 roku – co za to grozi?

0
Jazda pod wpływem alkoholu w 2019 roku – co za to grozi?

Jazda pod wpływem alkoholu wciąż nie należy do rzadkości na polskich drogach. Jakie kary przewiduje polskie prawo za to przewinienie? Czy istnieje jakaś szansa na uniknięcie dotkliwych konsekwencji jazdy na podwójnym gazie? O tym przeczytasz w tym artykule.

Jazda po alkoholu – konsekwencje prawne w 2019 roku

Pomimo głośnych zapowiedzi podwyższenia kar za jazdę pod wpływem alkoholu, konsekwencje karne za jazdę na „podwójnym gazie” w 2019 roku nie uległy zmianie. To, jaka kara za to grozi, zależy do tego czy doszło do popełnienia przestępstwa czy wykroczenia. To zaś uwarunkowane jest „stanem upojenia”. Jeżeli zawartość alkoholu we krwi podczas kontroli wynosi od 0,2 do 0,5 promila (tj. od 0,1 do 0,25 mg alkoholu w wydychanym powietrzu) jest to tzw. „stan po spożyciu alkoholu”. Prowadzenie pojazdu mechanicznego traktowane jest wtedy jako wykroczenie, które karane jest:

  • grzywną od 50 zł do 5000 zł;
  • karą aresztu od 5 do 30 dni;
  • zakazem prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat;
  • zyskaniem 10 punktów karnych.

Prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości (jeżeli zawartość wynosi powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi lub więcej niż 0,25 mg alkoholu w wydychanym powietrzu) jest zaś przestępstwem, za które grozi:

  • grzywna zależna od dochodu;
  • ograniczenie wolności od miesiąca do 2 lat lub pozbawienie wolności do lat 2;
  • świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej od 5 000 zł do 60 000 zł;
  • odebraniem prawa jazdy na okres od 3 lat do 15 lat;
  • zyskaniem 10 punktów karnych.

Kodeks karny wskazuje jednak na szczególne przypadki, kiedy kara może być zaostrzona. Do takiej sytuacji dojdzie przykładowo wtedy, gdy sprawca pod wpływem alkoholu spowoduje wypadek, w którym ktoś ucierpi. Surowsza kara grozi również tym, którzy już wcześniej zostali skazani za jazdę pod wpływem alkoholu.

Jazda na podwójnym gazie – czy istnieje możliwość uniknięcia kary?

Wiele osób zastanawia się czy są jakieś szanse na uniknięcie (lub złagodzenie) kary – zwłaszcza w przypadku, gdy przekroczenie dopuszczalnego limitu alkoholu we krwi było minimalne. Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Jednym ze sposobów na złagodzenie, a nawet uniknięcie kary jest staranie się o tzw. warunkowe umorzenie postępowania. Polega ono na tym, że sąd zamiast wydawać wyrok skazujący, umorzy postępowanie karne pod ustalonymi warunkami. Dzięki temu, można nie tylko uniknąć kary (w tym odebrania prawa jazdy). Warunkowe zawieszenie postępowania wiąże się z tym, że sprawca nie zostanie wpisany do rejestru karnego i będzie mógł uzyskać zaświadczenie o niekaralności.

Jazda pod wpływem alkoholu – czy potrzebujesz prawnika?

Prawda jest taka, że procedura karna jest skomplikowana i to czy uda nam się złagodzić karę w przypadku jazdy pod wpływem alkoholu, zależy od wielu czynników.  Nie ma jednej, zawsze skutecznej metody postępowania. Dlatego, zawsze warto w takim przypadku skonsultować się z profesjonalistą. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj: https://adwokat24h.pl/jazda-po-alkoholu/.

Subaru na wakacje: Forester czy Outback?

0
Subaru na wakacje: Forester czy Outback?

Rywalizacja dwóch samochodów w obrębie jednej marki? To możliwe. Zwłaszcza, jeśli, jak Subaru, tworzy się samochody tak dobre. Jest to jednak rywalizacja bardzo zdrowa i pożyteczna. Dzięki niej możemy przekonać się, jak wiele zyskuje kierowca, który decydując się na jeden z prezentowanych przez markę modeli.

Automatyczne wózki magazynowe – metody nawigacji

0
Automatyczne wózki magazynowe - metody nawigacji

Transport jest bardzo istotnym i czasami kosztowym elementem każdego procesu produkcyjnego. Na jego koszty ma wpływ wiele czynników. Są to m.in. organizacji systemu transportowego, używane środki transportowe czy poziom automatyzacji procesu. Automatyzacja transportu, o ile na początku może być nieco kosztowna, później pozwala znacząco zmniejszyć koszty szczególnie te związane z czynnikiem ludzkim. Automatyczne transportowe wózki magazynowe są również bardzo wydaje. A także mogą pracować w miejscach niesprzyjających człowiekowi, obniżając ryzyko wypadku.

Na koszt wdrożenia zautomatyzowanego systemu transportu wpływa m.in. sposób nawigacji użyty w wózkach. Niektóre metody są bardzo niż inne kosztowe w implementacji lub późniejszej eksploatacji i konserwacji.

Rodzaje nawigacji stosowane w transportowych wózkach magazynowych

Systemy transportu zautomatyzowanego wykorzystują minimum dwa rodzaje nawigacji. Pierwszy system to tzw. odometria (nawigacja zliczeniowa). Jest on niezwykle prosty i nie wymaga dodatkowych, specjalistycznych urządzeń. Niestety jest bardzo czuły na kumulowanie się błędów obliczeniowych, które w związku z tym muszą być korygowane na bieżąco. W tym celu do wózka montuje się drugi system nawigacji. Może on działać na zasadzie pętli optycznej. magnetycznej lub indukcyjnej, może także wykorzystywać bardziej skomplikowane narzędzia, jak laser, żyroskopy, system GPS lub ultradźwięki.

Przyjrzyjmy się bliżej drugiej z wymienionych grup nawigacji.

Zastosowanie nawigacji laserowej w wózkach transportowych

Zastosowanie lasera w tym systemie opiera się na metodzie triangulacyjnej. Wózek jest wyposażony w głowicę z laserem, który swoją wiązką omiata otoczenie dookoła. Jeśli wiązka trafi na odbłyśnik wraca z powrotem do głowicy. Pozycja głowicy w momencie odebrania sygnału zwrotnego jest zapamiętywana i służy do dalszych obliczeń.

Aby pozycja mogła być określona dokładnie, potrzebna jest informacja z minimum trzech odbłyśników równocześnie (najlepiej żeby było ich pięć). Wszystkie obliczenia są przeprowadzane na bieżąco przez nawigację zliczeniową, pozwalając uzyskać dokładność pozycji do 10 cm. Niestety wymaga to mocnego komputera. W innych rozwiązaniach można też wykorzystywać namiary względem charakterystycznych powierzchni i punktów lub nawet tworzyć trójwymiarowe mapy pomiarowe.

Fale ultradźwiękowe w procesie automatyzacji

Wózki AGV wykorzystujące ultradźwięki wyposażone są w specjalne głowice. Działają one na zasadzie pomiaru echa odbitego od otaczających obiektów, a dystans wyznacza się mierząc czas jaki był potrzebny aby sygnał po odbiciu powrócił do głowicy. Wadą tego systemu jest jego podatność na zakłócenia oraz stosunkowo długi czas oczekiwania na ustalenie pozycji. Na dokładność pomiaru mogą wpływać nawet takie czynniki jak temperatura czy wilgotność otoczenia, co sprawa, że ta metoda nie jest zbyt często stosowana.

Wykorzystanie żyroskopów do nawigacji wózków AGV

Żyroskopy mogą być wykorzystywane do wyznaczania kąta obrotu oraz prędkości kątowej transportowego wózka magazynowego. Kąt obrotu mierzy się zazwyczaj za pomocą żyroskopów mechanicznych lub kompasów elektronicznych, natomiast prędkość kątową można wyznaczyć żyroskopem mechanicznym lub optycznym. Te drugie stają się coraz bardziej popularne ponieważ nie wymagają rozruchu przed użyciem i mają bardziej stałe parametry działania. Rozwiązania tego typu umożliwiają dobre pozycjonowanie wózka, są jednak drogie.

GPS a sterowanie wózkami

Ten sposób sterowania jest stosowany w przypadku wózków, które pracują na zewnątrz. Warunkiem ich użycia jest aby teren był otwarty i pozbawiony wysokich budynków. Najczęściej wykorzystuje się je np. na nabrzeżach portów czy stacjach przeładunkowych kontenerów. Zaletą tego systemu jest to, że bardzo łatwo go wdrożyć.

Jak widać istnieje wiele metod nawigacji wózkami transportowymi, dzięki czemu każdy może wybrać takie rozwiązanie, które będzie mu najbardziej opowiadało, zarówno pod katem technicznym jak i finansowym.

W jaki sposób organizowany jest transport maszyn oraz urządzeń do ZEA?

0
W jaki sposób organizowany jest transport maszyn oraz urządzeń do ZEA?

Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich transportuje się głównie urządzenia mechaniczne oraz różnego rodzaju maszyny.

Najczęściej wykorzystywanym rodzajem przewozu jest transport lotniczy

W tym przypadku wykorzystuje się przede wszystkim transport lotniczy. Podkreślić należy fakt, że określony rodzaj przewozu jest tam na bardzo wysokim poziomie. Potwierdzeniem tego jest to, że na obszarze kraju funkcjonuje więcej niż czterdzieści lotnisk. Wśród najbardziej znanych wymienia się Jobel Ali. Zostało ono ukończone w 2010 roku. Korzystnym aspektem jest to, że wskazane lotnisko połączone jest z linią kolejową i portem morskim. Tworzone są tam specjalne strefy ekonomiczne, na których terenie odbywa się import i eksport z całego regionu.

W jaki sposób odbywa się transport urządzeń oraz maszyn?

Duże wymiary ładunków sprawiają, że transport maszyn przyczynia się do dużych trudności. W określonej sytuacji wymienia się dwie drogi. Jedną z nich jest wykorzystanie zwykłego samolotu, który może przetransportować maszyny nieprzekraczające wysokości 1,6 m. Natomiast wyższy sprzęt przewożony jest frachtowcami. Jednakże drugie samoloty kursują niezwykle rzadko. Transport lotniczy wyceniany jest na podstawie wagi przewożonych towarów. Biorąc pod uwagę powyższe, jeżeli produkty są ciężkie, to łączne koszty transportu również są znaczące. Inna metoda obliczeniowa stosowana jest w przypadku dużych objętościowo, ale także lekkich ładunków. W takiej sytuacji waga rzeczywista ustalana jest z uwzględnieniem wcześniej określonej zasady postępowania.

Dokument umożliwiający odprawę celną towarów wywożonych tymczasowo

Niejednokrotnie transport maszyn z wykorzystaniem samolotu przeprowadzany jest przez przedsiębiorstwa, które wysyłają swój towar na różnego typu imprezy targowe. Jednakże w tej sytuacji obowiązują inne niż normalnie schematy postępowania. Wówczas niezbędnym elementem jest tak zwany karnet ATA. Pod tym pojęciem ukrywa się międzynarodowy dokument, który pozwala na odprawę celną ładunków, na przykład na potrzeby wystawiennicze. Karnety wydawane są na podstawie regulacji Konwencji o Tymczasowej Odprawie Celnej. Ma on charakter tymczasowy, gdyż towary muszą ponownie powrócić do Polski.

Jakie dokumenty są wymagane?

W przypadku realizacji działania jakim jest lotniczy transport maszyn do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, koniecznie trzeba przedstawić pewne dokumenty. Wymienia się zatem takie elementy jak faktura handlowa, oświadczenie dotyczące importowanych towarów list przewozowy, świadectwo dotyczące pochodzenia, a ponadto zamówienie dostawy. Biorąc pod uwagę import towarów na potrzeby reeksportu, należy uiścić zaliczkę. Konieczna jest również gwarancja bankowa dla cła, które przewidywane jest do zapłaty. Urządzenia i maszyny przewiezione do Zjednoczonych Emiratów Arabskich mogą być pozostawione w magazynie, który ma uprawnienia składu celnego przy równoczesnym zawieszeniu opłaty cła do chwili ich wywozu bądź też wykorzystania. Nie mogą być one przechowywane dłużej niż 365 dni.

ClimaPartner – twój dostawca części klimatyzacji samochodowej

dostawca części klimatyzacji samochodowej

Dzięki klimatyzacji, temperatura oraz jakość powietrza wewnątrz pojazdu – przede wszystkim w kabinie pasażerów – znajduje się pod stałą kontrolą. Obecność instalacji klimatyzacyjnej istotnie zwiększa wygodę korzystania z pojazdu. Szczególnie w trakcie podróży długodystansowych oraz odbywanych w porze wysokich temperatur.

Na instalację klimatyzacyjną składa się kilka głównych elementów – między innymi źródło grzania (którym najczęściej jest silnik), źródło chłodzenia, czujniki, efektory układu, sterowniki oraz liczne inne ogniwa. Należy podkreślić, że instalacje klimatyzacyjne w samochodach osobowych stosunkowo często ulegają różnorodnym uszkodzeniom i awariom. Wynika to z samego sposobu działania systemu klimatyzacji oraz dużej liczbie tworzących go części.

ClimaPartner – w trosce o jakość klimatyzacji w twoim samochodzie

Klimatyzacja samochodowa stawia przed właścicielem samochodu szereg dodatkowych wymogów. Przede wszystkim, należy zatroszczyć się zarówno o czystość całego systemu i tworzących go elementów, jak i sprawne działanie każdego z nich.

Naprzeciw tym potrzebom wychodzi ClimaPartner – dostawca części zamiennych do systemów klimatyzacji w samochodach osobowych, specjalizujący się również w narzędziach do czyszczenia i naprawy systemów klimatyzacyjnych. ClimaPartner to firma tworzona przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów, pozyskujących części zamienne oraz narzędzia z hurtowni zlokalizowanych na terenie dwóch kontynentów – Europy i Azji.

W asortymencie znajdują się wszystkie niezbędne elementy, które pozwolą ci zadbać o stan systemu klimatyzacji w twoim samochodzie, a w przypadku jego awarii – pomogą w jego naprawie. Oferta ClimaPartner obejmuje między innymi: filtry, wentylatory, termostaty, czynniki chłodnicze (gaz), uszczelki i złącza oraz rozbudowany zestaw środków chemicznych przeznaczonych do konserwacji i czyszczenia. W tej ostatniej grupie produktów znajdziesz preparaty uszczelniające, czyszczące, odświeżające oraz specjalistyczne płyny odgrzybiające, przeznaczone do stosowania w systemach klimatyzacji w samochodach osobowych. Na asortyment środków chemicznych do konserwacji i czyszczenia składa się ponad 100 różnych produktów.

Pełną ofertę firmy znajdziesz na stronie climapartner.pl. Możesz również skontaktować się z zespołem pracowników firmy telefonicznie lub mailowo. Warto zasięgnąć kontaktu w przypadku, gdy nie masz pewności, jaki dokładnie artykuł pasuje do twojego systemu klimatyzacji samochodowej. Pracownicy pomogą ci w doborze konkretnego artykułu oraz udzielą wszystkich potrzebnych wskazówek.

Warto dodać, że ClimaPartner to firma stosunkowo młoda, o dużym potencjale handlowym i rozwojowym. O sile jej marki świadczą zdobyte w krótkim okresie istnienia wyróżnienia, wśród których znajduje się nagroda Laur Konsumenta w kategorii “Odkrycie roku 2018”.

Wymarzony samochód

0
Wymarzony samochód

Wiele osób marzy o super aucie, które daje satysfakcję. Najlepiej, żeby dany samochód służył nam wiele lat i się nie psuł. Wygląd też jest bardzo istotną kwestią. Kiedy uda nam się znaleźć sprawdzone auto od pewnego sprzedawcy, lecz niestety nie pasuję nam kolor samochodu warto zastanowić się nad przemalowaniem. Zmiana koloru auta wiąże się z kosztami, jednak jeżeli da nam to satysfakcję to nie warto żałować sobie takiego zabiegu. Jednak zanim wydamy ciężko zarobione pieniądze to warto znaleźć odpowiedniego lakiernika, który nie oszpeci nam samochodu. Niestety nie brakuję samozwańczych lakierników, którzy myślą, że wszystko robią najlepiej. Nie dość, że nie znają się na rzeczy to jeszcze proponują zawyżone stawki. Warto zapytać się jakiegoś znajomego, który wie na czym polega zmiana koloru auta i zna specjalistów, którzy naprawdę się znają na malowaniu samochodów. Pozwoli to nam uniknąć przykrej sytuacji w postaci źle wydanych pieniędzy. Jeżeli zapłacimy komuś za robotę, która jest zrobiona tak jak należy to nie będziemy żałować żadnej złotówki.

Zmiana koloru auta pomorze nam w osiągnięciu upragnionego efektu w postaci idealnego dla nas wyglądu samochodu, który w dodatku będzie nam służył długie lata, ponieważ został zakupiony u rzetelnego sprzedawcy. W obecnych czasach nie brakuję naciągaczy, którzy żerują na osobach chcących kupić samochód z jak najkorzystniejszą cenę. Podczas transakcji wszystko wydaję się być w jak najlepszym porządku, lecz po kilku przejechanych kilometrach okazuje się, że coś zaczyna się psuć. Dlatego kiedy mamy sprawdzonego sprzedawcę, który oferuję nam samochód o kolorze, który nam się nie podoba to warto się zastanowić nad kupnem takiego auta. Zmiana koloru auta rozwiąże nasz problem, dużą zaletą takiego zabiegu jest fakt, iż możemy sobie wybrać kolor jakikolwiek nam się wymarzy. Jest to komfortowa sytuacja, dlatego nie warto zadręczać się faktem, że wydamy na to ciężko zarobione pieniądze. Wymarzony samochód może nam dać przeogromną satysfakcję.

Dlaczego warto kupować samochód używany u dealera?

0
Dlaczego warto kupować samochód używany u dealera?

Coraz popularniejsze jest kupowanie samochodów z drugiej ręki. Kiedyś głównym źródłem dla aut z odzysku były osoby prywatne lub kupowanie ich za granicą. Obecnie coraz popularniejsze w Warszawie są zakupy u dealera, a przykładem jest salon Mercedesa. Pojazdy nabyte u specjalistów – to pewność ich dobrego stanu i usług wysokiej jakości.

Zalety dokonania zakupu u dealera

Warszawa ma w tej kwestii wiele do zaoferowania. Samochody używane oferowane w salonie mają gwarancję. W przypadku wystąpienia nieprzewidzianych usterek warsztat dokona naprawy nieodpłatnie. Szczególnie, jeśli w kręgu zainteresowania jest pojazd nieco młodszy rocznikowo, salon samochodowy jest najlepszym adresem w Warszawie, gdzie należy udać się w pierwszej kolejności. Pojazdy oferowane u dealera posiadają kompletną dokumentację, historię przebiegu, przeglądów i napraw. Samochody Mercedes Benz, które są wystawiane na sprzedaż, odpowiadają opisowi zamieszczonemu w ogłoszeniu. Ich stan techniczny jest dokładnie sprawdzany. U dealera zawsze można (i należy) dokonać jazdy próbnej przed podjęciem decyzji o kupnie. Salon samochodowy oferuje możliwość pozostawienia własnego pojazdu do rozliczenia.

Pomoc przy załatwianiu formalności

W przypadku braku wystarczających funduszy salon Mercedes Benz oferuje różne formy finansowania oraz pomoc w uzyskaniu kredytu i załatwieniu związanych z tym formalności. Dodatkowo można tu ubezpieczyć nowo nabyte auto na korzystnych warunkach.

Serwis i opieka po dokonanej transakcji

Salon Mercedesa oferuje przeprowadzenie przeglądów gwarancyjnych, a także pogwarancyjnych i sezonowych, diagnostykę pojazdu oraz wszelkie naprawy dzięki dostępności części oryginalnych, oraz zespołowi fachowych pracowników. Po zakupie samochodu używanego u dealera można skorzystać z warsztatów i serwisów w Warszawie i na terenie całego kraju. Specjalistyczne salony samochodowe oferują dodatkowe usługi dla klientów, gdy życzą sobie oni elementy dodatkowego wyposażenia lub zabezpieczenia samochodu.

Zazwyczaj cena samochodów kupowanych u dealera Mercedes Benz jest nieco wyższa niż przy zakupie z innego źródła. Kompensuje to pewność, że auto zostało kompetentnie sprawdzone pod względem technicznym, a w przypadku wykrytych usterek, do naprawy użyto oryginalnych części i cały proces odbył się według procedur i technologii producenta. Wybierając salon Mercedesa w celu zakupu samochodu używanego, ma się pewność, że do wyboru będzie kilka aut danego modelu, w różnych kolorach i z różnego rocznika. Każdy klient znajdzie tam pojazd odpowiadający wymaganiom i przeznaczonym na zakup środkom.

Artykuł powstał we współpracy z uzywany-mercedes.pl

Regeneracja czy wymiana alternatora na nowy? Sprawdź, co się bardziej opłaca

0
Regeneracja czy wymiana alternatora na nowy? Sprawdź, co się bardziej opłaca

Alternator to istotny element samochodu, dlatego ceny nowych urządzeń, podobnie jak poszczególnych podzespołów są wysokie. Jest on urządzeniem, które zmienia energię mechaniczną w energię elektryczną potrzebną do zasilania pojazdu. Okazuje się, że alternator jest urządzeniem, które można poddać regeneracji. Warto zauważyć, że dobrze zregenerowany alternator samochodowy działa równie niezawodnie, jak nowy i jego jakość jest porównywalna. Oznacza to, że można z niego korzystać przez kolejne lata bez obawy, że zacznie szwankować.

Budowa i zasada funkcjonowania alternatora

Głównymi elementami alternatora są stojan i wirnik. Stojan jest nieruchomą częścią złożoną ze stalowej, izolowanej ramki z trzema uzwojeniami ułożonymi co 120 stopni na jego obwodzie. Z kolei wirnik to elektromagnes zasilany przy użyciu ślizgowych pierścieni i szczotek. Alternator posiada uzwojenie robocze w stojanie, a nie w prądnicy w wirniku, jak ma to miejsce w prądnicy prądu stałego. Poza tym w alternatorze jedno uzwojenie jest nawinięte osiowo, co ma wpływ na tworzenie pola magnetycznego, które zmienia się w trakcie pracy alternatora. Zasada działania alternatora polega na wytwarzaniu przez wirnik pola magnetycznego, dzięki czemu powstaje prąd o przebiegu sinusoidalnym.

Profesjonalna regeneracja alternatora

Regeneracja alternatora wykonana przez fachowców zapewni jego wysoką jakość pracy. Polega ona na wymianie WSZYSTKICH zużytych podzespołów alternatora. Pierwszym etapem regeneracji jest naprawa obudowy rozrusznika, czyli odtłuszczenie i oczyszczenie go w piaskarce. Następnie alternator jest rozkładany na części i zabezpieczany warstwą antykorozyjną, której zadaniem jest ochrona poszczególnych elementów przed zniszczeniem. Wszystkie zużyte elementy alternatora, takie jak łożyska, tuleje, szczotki, a także sprzęgło jednokierunkowe oraz elektromagnes czy jego styki, zostają wymienione na nowe podzespoły wysokiej jakości. Po dokonaniu pełnej regeneracji, alternator podlega sprawdzeniu na stole probierczym. Sprawdza się m.in. parametry mocy, poprawności działania elektromagnesu oraz zazębiania. Po pozytywnej weryfikacji alternatora użytkownik powinien otrzymać na produkt gwarancję. Należy podkreślić fakt, że nie wszystkie firmy, które zajmują się regeneracją alternatorów wykonują kompleksową regenerację i nie zawsze dają 2-letnią gwarancję. Dlatego warto skorzystać z serwisu, w którym naprawa obejmuje gwarancję.

Demontaż starych alternatorów

Aby odzyskać części przydatne do regeneracji alternatora warto wykorzystać części i podzespoły istniejące w starych urządzeniu. Firma Starter Kłodzko zajmuje się profesjonalną regeneracją i wymianą alternatorów. Na stronie https://www.autostarter.pl/ znajduje się pełna oferta usług obejmująca naprawę i regenerację oryginalnych alternatorów, które są fabrycznie montowane w samochodach. Firma zajmuje się również odzyskiwaniem części ze starych urządzeń, które będzie można wykorzystać do naprawy kolejnych. Elementy starego alternatora będą poddawane skrupulatnej diagnostyce, aby oszacować czy będzie je można ponownie wykorzystać.