Niewidzialna wycieraczka – wsparcie w czyszczeniu twojego auta

0

Płyn do mycia szyb samochodowych jest niezbędny jeżeli zależy nam na dokładnym umyciu szyb. Ściągaczka do szyb samochodowych przyda się, gdy chcemy pozbyć się zacieków. A niewidzialna wycieraczka? Zapraszamy do tekstu.

Mycie z węża, czyszczenie ściągaczką

Myjnie bezdotykowe cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością. Praktycznie zawsze ktoś myje na jednej z nich swój samochód. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem jest to szybki i w miarę skuteczny sposób na usunięcie zanieczyszczeń z powierzchni naszego samochodu. Niektórzy szczęśliwcy nie muszą jednak jeździć na myjnię, bowiem mają ją w domu. Mówimy oczywiście o myjce ciśnieniowej, którą część z nas trzyma w garażu. Niezależnie jednak od tego, którą metodę wybierzemy, i tak musimy skorzystać ze ściągaczki. Mycie pod ciśnieniem zostawia na lakierze oraz szybach krople wody. Jeżeli się ich szybko nie pozbędziemy, zamienią się one w mało estetyczne zacieki. By tego uniknąć przyda się ściągaczka do szyb samochodowych, która usunie wodę.

Ręcznie, czyli płyn do mycia szyb

Jednak o wiele częściej powinniśmy decydować się na mycie ręczne. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o szyby samochodowe. Jeżeli policja zatrzyma nas do kontroli i będziemy mieli zbyt brudne szyby w naszym aucie, może zostać na nas nałożony mandat w wysokości do 20 złotych do nawet 500 złotych. Sprawdź pod tym linkiem jak łatwo możesz tego uniknąć. Najprostszą metodą jest oczywiście mycie szyb. Do tego wystarczy nam płyn do mycia szyb samochodowych i ściereczki z mikrofibry. Pryskamy odpowiednią ilość płynu i wykonujemy energiczne ruchy ręką. Sam środek do czyszczenia szyb samochodowych niewiele pomoże. Musimy zawsze dać coś od siebie, by uzyskać najlepszy efekt.

Niewidzialna wycieraczka – mniej czyszczenia

Powyżej zaprezentowane metody musimy powtarzać często lub bardzo często. A co, gdyby można było je nieco ograniczyć? Gdyby nie każde wyjechanie z myjni musiało poprzedzić użycie ściągaczki do szyb samochodowych? Pod tym linkiem znajdziesz odpowiedź. A jest nią niewidzialna wycieraczka. Zapewne niewidzialna wycieraczka kojarzy ci się przede wszystkim jako narzędzie, które ma zwiększyć twoje bezpieczeństwo. Tak, to jej główne przeznaczenie. Jednak niewidzialna wycieraczka świetnie sprawdza się również przy dbaniu o czystość szyb samochodowych. Jak dobrze wiesz, „odpycha” ona krople wody, dzięki czemu w trakcie deszczu same spływają one po powierzchni szyby. Dokładnie to samo dzieje się po umyciu auta na myjni. Krople wody, które normalnie musisz usunąć przy użyciu ściągaczki, same znikają. Dodatkowo również brud trudniej przywiera do szyby, przez co dłużej jest ona czysta, a ty rzadziej musisz ją myć.

Volkswagen Passat B6

0

Volkswagen Passat B6 miał swoją premierę w 2005 roku na targach motoryzacyjnych Geneva Motor Show. Samochód oferowany był w dwóch wersjach nadwozia – sedan oraz kombi. Produkcja modelu zakończyła się w 2010 roku.

Wnętrze Volkswagena Passata B6 nie nawiązuje do wcześniejszej generacji i zostało zaprojektowane praktycznie od zera. Samochód jest przestronny, do wykończenia wnętrza wykorzystane zostały materiały wysokiej jakości. Sporym minusem jest jednak spasowanie elementów wnętrza, plastiki mogą trzeszczeć w trakcie zmiany temperatur.

Jak działa łożysko sprzęgła?

0

Łożysko sprzęgła stanowi nieodłączny element układu wysprzęglania, który należy bezwzględnie wymienić zawsze przy okazji wymiany sprzęgła. Jest to prosty element, jednocześnie wytrzymały – zazwyczaj wystarcza na cały okres używania sprzęgła i nie ma potrzebny wymieniania go wcześniej. Kupując jednak łożysko sprzęgła nie powinniśmy wybierać najtańszego, niskiej jakości, które mógłby zużyć się szybciej niż samo sprzęgło.

Części do Ursus C-360 – historia oraz łatwo dostępne elementy

0

Ciągnik rolniczy Ursus C-360 to najbardziej rozpoznawalna maszyna rolnicza w Polsce i na świecie. Ursus C-360 głównie odznacza się kompaktowymi rozmiarami oraz niezawodnymi częściami. Wykorzystywany był głównie do wykonania prac sadowniczych, polowych, a także komunalnych.

Oświetlenie przyczepki – konieczne, by nie dostać mandatu

0

Wybierając się w dalszą trasę, np. na spływ kajakowy czy wakacyjne szaleństwo quadem często sprzęt chowa się w odpowiedniej długości przyczepie, dzięki której można zmieścić wszystko czego nam potrzeba. Kupując przyczepkę trzeba ją zarejestrować, a także zakupić do niej potrzebne oświetlenie przyczepki.

Chcesz kupić części samochodowe tanio? Sprawdź, na co uważać

0

Części samochodowe możemy kupować obecnie w różnych miejscach – nie tylko w serwisach czy w sklepach stacjonarnych, ale również on-line. Do wyboru mamy portale ogłoszeniowe, aukcyjne, nawet fora internetowe. Zanim jednak zdecydujemy się na kupno tanich części, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii.

Złóż CV do potentata samochodowego

0

Argumentem przemawiającym w szczególności za składaniem dokumentów aplikacyjnych w salonach BMW (http://www.praca-dealerbmw.pl/home/oferty-pracy/) jest przede wszystkim możliwość pracy w prestiżowej marce, wśród kreatywnych ludzi oraz pięknych i dynamicznych pojazdów. Każdy składający CV daje sobie szanse na ogromne możliwości rozwoju, jakie swoim pracownikom oferuje marka BMW. Kariera w salonach marki premium nigdy się nie zatrzymuje, każdy pracownik stale się rozwija, poszerza swoje horyzonty, wraz z nabieranym doświadczeniem i wiedzą zostaje doceniany przez markę i przydzielany do coraz bardziej fascynujących zadań. Przyszły pracownik składając dokumenty aplikacyjne na dane stanowisko pracy otrzyma najpierw wiadomość od marki 313C. Jest to partner BMW w sprawie czynności rekrutacyjnych.

Każdy aplikujący do pracy w BMW doświadczy jednego z dwóch procesów rekrutacji:

– Aplikacje Kandydatów zostają zbierane przez zespół zajmujący się rekrutacją. Następnie dokonuje selekcji (wstępnej) oraz przekazuje dokumenty aplikacyjne do danego salonu sprzedaży. W przypadku gdy propozycja Kandydata zostanie zatwierdzona, Dealer skontaktuje się z Kandydatem w celu zaproszenia na dalszą część rekrutacji.

–  Zespół zajmujący się rekrutacją, oprócz dokonywania wstępnej selekcji prowadzi cały proces do spotkania w siedzibie przyszłego pracodawcy. Kandydat wybierający tę możliwość, jest całościowo prowadzony przez Zespół Rekrutacyjny.

Bez względu na decyzję o sposobie rekrutacji, BMW przypilnuje, aby Kandydat regularnie był informowany o przebiegu procesu rekrutacyjnego.

Ponadto warto poznać program praktyk studenckich BMW. Skierowany jest głównie do studentów, za sprawą którego zdobywają niezbędne doświadczenie w różnych obszarach biznesu. Program aktywnie skupia ludzi, którzy pragną zdobyć kompetencje potrzebne w branży biznesowej oraz motoryzacyjnej. Praktyka będzie trwać minimum 6 miesięcy (istnieje możliwość wydłużenia praktyki), od studentów oczekuje się dostępności w formie 40 godzin tygodniowo.

Pracę w salonie sprzedaży BMW możemy znaleźć jako: technik, doradca serwisowy, doradca ds. sprzedaży, product genius, doradca ds. sprzedaży akcesoriów i części, a także jako kierownik działu sprzedaży. Ścieżki rozwoju są dostosowane tak, aby każdy mógł znaleźć dla siebie idealny zawód w BMW ze względu na osobiste kompetencje oraz zainteresowania. Bez względu na jaki rodzaj kariery zdecyduje się Kandydat, posiada gwarancję, że w przypadku pozytywnego przejścia procesu rekrutacyjnego, otrzyma radość z pracy w prestiżowej marce, jaką jest BMW. Życzymy powodzenia i zachęcamy do składania aplikacji już dziś!

Wymagane badania na prawo jazdy

0

Chcąc prowadzić samochód, należy zacząć od kursu na prawo jazdy. Własne auto ma wiele zalet. Przede wszystkim można w łatwy i szybki sposób dojechać do danego miejsca, np. pracy czy na wakacje. Są też pewne minusy samochodu, szczególnie gdy trafiło się na wyjątkowo awaryjny model. Wtedy taki samochód może pożerać duże sumy pieniędzy. Chcąc jednak rozpocząć jazdę autem, należy najpierw zapisać się na kurs.

Chcąc zapisać się na kurs należy mieć na uwadze, iż jest to często wydatek rzędu ponad 1000 złotych. Nie jest to mało, jednak uprawnienia na prowadzenie samochodu kategorii B są bardzo przydatne, chociażby w szukaniu pracy. Coraz więcej pracodawców zwraca uwagę na to, czy dany kandydat potrafi prowadzić samochód, co często wykorzystywane jest w pewnych sytuacjach awaryjnych.

Chcąc przystąpić do kursu należy najpierw zrobić rozeznanie szkół jazdy działających w danym regionie. Dobry wybór szkoły i instruktora to podstawa do bezproblemowego zdania egzaminu za pierwszym podejściem. Oczywiście żadna szkoła nie może zapewnić nam 100% zdawalności, jednak instruktor, który chociażby wytłumaczy jak w prosty sposób zaliczyć łuk, jest na wagę złota. Dlatego warto rozpocząć szukanie od swoich znajomych, którzy już prawo jazdy posiadają.

Po zapisaniu się na kurs zostaniemy poproszeni o pójście na badania dla kierowców. Jest to nieodłączny element każdego kursu. Badanie przez lekarza ma na celu sprawdzenie stanu zdrowia kandydata i ocenienie czy nie będzie on stanowił zagrożenia dla ruchu kiedy zostanie kierowcą. Tego typu badania często są organizowane na terenie szkoły jazdy organizującej kurs, jednak chcąc wybrać się do innej przychodni warto odwiedzić https://www.badania-kierowcow.warszawa.pl/. Szukając specjalistycznej porady, warto skorzystać z usług fachowca.

Przed przystąpieniem do kursu na prawo jazdy należy dopełnić kilku formalności. Jedną z nich są badania lekarskie, których celem jest wykazanie, iż dany kandydat nadaje się na kierowcę, a jego zdrowie fizyczne i psychiczne nie będą zagrożeniem dla pozostałych.

Sposoby przewożenia rowerów autem – plusy i minusy

0

Rower staje się coraz popularniejszym środkiem transportu. Dla relaksu i odpoczynku warto udać się na wycieczkę rowerową za miasto. W pierwszej jednak kolejności rower trzeba przetransportować w jakiś sposób do miejsca docelowego.

Narzędzia do usuwania wgnieceń – jakie są niezbędne, by samemu usunąć wgniecenie?

0

Masz niewielką wgniotkę w samochodzie i myślisz o tym, żeby samodzielnie ją usunąć, ale nie wiesz, jakie narzędzia będą Ci do tego potrzebne? Sprawdź, przy pomocy jaki akcesoriów naprawisz wgniecenie bez konieczności wizyty w warsztacie oraz w jakich przypadkach to się opłaca.