W jaki sposób organizowany jest transport maszyn oraz urządzeń do ZEA?

0
W jaki sposób organizowany jest transport maszyn oraz urządzeń do ZEA?

Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich transportuje się głównie urządzenia mechaniczne oraz różnego rodzaju maszyny.

Najczęściej wykorzystywanym rodzajem przewozu jest transport lotniczy

W tym przypadku wykorzystuje się przede wszystkim transport lotniczy. Podkreślić należy fakt, że określony rodzaj przewozu jest tam na bardzo wysokim poziomie. Potwierdzeniem tego jest to, że na obszarze kraju funkcjonuje więcej niż czterdzieści lotnisk. Wśród najbardziej znanych wymienia się Jobel Ali. Zostało ono ukończone w 2010 roku. Korzystnym aspektem jest to, że wskazane lotnisko połączone jest z linią kolejową i portem morskim. Tworzone są tam specjalne strefy ekonomiczne, na których terenie odbywa się import i eksport z całego regionu.

W jaki sposób odbywa się transport urządzeń oraz maszyn?

Duże wymiary ładunków sprawiają, że transport maszyn przyczynia się do dużych trudności. W określonej sytuacji wymienia się dwie drogi. Jedną z nich jest wykorzystanie zwykłego samolotu, który może przetransportować maszyny nieprzekraczające wysokości 1,6 m. Natomiast wyższy sprzęt przewożony jest frachtowcami. Jednakże drugie samoloty kursują niezwykle rzadko. Transport lotniczy wyceniany jest na podstawie wagi przewożonych towarów. Biorąc pod uwagę powyższe, jeżeli produkty są ciężkie, to łączne koszty transportu również są znaczące. Inna metoda obliczeniowa stosowana jest w przypadku dużych objętościowo, ale także lekkich ładunków. W takiej sytuacji waga rzeczywista ustalana jest z uwzględnieniem wcześniej określonej zasady postępowania.

Dokument umożliwiający odprawę celną towarów wywożonych tymczasowo

Niejednokrotnie transport maszyn z wykorzystaniem samolotu przeprowadzany jest przez przedsiębiorstwa, które wysyłają swój towar na różnego typu imprezy targowe. Jednakże w tej sytuacji obowiązują inne niż normalnie schematy postępowania. Wówczas niezbędnym elementem jest tak zwany karnet ATA. Pod tym pojęciem ukrywa się międzynarodowy dokument, który pozwala na odprawę celną ładunków, na przykład na potrzeby wystawiennicze. Karnety wydawane są na podstawie regulacji Konwencji o Tymczasowej Odprawie Celnej. Ma on charakter tymczasowy, gdyż towary muszą ponownie powrócić do Polski.

Jakie dokumenty są wymagane?

W przypadku realizacji działania jakim jest lotniczy transport maszyn do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, koniecznie trzeba przedstawić pewne dokumenty. Wymienia się zatem takie elementy jak faktura handlowa, oświadczenie dotyczące importowanych towarów list przewozowy, świadectwo dotyczące pochodzenia, a ponadto zamówienie dostawy. Biorąc pod uwagę import towarów na potrzeby reeksportu, należy uiścić zaliczkę. Konieczna jest również gwarancja bankowa dla cła, które przewidywane jest do zapłaty. Urządzenia i maszyny przewiezione do Zjednoczonych Emiratów Arabskich mogą być pozostawione w magazynie, który ma uprawnienia składu celnego przy równoczesnym zawieszeniu opłaty cła do chwili ich wywozu bądź też wykorzystania. Nie mogą być one przechowywane dłużej niż 365 dni.

ClimaPartner – twój dostawca części klimatyzacji samochodowej

dostawca części klimatyzacji samochodowej

Dzięki klimatyzacji, temperatura oraz jakość powietrza wewnątrz pojazdu – przede wszystkim w kabinie pasażerów – znajduje się pod stałą kontrolą. Obecność instalacji klimatyzacyjnej istotnie zwiększa wygodę korzystania z pojazdu. Szczególnie w trakcie podróży długodystansowych oraz odbywanych w porze wysokich temperatur.

Na instalację klimatyzacyjną składa się kilka głównych elementów – między innymi źródło grzania (którym najczęściej jest silnik), źródło chłodzenia, czujniki, efektory układu, sterowniki oraz liczne inne ogniwa. Należy podkreślić, że instalacje klimatyzacyjne w samochodach osobowych stosunkowo często ulegają różnorodnym uszkodzeniom i awariom. Wynika to z samego sposobu działania systemu klimatyzacji oraz dużej liczbie tworzących go części.

ClimaPartner – w trosce o jakość klimatyzacji w twoim samochodzie

Klimatyzacja samochodowa stawia przed właścicielem samochodu szereg dodatkowych wymogów. Przede wszystkim, należy zatroszczyć się zarówno o czystość całego systemu i tworzących go elementów, jak i sprawne działanie każdego z nich.

Naprzeciw tym potrzebom wychodzi ClimaPartner – dostawca części zamiennych do systemów klimatyzacji w samochodach osobowych, specjalizujący się również w narzędziach do czyszczenia i naprawy systemów klimatyzacyjnych. ClimaPartner to firma tworzona przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów, pozyskujących części zamienne oraz narzędzia z hurtowni zlokalizowanych na terenie dwóch kontynentów – Europy i Azji.

W asortymencie znajdują się wszystkie niezbędne elementy, które pozwolą ci zadbać o stan systemu klimatyzacji w twoim samochodzie, a w przypadku jego awarii – pomogą w jego naprawie. Oferta ClimaPartner obejmuje między innymi: filtry, wentylatory, termostaty, czynniki chłodnicze (gaz), uszczelki i złącza oraz rozbudowany zestaw środków chemicznych przeznaczonych do konserwacji i czyszczenia. W tej ostatniej grupie produktów znajdziesz preparaty uszczelniające, czyszczące, odświeżające oraz specjalistyczne płyny odgrzybiające, przeznaczone do stosowania w systemach klimatyzacji w samochodach osobowych. Na asortyment środków chemicznych do konserwacji i czyszczenia składa się ponad 100 różnych produktów.

Pełną ofertę firmy znajdziesz na stronie climapartner.pl. Możesz również skontaktować się z zespołem pracowników firmy telefonicznie lub mailowo. Warto zasięgnąć kontaktu w przypadku, gdy nie masz pewności, jaki dokładnie artykuł pasuje do twojego systemu klimatyzacji samochodowej. Pracownicy pomogą ci w doborze konkretnego artykułu oraz udzielą wszystkich potrzebnych wskazówek.

Warto dodać, że ClimaPartner to firma stosunkowo młoda, o dużym potencjale handlowym i rozwojowym. O sile jej marki świadczą zdobyte w krótkim okresie istnienia wyróżnienia, wśród których znajduje się nagroda Laur Konsumenta w kategorii “Odkrycie roku 2018”.

Wymarzony samochód

0
Wymarzony samochód

Wiele osób marzy o super aucie, które daje satysfakcję. Najlepiej, żeby dany samochód służył nam wiele lat i się nie psuł. Wygląd też jest bardzo istotną kwestią. Kiedy uda nam się znaleźć sprawdzone auto od pewnego sprzedawcy, lecz niestety nie pasuję nam kolor samochodu warto zastanowić się nad przemalowaniem. Zmiana koloru auta wiąże się z kosztami, jednak jeżeli da nam to satysfakcję to nie warto żałować sobie takiego zabiegu. Jednak zanim wydamy ciężko zarobione pieniądze to warto znaleźć odpowiedniego lakiernika, który nie oszpeci nam samochodu. Niestety nie brakuję samozwańczych lakierników, którzy myślą, że wszystko robią najlepiej. Nie dość, że nie znają się na rzeczy to jeszcze proponują zawyżone stawki. Warto zapytać się jakiegoś znajomego, który wie na czym polega zmiana koloru auta i zna specjalistów, którzy naprawdę się znają na malowaniu samochodów. Pozwoli to nam uniknąć przykrej sytuacji w postaci źle wydanych pieniędzy. Jeżeli zapłacimy komuś za robotę, która jest zrobiona tak jak należy to nie będziemy żałować żadnej złotówki.

Zmiana koloru auta pomorze nam w osiągnięciu upragnionego efektu w postaci idealnego dla nas wyglądu samochodu, który w dodatku będzie nam służył długie lata, ponieważ został zakupiony u rzetelnego sprzedawcy. W obecnych czasach nie brakuję naciągaczy, którzy żerują na osobach chcących kupić samochód z jak najkorzystniejszą cenę. Podczas transakcji wszystko wydaję się być w jak najlepszym porządku, lecz po kilku przejechanych kilometrach okazuje się, że coś zaczyna się psuć. Dlatego kiedy mamy sprawdzonego sprzedawcę, który oferuję nam samochód o kolorze, który nam się nie podoba to warto się zastanowić nad kupnem takiego auta. Zmiana koloru auta rozwiąże nasz problem, dużą zaletą takiego zabiegu jest fakt, iż możemy sobie wybrać kolor jakikolwiek nam się wymarzy. Jest to komfortowa sytuacja, dlatego nie warto zadręczać się faktem, że wydamy na to ciężko zarobione pieniądze. Wymarzony samochód może nam dać przeogromną satysfakcję.

Dlaczego warto kupować samochód używany u dealera?

0
Dlaczego warto kupować samochód używany u dealera?

Coraz popularniejsze jest kupowanie samochodów z drugiej ręki. Kiedyś głównym źródłem dla aut z odzysku były osoby prywatne lub kupowanie ich za granicą. Obecnie coraz popularniejsze w Warszawie są zakupy u dealera, a przykładem jest salon Mercedesa. Pojazdy nabyte u specjalistów – to pewność ich dobrego stanu i usług wysokiej jakości.

Zalety dokonania zakupu u dealera

Warszawa ma w tej kwestii wiele do zaoferowania. Samochody używane oferowane w salonie mają gwarancję. W przypadku wystąpienia nieprzewidzianych usterek warsztat dokona naprawy nieodpłatnie. Szczególnie, jeśli w kręgu zainteresowania jest pojazd nieco młodszy rocznikowo, salon samochodowy jest najlepszym adresem w Warszawie, gdzie należy udać się w pierwszej kolejności. Pojazdy oferowane u dealera posiadają kompletną dokumentację, historię przebiegu, przeglądów i napraw. Samochody Mercedes Benz, które są wystawiane na sprzedaż, odpowiadają opisowi zamieszczonemu w ogłoszeniu. Ich stan techniczny jest dokładnie sprawdzany. U dealera zawsze można (i należy) dokonać jazdy próbnej przed podjęciem decyzji o kupnie. Salon samochodowy oferuje możliwość pozostawienia własnego pojazdu do rozliczenia.

Pomoc przy załatwianiu formalności

W przypadku braku wystarczających funduszy salon Mercedes Benz oferuje różne formy finansowania oraz pomoc w uzyskaniu kredytu i załatwieniu związanych z tym formalności. Dodatkowo można tu ubezpieczyć nowo nabyte auto na korzystnych warunkach.

Serwis i opieka po dokonanej transakcji

Salon Mercedesa oferuje przeprowadzenie przeglądów gwarancyjnych, a także pogwarancyjnych i sezonowych, diagnostykę pojazdu oraz wszelkie naprawy dzięki dostępności części oryginalnych, oraz zespołowi fachowych pracowników. Po zakupie samochodu używanego u dealera można skorzystać z warsztatów i serwisów w Warszawie i na terenie całego kraju. Specjalistyczne salony samochodowe oferują dodatkowe usługi dla klientów, gdy życzą sobie oni elementy dodatkowego wyposażenia lub zabezpieczenia samochodu.

Zazwyczaj cena samochodów kupowanych u dealera Mercedes Benz jest nieco wyższa niż przy zakupie z innego źródła. Kompensuje to pewność, że auto zostało kompetentnie sprawdzone pod względem technicznym, a w przypadku wykrytych usterek, do naprawy użyto oryginalnych części i cały proces odbył się według procedur i technologii producenta. Wybierając salon Mercedesa w celu zakupu samochodu używanego, ma się pewność, że do wyboru będzie kilka aut danego modelu, w różnych kolorach i z różnego rocznika. Każdy klient znajdzie tam pojazd odpowiadający wymaganiom i przeznaczonym na zakup środkom.

Artykuł powstał we współpracy z uzywany-mercedes.pl

Regeneracja czy wymiana alternatora na nowy? Sprawdź, co się bardziej opłaca

0
Regeneracja czy wymiana alternatora na nowy? Sprawdź, co się bardziej opłaca

Alternator to istotny element samochodu, dlatego ceny nowych urządzeń, podobnie jak poszczególnych podzespołów są wysokie. Jest on urządzeniem, które zmienia energię mechaniczną w energię elektryczną potrzebną do zasilania pojazdu. Okazuje się, że alternator jest urządzeniem, które można poddać regeneracji. Warto zauważyć, że dobrze zregenerowany alternator samochodowy działa równie niezawodnie, jak nowy i jego jakość jest porównywalna. Oznacza to, że można z niego korzystać przez kolejne lata bez obawy, że zacznie szwankować.

Budowa i zasada funkcjonowania alternatora

Głównymi elementami alternatora są stojan i wirnik. Stojan jest nieruchomą częścią złożoną ze stalowej, izolowanej ramki z trzema uzwojeniami ułożonymi co 120 stopni na jego obwodzie. Z kolei wirnik to elektromagnes zasilany przy użyciu ślizgowych pierścieni i szczotek. Alternator posiada uzwojenie robocze w stojanie, a nie w prądnicy w wirniku, jak ma to miejsce w prądnicy prądu stałego. Poza tym w alternatorze jedno uzwojenie jest nawinięte osiowo, co ma wpływ na tworzenie pola magnetycznego, które zmienia się w trakcie pracy alternatora. Zasada działania alternatora polega na wytwarzaniu przez wirnik pola magnetycznego, dzięki czemu powstaje prąd o przebiegu sinusoidalnym.

Profesjonalna regeneracja alternatora

Regeneracja alternatora wykonana przez fachowców zapewni jego wysoką jakość pracy. Polega ona na wymianie WSZYSTKICH zużytych podzespołów alternatora. Pierwszym etapem regeneracji jest naprawa obudowy rozrusznika, czyli odtłuszczenie i oczyszczenie go w piaskarce. Następnie alternator jest rozkładany na części i zabezpieczany warstwą antykorozyjną, której zadaniem jest ochrona poszczególnych elementów przed zniszczeniem. Wszystkie zużyte elementy alternatora, takie jak łożyska, tuleje, szczotki, a także sprzęgło jednokierunkowe oraz elektromagnes czy jego styki, zostają wymienione na nowe podzespoły wysokiej jakości. Po dokonaniu pełnej regeneracji, alternator podlega sprawdzeniu na stole probierczym. Sprawdza się m.in. parametry mocy, poprawności działania elektromagnesu oraz zazębiania. Po pozytywnej weryfikacji alternatora użytkownik powinien otrzymać na produkt gwarancję. Należy podkreślić fakt, że nie wszystkie firmy, które zajmują się regeneracją alternatorów wykonują kompleksową regenerację i nie zawsze dają 2-letnią gwarancję. Dlatego warto skorzystać z serwisu, w którym naprawa obejmuje gwarancję.

Demontaż starych alternatorów

Aby odzyskać części przydatne do regeneracji alternatora warto wykorzystać części i podzespoły istniejące w starych urządzeniu. Firma Starter Kłodzko zajmuje się profesjonalną regeneracją i wymianą alternatorów. Na stronie https://www.autostarter.pl/ znajduje się pełna oferta usług obejmująca naprawę i regenerację oryginalnych alternatorów, które są fabrycznie montowane w samochodach. Firma zajmuje się również odzyskiwaniem części ze starych urządzeń, które będzie można wykorzystać do naprawy kolejnych. Elementy starego alternatora będą poddawane skrupulatnej diagnostyce, aby oszacować czy będzie je można ponownie wykorzystać.

Czym są programy motywacyjne dla kierowców?

0
Czym są programy motywacyjne dla kierowców?

Przepływ towarów i osób jest uzależniony od dostępności środków transportu. Wiele współczesnych przedsięwzięć opiera się na mobilności – a więc zdolności do szybkiego i efektywnego przemieszczania się ludzi i rzeczy. Na co dzień to szczególnie firmy usługowe i transportowe są przez społeczeństwo zauważane, jednak tak istotne dla bezpieczeństwa organizacje jak policja, straż pożarna czy pogotowie ratunkowe również muszą w niezwykle sprawny sposób organizować swoją flotę pojazdów. Odpowiedni przepływ informacji w czasie rzeczywistym jest niezbędny do utrzymania wydajnego transportu na dużą skalę.

Początki telematyki

Jak podaje wikipedia, telematyka jest tłumaczeniem francuskiego słowa „telematique”, które zostało po raz pierwszy użyte przez Simona Norę i Alaina Minca w 1978 roku w raporcie dla rządu francuskiego. Słowo to powstało z połączenia telekomunikacji i informatyki, by oznaczać przesyłanie danych z wykorzystaniem technik telekomunikacyjnych. Po wielu latach okazało się, że wykorzystując systemy nawigacji satelitarnej GPS, łączność GSM oraz zdobycze informatyki, można monitorować wszystkich i wszystko, a uzyskiwane i gromadzone dane wykorzystywać dla poprawy efektywności zarządzania.

Jakie możliwości posiada satelitarny monitoring pojazdów?

Dziś w każdym samochodzie znajdzie się miejsce na swoisty odpowiednik „czarnej skrzynki”, tym bardziej że jego rozmiary mogą być niewielkie.

Początki telematyki

Fot, Smial at the German language Wikipedia [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

Gdy natomiast w firmie pojawi się car fleet management system z prawdziwego zdarzenia, możliwości są naprawdę ogromne. Tzw. szyna CAN z zestawem rejestratorów i czujników plus lokalizator GPS wraz z modułem komunikacyjnym pozwalają na całościowe monitorowanie floty i zarządzanie nią z dowolnego miejsca.

Wystarczy chwila by spojrzeć na wyświetlaczy i poznać status danego pojazdu: czy i jak szybko się porusza, którą drogą, od jak dawna itd. Dyspozytor lub osoba zarządzająca jest w stanie na bieżąco wydawać polecenia i zmieniać organizację w firmie na podstawie najświeższych danych.

gps

Fot, Éric Chassaing [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons

Jest tylko kwestią oprogramowania i odpowiednich urządzeń, by zwiększyć bezpieczeństwo pojazdów i ładunków, np. zdalnie blokując możliwość uruchomienia silnika. Równie istotny jest ecodriving, czyli optymalizacja zachowań kierowców na trasie.

Poprawa stylu jazdy kierowców to zysk dla wszystkich

„Czarna skrzynka” w pojeździe może także gromadzić i przesyłać dane o stylu jazdy kierowcy i jego zachowaniach na drodze. Ponieważ rejestrowane są wszystkie istotne okoliczności, zarówno pracodawca, jak i pracownik mogą bez trudu dowiedzieć się, co jest do poprawy.

Systemy ecodrivingu oferowane przez teagle.io – zapewniają ocenę stylu jazdy w skali od 1 do 100. Do oceny brane są takie wskaźniki jak płynność jazdy, unikanie gwałtownych manewrów, dynamika jazdy (średnie obroty, minima i ekstrema, osiągane prędkości maksymalne, średnie itd). Raporty tworzone przez system odpowiadają aktualnym wymogom wynikającym z przepisów prawa.

Aplikacja raportuje też łączne zużycie paliwa na postoju, łączny czas jazdy oraz silnika. Rejestruje jazdę na obrotach powyżej ustalonego limitu, z prędkością powyżej dopuszczalnej, każde gwałtowne hamowanie a nawet użycie hamulca, ba – ustala nawet relację hamowania hamulcem do hamowania silnikiem. Zlicza przyspieszenia i czas jazdy na tempomacie

Ecodriving przyczynia się do obniżenia kosztu zakupów paliwa, ponieważ motywuje kierowców do ekonomicznej jazdy. Odpowiedni system premiowania pracowników w oparciu o dane telematyczne przynosi więc korzyści zarówno przedsiębiorstwu, jak i kierowcom. Co więcej, zwiększa to bezpieczeństwo kierowców i pojazdów, a przecież każde zdarzenie drogowe połączone z uszkodzeniem lub zniszczeniem pojazdu (a nierzadko też ładunku) to konkretne straty. Rozsądnie jeżdżący kierowcy to ogromne oszczędności.

Zarządzanie flotą z wykorzystaniem telematyki

Fot, USAF [Public domain], via Wikimedia Commons

Zarządzanie flotą z wykorzystaniem telematyki

Firma, która wie wszystko o swoich pojazdach i kierowcach, może lepiej planować zadania transportowe, a także optymalizować zatrudnienie, zatrzymując najlepszych kierowców, a zwalniający tych, którzy swoją pracę wykonują w nienależyty sposób, generując koszty i ryzyko. Mając przed oczami raport wydajności każdego pojazdu i pracownika, łatwiej jest zarządzać logistyką.

Dla firm korzystanie z user based insurance to ogromne możliwości ograniczania ogólnych kosztów funkcjonowania firmy poprzez osiąganie niższych kosztów składek na ubezpieczenie pojazdów i kierowców. Telematyka pozwala też łatwiej dochodzić praw w sytuacji konfliktowych, szczególnie w przypadku wypadków, gdyż „czarna skrzynka” zapisuje dane pozwalające ustalić okoliczności zdarzeń drogowych.

Motywowanie i wynagradzanie kierowców

Do lamusa poszły kilometrówki, nie wolno też rozliczać kierowców za przewożone ładunki – wszystko to rodziło pole do nadużyć i niebezpieczne precedensy. Dane telematyczne pozwalają rozwiązać problem poprzez ustalenie efektywności floty i określenie na jej podstawie bazowego wynagrodzenia kierowców. Do tego można dodać system premiowy za ekonomiczną i bezpieczną jazdę. Ponieważ o wynagrodzeniach będą wtedy decydowały obiektywne dane, skończą się nieporozumienia i pretensje o to, że kierowca A zarabia więcej od kierowcy B. Do rozważenia jest także grywalizacja – kto zużyje najmniej paliwa na 100 km, kto jeździ najbardziej płynnie itp., kto ma na koncie najmniej „grzechów”.

Koszty rozwiązań telematycznych nie są wysokie w porównaniu z korzyściami, jakie przynoszą. Nie warto więc zwlekać z zakupem systemu.

Nietypowe marki samochodów – sprawdź, co możesz sprowadzić z zagranicy

0
Nietypowe marki samochodów – sprawdź, co możesz sprowadzić z zagranicy

Standardowe Toyoty i Ople na polskich ulicach coraz częściej zastępują oryginalne samochody sprowadzane zza granicy. Kierunki są różne i obejmują zarówno daleki zachód, jak i wschód.

Płaskie wycieraczki

0
Płaskie wycieraczki

Wycieraczki samochodowe to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego pojazdu. Doskonale wiemy, jakie jest ich przeznaczenie i jak istotną funkcję pełnią one podczas podróży w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Nieustanny rozwój w dziedzinie motoryzacji spowodował, że ewolucji uległy również pióra wycieraczek. Montowana fabrycznie przez kilka dekad klasyczna wycieraczka samochodowa została zastąpiona nowym rozwiązaniem w postaci wycieraczki płaskiej.

Dylemat w wyborze łańcuchów śniegowych – na jakie aspekty zwrócić uwagę?

0
Dylemat w wyborze łańcuchów śniegowych – na jakie aspekty zwrócić uwagę?

Opady śniegu nawiedzają nas w ostatnich tygodniach ze wzmożoną częstotliwością. Regularne opady przyczyniają się do powstania zmarzlin oraz oblodzeń, które znacznie utrudniają poruszanie się po drogach powodując niebezpieczne – nierzadko śmiertelne wypadki. Z największym niebezpieczeństwem oraz problemami w poruszaniu borykają się mieszkańcy nieco mniejszych miejscowości w których odśnieżanie dróg występuje niezwykle rzadko. W takich sytuacjach jedynym ratunkiem jest inwestycja w łańcuchy śniegowe.

W jakich okolicznościach korzystamy z łańcuchów śniegowych?

Ciekawostkę stanowi fakt, że jedynym krajem w Europie w którym kierowcy mają obowiązek posiadania na wyposażeniu pojazdu łańcuchów śniegowych jest Norwegia. W Polsce przepis ten istnieje, a szkoda, ponieważ znajdujemy się czasem w okolicznościach, które wręcz wymagają tego rodzaju interwencji. Tak, czy inaczej w tytułowe łańcuchy warto zainwestować – nasze bezpieczeństwo jest przecież bezcenne. Z widokiem łańcuchów na kołach można spotkać się zwłaszcza na obszarach górskich w których mamy do czynienia ze znacznie większą ilością śniegu oraz sporym kątem nachylenia wynikającym z górzystego ukształtowania terenu. Nie oznacza to jednak, że w innych okolicznościach łańcuchy okażą się zbędne…

Gdzie najrozsądniej kupić łańcuchy do kół?

W okresie jesienno-zimowym łańcuchy do kół występują w ofertach większości stacjonarnych sklepów motoryzacyjnych. Nie brakuje ich także w dużych dyskontach, choć w tym przypadku ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Łańcuchy śniegowe można także zamówić drogą internetową, jednak wtedy fachowe doradztwo oraz konsultacja specjalisty może nie mieć miejsca.

Czy łańcuchy śniegowe pasują do każdego modelu pojazdu?

Niestety. Łańcuchy śniegowe nie pasują do każdego wariantu nadwozia i gam silnikowych, a co za tym idzie kół. Na szczęście ostrzega nas przed tym sam producent zawierając owe ostrzeżenie w instrukcji użytkowania auta.

Na jakie kryteria zwracać uwagę podczas wyboru?

W sklepach specjalistycznych łańcuchy pogrupowane są ze względu na typ auta do którego można je stosować. Dostępne są ponadto specjalne katalogi skupiające wybrane modele z poszczególnymi typami łańcuchów. Podstawowym kryterium jest rzecz jasna rozmiar opon. Wspomniane kategorie dotyczą zatem odrębnego typu dla aut dostawczych i osobowych. W momencie wyboru warto wziąć pod uwagę przede wszystkim jakość łańcuchów, bowiem ten rodzaj inwestycji ma charakter długofalowy. Łańcuchy niskiej ceny i wątpliwej jakości będą wydatkiem zbędnym, zaś ich awaryjność może zakończyć się stłuczką, a nawet poważnym wypadkiem drogowym. Zalecamy unikanie tego rodzaju elementów.

Wszelkiego rodzaju napędy łańcuchowe znajdziesz w sklepie Akcesoria.cnc.info.pl pod adresem: https://www.akcesoria.cnc.info.pl/50-mechanika/naped-lancuchowy/kola-lancuchowe

Sklep z narzędziami Akcesoria.cnc.info.pl

Wypadek komunikacyjny, a odszkodowanie

0
Wypadek komunikacyjny, a odszkodowanie

Bez dwóch zdań, wypadki komunikacyjne mają miejsce w najmniej oczekiwanych momentach. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z początkujacym, czy doświadczonym kierowcą, tego rodzaju zdarzenia są codziennością na polskich drogach. Gdy nastąpi wypadek, do gry wchodzą odszkodowania komunikacyjne wypłacane przez firmę ubezpieczeniową. Uzyskane środki są przeznaczane na naprawę szkód oraz leczenie osób poszkodowanych.

Odszkodowanie NNW i z OC sprawcy

Jako poszkodowany uczestnik wypadku drogowego, możemy uzyskać odszkodowanie powypadkowe w ramach ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. To, ile pieniędzy otrzymamy zależy w dużej mierze od rodzaju wykupionej polisy.

Oprócz kwoty przysługującej nam z polisy NNW, możemy także uzyskać odszkodowanie z polisy OC sprawcy wypadku. W tym celu należy uzyskać od sprawcy zdarzenia niezbędne dane personalne. Jeśli jednak z różnych przyczyn jest to niemożliwe (np. sprawca uciekł z miejsca wypadku), wówczas najrozsądniejszym rozwiązaniem jest przekazanie sprawy Policji. Jeśli nie uda się ustalić winnego, możemy liczyć jedynie na odszkodowanie za wypadek komunikacyjny wynikające z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Takie rozwiązanie cechuje się pewnymi ograniczeniami, gdyż pokrywa wyłącznie koszty świadczeń związanych z uszczerbkiem na zdrowiu (nie obejmuje szkód materialnych).

W jakim okresie przysługuje nam odszkodowanie?

Osoby poszkodowane w wypadku mogą ubiegać się o zadośćuczynienie po wypadku komunikacyjnym do 3 lat od zdarzenia. Jest to niewątpliwie duże udogodnienie, gdyż można je otrzymać zarówno po otrzymaniu pieniędzy z polisy NNW, jak i po wyleczeniu wszyskich urazów powstałych w wyniku wypadku.

Są także sytuacje wyjątkowe, w których czas ubiegania się o zadośćuczynienie po wypadku komunikacyjnym może ulec wydłużeniu:

 • Sprawca został ukarany – okres ten może wynieść nawet 20 lat
 • Wypadek spowodował uszczerbek na zdrowiu osób niepełnoletnich – udszkodowanie jest możliwe do uzyskania w okresie 2 lat od osiągnięcia przez nie 18 lat.

Co zapewnia nam ubezpieczenie OC?

Zakres świadczeń, na które możemy liczyć zależy od strat jakie ponieśliśmy w wyniku wypadku. Odszkdowania komunikacyjne obejmują w tym zakresie:

 • Koszty leczenia
 • Rekompensatę za utratę dobytku
 • Rentę za czas niezdolności do pracy
 • Koszty naprawy samochodu
 • Koszty holowania
 • Koszy auta zastępczego
 • Koszty pogrzebu (jeśli w wyniku wypadku śmierć poniesie bliska nam osoba)
 • Koszty alimentacyjne
 • Odszkodowanie za nagłe pogorszenie się sytuacji majątkowej

Jak skutecznie uzyskać odszkodowanie?

Najważniejszą rzeczą jest zadbanie o rzetelną dokumentację sprawy. W tym przypadku nieocenione mogą stać się ustalenia Policji, którą z pewnością warto wezwać na miejsce zdarzenia. Stosowne dokumenty należy przekazać firmie ubezpieczenowej sprawy. Decyzja odnośnie naszego odszkodowania powinna zapaść maksymalnie w ciągu 3 miesięcy. Jeśli chcesz mieć pewność, że zaproponowana kwota jest adekwatna do wyrządzonych szkód, skontakuj się ze specjalistami NFO. Pomoc w uzyskaniu odszkodowania komunikacyjnego jest na wyciągnięcie ręki!

Więcej informacji: http://www.nfo.com.pl/