Halogeny do ciągnika

0
Halogeny do ciągnika

Jeśli mieszkasz na wsi i zajmujesz się rolnictwem, to zapewne wiesz, jak ważne jest to, by nasz ciągnik działał odpowiednio. Jednym z elementów usprawniających jego pracę jest odpowiednie oświetlenie – na przykład halogenowe.

Z czego składa się wyciągarka samochodowa? Budowa i zastosowanie

0
Z czego składa się wyciągarka samochodowa? Budowa i zastosowanie

Te niepozorne, małe urządzenia potrafią naprawdę wiele, znajdują szerokie zastosowania, nie tylko wśród profesjonalnych służb ratowniczych, czy pomocy drogowych, ale również indywidualnych posiadaczy zwykłych samochodów osobowych.

Czym różni się pomoc drogowa od mobilnego warsztatu samochodowego?

0
Czym różni się pomoc drogowa od mobilnego warsztatu samochodowego?

O ile „pomoc drogowa” jest terminem dobrze znanym i rozumianym intuicyjnie, to mobilne warsztaty samochodowe dopiero niedawno zaczęły szturmem zdobywać rynek mechaniki i elektryki samochodowej. Choć tak pomoc drogową, jak i mobilne autoserwisy wzywa się w stosunkowo podobnych okolicznościach, tj. na przykład w sytuacji nagłej awarii samochodu na drodze, to jednak zakres oraz rodzaj świadczonych przez nie usług różni się od siebie. Warto więc sprawdzić, na czym dokładnie polegają owe różnice.

Felgi OZ – czym są?

Felgi OZ

Pod pojęciem felgi oz kryją się felgi powiązane z marką O-Z – samochodów sportowych. To synonim najwyższej jakości wśród aut. Oznaczenie felg aluminiowych symbolem O-Z również podkreśla ich jakość i trwałość, jak też doskonały wpływ na osiągi. Felgi oz są instalowane w samochodach seryjnych, których koła często stanowią jedną całość. Ich zwiększona wytrzymałość wynika z zastosowania materiałów takich jak aluminium czy magnez. Nic więc dziwnego, że zostały powiązane z samochodami sportowymi, wyścigowymi, używa się ich w czasie rajdów i wyścigów. Nie jest to tanie rozwiązanie, tak jak i auta, do których się je montuje. Wydatek poniesiony w związku z zakupem sportowego samochodu i felg OZ będzie spory, ale może dostarczyć mnóstwo pozytywnych wrażeń.

Kolejną cechą charakterystyczną felg OZ jest ich duża dekoracyjność. Jako elitarne rozwiązanie, mogą wyglądać naprawdę estetycznie i wciąż być warte swojej ceny. Z powodu miękkości aluminium da się je niemal dowolnie kształtować, więc niekiedy rysunek na felgach będzie podkreślał oryginalność i dynamiczny charakter auta. Z felg OZ korzystają m.in. zawodnicy Formuły 1.

czym są i jak wyglądają felgi OZ

Nie brakuje osób, które zainteresowały się wyjątkowymi cechami felg OZ i zapragnęli mieć takie we własnym aucie. Nie jest to najtańsze rozwiązanie, ale jeśli komuś zależy na uzyskaniu wyjątkowego efektu, jak najbardziej może z niego skorzystać. Ciężko ocenić, czy jest to opłacalna zmiana. Z jednej strony bywa zbędna wszystkim osobom, które nie poruszają się wozem sportowym – tylko taki pojazd wykorzysta całą moc, jaką mogą zaoferować felgi. Zmieniając oryginalne dodatki na OZ, można stworzyć dość kiczowaty efekt i później tego żałować. Z drugiej strony estetyczny wygląd felg OZ może się podobać i faktycznie, pojazd dzięki nim wygląda inaczej i w niektórych przypadkach odczuwalne będzie, że poprawił też swoje osiągi na drogach.

Felgi OZ są bardzo mocne, trwałe i zalecane przez producentów. Znaleźć je można w dobrych, znanych i renomowanych sklepach z artykułami motoryzacyjnymi. Można też złożyć zamówienie przez internet. Zakupy takie są proponowane głównie osobom zamożnym, bo takie felgi kosztują dużo z uwagi na swoją estetykę i zastosowane rozwiązania konstrukcyjne.

Myjnia – Wilanów i dostępne najlepsze myjnie

0
myjnia Wilanów

Każdy kierowca dba o to, by sprawność samochodu utrzymać w nienagannym stanie. Jest to ważne z powodu wielu czynników. Pierwszym to oczywiście bezpieczeństwo. Drugim natomiast oszczędność. Regularnie sprawdzany stan techniczny samochodu pozwala wykryć i zapobiegać usterkom, które zaniedbane, mogą przerodzić się w bardzo poważny i kosztowny problem. Jednak poza sprawnością, dużo uwagi przykładamy również do wyglądu naszego pojazdu. Zadbany i czysty samochód prezentuje się znakomicie i jest dumą kierowcy. Obecnie w każdym mieście znajdują się punkty, w których możemy umyć i wyczyścić nasz samochód. Jedne z najlepszych i najczęściej rekomendowanych miejsc w Warszawie, są myjnie w dzielnicy Wilanów. PureAuto to kompleksowa myjnia ręczna, która oferuje szereg kompleksowych zabiegów. Zaczynając od dokładnego mycia samochodu zewnątrz, aż po czyszczenie wnętrza profesjonalnym sprzętem i środkami do tego przeznaczonymi. Dodatkowo myjnia na Wilanowie posiada w ofercie usługi z zakresu „auto detailingu” oraz naprawy typu „smart”. Na czym one polegają? Taka kosmetyka samochodowa, oprócz zabrudzeń, pozwala również pozbyć się drobnych zarysowań, a także odświeżyć powierzchnię karoserii, co sprawia, że po takim zabiegu wygląda ona jak nowa.

Myjnia na Wilanowie - jaką wybrać

Dlaczego warto powierzyć swój samochód myjniom na Wilanowie? Po pierwsze osoby, które zajmą się naszym autem, są odpowiednio przeszkolone, po drugie – posiadają wysokiej jakości sprzęt. Pewne jest, że samemu nie osiągniemy takich efektów. Innym, często stosowanym i wygodnym rozwiązaniem jest ekologiczna myjnia mobilna. To duża oszczędność i czasu i wody. Wystarczy umówić się na dogodny termin, a pracownik myjni zjawia się w ustalonym wcześniej miejscu i zajmuje się czyszczeniem samochodu. Jeśli nie masz pewności, czy taka forma mycia i czyszczenia samochodu Ci odpowiada, zajrzyj na strony internetowe myjni w swojej okolicy, na których sprawdzisz ceny, godziny otwarcia i zakres usług. Skorzystaj również z opinii innych kierowców i wybierz najczęściej rekomendowane miejsce.

Książka serwisowa gwarancją stanu technicznego auta?

0
Książka serwisowa gwarancją stanu technicznego auta

Każdy pojazd poruszający się po drodze ma swoją historię. Dotyczy ona zarówno jego napraw, jak i przeglądów okresowych. Takie dane są bardzo istotne z punktu widzenia właściciela pojazdu.

Czy warto inwestować w opony wielosezonowe?

0

Wielu kierowców sceptycznie podchodzi do tematu opon wielosezonowych, uznając, że uniwersalne opony nie poradzą sobie w każdych warunkach. Czy słusznie? Spróbujmy rozwiać te wątpliwości.

W przypadku tradycyjnego podziału na opony letnie i zimowe, niektórzy kierowcy próbowali jeździć na jednym komplecie przez cały sezon, by nie wymieniać opon dwa razy do roku. Niestety, nietrudno zauważyć, że jazda na oponach letnich w zimie przy dużym oblodzeniu i opadach śniegu jest niebezpieczna, z kolei latem przy użytkowaniu opon zimowych, przyczepność nie była wystarczająca, a bieżnik ulegał szybko zniszczeniu. Aby osiągnąć consensus pomiędzy bezpieczeństwem, a komfortem producenci zaczęli opracowywać opony całoroczne – jednym z przykładów dobrej opony wielosezonowej jest opona Continental AllSeasonContact™.

Ogólnie rzecz biorąc, opony wielosezonowe muszą mieć kilka właściwości, które spełnią ich rolę. Są to między innymi zakres temperatur od -20 do +30 stopni na wybrane warunki drogowe, dobra przyczepność przy wysokich temperaturach, podczas deszczu, śniegu i przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Obecnie na rynku istnieje kilka modeli ogumienia, w których producentom udało się osiągnąć ten kompromis. Niemniej jednak, decydując się na opony sezonowe powinniśmy być świadomi, że idealny model nie istnieje. Kierując się wyborem, powinniśmy podejść do tematu indywidualnie i postawmy na takie, w których dla nas dany parametr prezentuje się najlepiej. Polecamy opony https://www.continental-opony.pl/samochod

Z pewnością opony całoroczne to większy wydatek, ale tylko pozornie. Zdejmujemy z siebie kłopot związany z wymianą opon i wizytą u wulkanizatora.

Czy opony całoroczne są dla każdego? Niestety nie, wszystko zależy od ich stopnia eksploatowania. I tak kierowca pokonujący rocznie ok. 50 tys. km, jeżdący dużo w trasie przy skrajnych warunkach nie będzie zadowolony z opon całorocznych, z uwagi na ich uśrednione cechy i niedostateczną przy takiej jeździe trwałość (konieczność wymiany co dwa sezony wiązałaby się ze sporym wydatkiem).

Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku kierowców, którzy jeżdżą głównie po mieście i robią ok. 10 tysięcy km rocznie. Opony całoroczne są trwałe na ok. 50-60 tys. km, zatem w powyższym przykładzie będą służyły bezproblemowo przez kilka lat. Jakość takich opon jest na tyle satysfakcjonująca, że z pewnością zadowolą kierowców, którzy spokojnie i niewiele jeżdżą po mieście. Przykładowe ceny opon całorocznych klasy premium wahają się od ok. 900 zł do 1500 zł, co przy spokojnej jeździe ok. 10 tysięcy km rocznie wystarczy na 5-6 lat użytkowania, a co za tym idzie jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem.

Niewidzialna wycieraczka – wsparcie w czyszczeniu twojego auta

0

Płyn do mycia szyb samochodowych jest niezbędny jeżeli zależy nam na dokładnym umyciu szyb. Ściągaczka do szyb samochodowych przyda się, gdy chcemy pozbyć się zacieków. A niewidzialna wycieraczka? Zapraszamy do tekstu.

Mycie z węża, czyszczenie ściągaczką

Myjnie bezdotykowe cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością. Praktycznie zawsze ktoś myje na jednej z nich swój samochód. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem jest to szybki i w miarę skuteczny sposób na usunięcie zanieczyszczeń z powierzchni naszego samochodu. Niektórzy szczęśliwcy nie muszą jednak jeździć na myjnię, bowiem mają ją w domu. Mówimy oczywiście o myjce ciśnieniowej, którą część z nas trzyma w garażu. Niezależnie jednak od tego, którą metodę wybierzemy, i tak musimy skorzystać ze ściągaczki. Mycie pod ciśnieniem zostawia na lakierze oraz szybach krople wody. Jeżeli się ich szybko nie pozbędziemy, zamienią się one w mało estetyczne zacieki. By tego uniknąć przyda się ściągaczka do szyb samochodowych, która usunie wodę.

Ręcznie, czyli płyn do mycia szyb

Jednak o wiele częściej powinniśmy decydować się na mycie ręczne. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o szyby samochodowe. Jeżeli policja zatrzyma nas do kontroli i będziemy mieli zbyt brudne szyby w naszym aucie, może zostać na nas nałożony mandat w wysokości do 20 złotych do nawet 500 złotych. Sprawdź pod tym linkiem jak łatwo możesz tego uniknąć. Najprostszą metodą jest oczywiście mycie szyb. Do tego wystarczy nam płyn do mycia szyb samochodowych i ściereczki z mikrofibry. Pryskamy odpowiednią ilość płynu i wykonujemy energiczne ruchy ręką. Sam środek do czyszczenia szyb samochodowych niewiele pomoże. Musimy zawsze dać coś od siebie, by uzyskać najlepszy efekt.

Niewidzialna wycieraczka – mniej czyszczenia

Powyżej zaprezentowane metody musimy powtarzać często lub bardzo często. A co, gdyby można było je nieco ograniczyć? Gdyby nie każde wyjechanie z myjni musiało poprzedzić użycie ściągaczki do szyb samochodowych? Pod tym linkiem znajdziesz odpowiedź. A jest nią niewidzialna wycieraczka. Zapewne niewidzialna wycieraczka kojarzy ci się przede wszystkim jako narzędzie, które ma zwiększyć twoje bezpieczeństwo. Tak, to jej główne przeznaczenie. Jednak niewidzialna wycieraczka świetnie sprawdza się również przy dbaniu o czystość szyb samochodowych. Jak dobrze wiesz, „odpycha” ona krople wody, dzięki czemu w trakcie deszczu same spływają one po powierzchni szyby. Dokładnie to samo dzieje się po umyciu auta na myjni. Krople wody, które normalnie musisz usunąć przy użyciu ściągaczki, same znikają. Dodatkowo również brud trudniej przywiera do szyby, przez co dłużej jest ona czysta, a ty rzadziej musisz ją myć.

Volkswagen Passat B6

0

Volkswagen Passat B6 miał swoją premierę w 2005 roku na targach motoryzacyjnych Geneva Motor Show. Samochód oferowany był w dwóch wersjach nadwozia – sedan oraz kombi. Produkcja modelu zakończyła się w 2010 roku.

Wnętrze Volkswagena Passata B6 nie nawiązuje do wcześniejszej generacji i zostało zaprojektowane praktycznie od zera. Samochód jest przestronny, do wykończenia wnętrza wykorzystane zostały materiały wysokiej jakości. Sporym minusem jest jednak spasowanie elementów wnętrza, plastiki mogą trzeszczeć w trakcie zmiany temperatur.

Jak działa łożysko sprzęgła?

0

Łożysko sprzęgła stanowi nieodłączny element układu wysprzęglania, który należy bezwzględnie wymienić zawsze przy okazji wymiany sprzęgła. Jest to prosty element, jednocześnie wytrzymały – zazwyczaj wystarcza na cały okres używania sprzęgła i nie ma potrzebny wymieniania go wcześniej. Kupując jednak łożysko sprzęgła nie powinniśmy wybierać najtańszego, niskiej jakości, które mógłby zużyć się szybciej niż samo sprzęgło.