Jak zaoszczędzić na podróżowaniu?

0
Jak zaoszczędzić na podróżowaniu?

Podróże to pasja, w którą warto zainwestować. Pozwalają poszerzyć horyzonty, poznać inną kulturę, zawrzeć ciekawe znajomości i zobaczyć wyjątkowe miejsca. Zaplanowane z wyprzedzeniem nie okażą się przesadnie drogie, dlatego obecnie do innego kraju wybrać może się niemal każdy. Sprawdźmy zatem, jak zaoszczędzić na podróżowaniu!

Rezerwuj bilety kilka miesięcy wcześniej

Spontaniczne podróże z pewnością kuszą, jednak czasami lepiej uzbroić się w cierpliwość. Rezerwacja biletów lotniczych z wyprzedzeniem to oszczędność na poziomie nawet 50%. W sezonie, ich koszt znacznie wzrasta ze względu na zwiększone zainteresowanie, dlatego jeżeli zależy nam na wakacyjnym wyjeździe, to zacznijmy planować go już na początku wiosny. Warto śledzić różnego rodzaju portale, które sprawdzają i publikują ciekawe promocje na bilety lotnicze.

Korzystaj ze zniżek

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że studenci z racji swojego statusu, mają prawo do zniżek w prawie każdym kraju. Jedyne, co należy zrobić, to wyrobić Międzynarodową Kartę Studenta, która jest darmowa. Zniżki nierzadko przysługują także najmłodszym. Musimy pamiętać, że podróż z malutkim dzieckiem, nie wiąże się z koniecznością wykupienia mu biletu (w samolocie siedzi przecież na kolanach rodzica). W lokalnych knajpkach często natrafimy się na happy hours, czyli godziny, w których posiłki są znacznie tańsze. 

Korzystaj z parkingu przy lotnisku

Dlaczego na lotnisku warto wybrać się własnym środkiem transportu? Po pierwsze, dzięki temu nie musimy dostosowywać się do rozkładu jazdy pociągu lub autokaru, a po drugie, możemy na tym znacznie zaoszczędzić. Podróż autem wiąże się jedynie z kosztem benzyny. Im więcej osób w aucie, tym jest ona dla nas bardziej opłacalna. Nawet jeżeli wybieramy się tylko w dwie osoby, to możemy dodać ogłoszenie, że mamy wolne miejsca w samochodzie. Na pewno znajdą się osoby, które chętnie skorzystają z takiej możliwości. Nie musimy przy tym obawiać się, że nasze auto zostanie pozostawione bez ochrony, wystarczy skorzystać z oferty płatnego parkingu. Więcej informacji na jego temat znajdziemy na stronie https://www.odlotowyparking.pl/.

Wybierz apartament lub skorzystaj z couchsurfingu!

Noclegi w hotelu należą zazwyczaj do najdroższych opcji, dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem będzie apartament. Jak się okazuje, skorzystać możemy również z noclegu u mieszkańców miejsca, do którego się wybieramy. Taką możliwość daje nam couchsurfing. W większości przypadków za taką usługę nic nie zapłacimy. Warto jednak się odwdzięczyć i samemu także zaproponować możliwość noclegu w naszym domu innym turystom.

Podróżowanie nie musi wiązać się z wysokimi kosztami. W znacznej mierze znaczenie ma wcześniejsze zaplanowanie naszej wycieczki. Taki krok to szansa na ograniczenie wydatków nawet o połowę. Wydaje się to zatem rozsądnym wyborem. Pamiętajmy także, aby sprawdzić wcześniej, czy nie przysługują nam jakieś zniżki. W sieci znajdziemy na ten temat mnóstwo praktycznych porad.

Co należy się poszkodowanemu po wypadku komunikacyjnym? Niezbędne porady

0
Co należy się poszkodowanemu po wypadku komunikacyjnym? Niezbędne porady

Wypadki komunikacyjne zdarzają się na naszych drogach zdecydowanie za często. Jesteśmy na niechlubnym początku, jeśli chodzi o statystyki dotyczące osób poszkodowanych na drogach. Codziennie dochodzi do ponad 100 wypadków drogowych z udziałem kierowców, pieszych i pasażerów. Osoby poszkodowane po takim wypadku często nie wiedzą jak postępować i co mogą uzyskać od ubezpieczyciela. Dlatego warto zorientować się, jak wygląda cała procedura odszkodowawcza z ich perspektywy.

Komu się należy, a komu nie?

Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny przysługuje każdej osobie poszkodowanej, pod warunkiem, że nie jest sprawcą zdarzenia. O należną rekompensatę mogą się ubiegać:

 • pasażerowie pojazdu
 • potrąceni piesi
 • kierujący pojazdem, któremu szkodę wyrządził inny pojazd

W zależności od tego, jakie były okoliczności zdarzenia pasażer może wystąpić o odszkodowanie z polisy OC pojazdu, którym podróżował lub z polisy drugiego pojazdu, jeśli za zdarzenie odpowiedzialny był ten drugi. Gdy zderzeniu ulegną dwa samochody, to poszkodowany ma prawo zgłosić roszczenie do jednego z dwóch zakładów ubezpieczeniowych.

Jeśli poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym jest pieszy, wtedy odszkodowanie, jest wypłacane od ubezpieczyciela pojazdu, który go potrącił. Natomiast poszkodowany kierowca może starać się o odszkodowanie w przypadku zderzenia z innym pojazdem z polisy OC  pojazdu, z którym doszło do stłuczki. Kierujący nie może dochodzić rekompensaty ze swojej polisy.

Zamyka się przed nim również droga do odszkodowania, jeśli zostanie udowodnione, że wypadek zaistniał z winy kierującego. O odszkodowania z OC pojazdu może wystąpić także osoba, która bezpośrednio na skutek wypadku doznała obrażeń ciała, tutaj sprawdzisz szczegóły: https://www.helpfind.pl/uszczerbek-na-zdrowiu oraz jej najbliższa rodzina, jeśli ofiara wypadku poniosła śmierć na miejscu zdarzenia.

Można ubiegać się o więcej

Odszkodowanie zostanie wypłacone osobie, która na skutek wypadku doznała obrażeń ciała i musiała w związku z tym ponieść dodatkowe koszty rehabilitacji i leczenia. Poszkodowanemu będzie wówczas przysługiwać zwrot utraconych korzyści lub utraconego dochodu. Jeśli osoba taka nie będzie zdolna do pracy, wówczas poszkodowanemu należeć się będzie renta od zakładu ubezpieczeń.

Gdy dojdzie do śmierci poszkodowanego, to najbliższym członkom rodziny przysługuje tzw. zadośćuczynienie, którego zadaniem jest pokrycie wszystkich strat niematerialnych. Będzie ono przysługiwać:

 • małżonkom
 • dzieciom
 • rodzicom
 • rodzeństwu
 • dziadkom i wnukom zmarłej osoby

Nie zamyka to jednak drogi o ubieganie się o roszczenia innym osobom, nie tylko spokrewnionym ze zmarłym. Łącząca więź musi zostać jedynie dobrze udokumentowana. Każdy z członków rodziny występuje do zakładu ubezpieczeń o swoje odszkodowanie osobno, ponieważ każdy z nich ma własne roszczenie do zakładu ubezpieczeniowego. Dlatego o odszkodowanie za wypadek komunikacyjny, tutaj przeczytasz więcej: https://www.helpfind.pl/odszkodowania-komunikacyjne może się ubiegać poszkodowany i jego rodzina, jeśli za sprawcę nie uznano samego poszkodowanego.

Świadczenia, jakie przysługują osobie poszkodowanej będą zależeć od wielkości doznanego obrażenia. Poszkodowany może wystąpić wówczas o zwrot kosztów leczenia, do których należą:

 • leczenie
 • rehabilitacja
 • zakup sprzętu medycznego
 • koszty dojazdu do placówek medycznych

Niezbędna pomoc kancelarii odszkodowawczej

W przypadku zadośćuczynienia za doznaną krzywdę wysokość świadczenia zależy od rozmiaru obrażeń, długości leczenia powypadkowego, wieku czy utraty perspektyw na przyszłość. Dlatego ważne jest szybkie udanie się do placówki medycznej i przeprowadzenie niezbędnych badań. Kolejnym świadczeniem, jakie można uzyskać jest renta powypadkowa, na którą składa się kilka świadczeń.

Ponieważ długotrwałe leczenie wiąże się z dużymi kosztami, może ono generować większe koszty i być podstawą do starania się o tzw. rentę uzupełniającą. Wyrównuje ona różnicę pomiędzy dochodami osiąganymi przed wypadkiem i po nim.

Najważniejsze jest ustalenie sprawcy zdarzenia i zgromadzenie niezbędnej dokumentacji kosztowej, medycznej i samego procesu leczenia. Dlatego warto skorzystać z usług kancelarii odszkodowawczej i rozważyć pomoc profesjonalnego pełnomocnika, który zajmie się kompleksową obsługą szkody i uzyska odpowiednie świadczenie.

źródło: https://www.helpfind.pl/

Używany samochód – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

0
Używany samochód – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kupno używanego auta to prawdziwa loteria. Nieuczciwi sprzedawcy robią wszystko, żeby zarobić. Nie daj się oszukać i zobacz, na co zwrócić uwagę kupując używany samochód.

Rynek samochodów używanych wciąż kwitnie. Niestety to wiążę się z dużą konkurencją, przez co liczni sprzedawcy zdają się być zmuszeni do nieuczciwych praktyk. Właśnie z tego względu osoby, które chcą kupić używane auto muszą zachować czujność. Bądź ostrożny i zobacz, o czym pamiętać kupując samochód z drugiej ręki.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego auta?

Przestudiuj treść ogłoszenia

Najlepsze są treściwe ogłoszenia, w których opis auta jest dość konkretny i bardzo rzeczowy. Jeśli ogłoszenie pozostawia wiele do życzenia, nie daj sobie zamydlić oczu i skontaktuj się ze sprzedawcą telefonicznie. Nie bój się zadawać pytań, w razie niejasności dopytuj, stawiaj niewygodne pytania, dzięki czemu będziesz mógł zauważyć, czy sprzedawca coś kręci. Bądź asertywny i dociekliwy, nie daj sobie zamknąć buzi, w końcu chodzi o samochód, który ma zapewnić ci bezpieczeństwo i na który masz wydać swoje ciężko zarobione pieniądze. Nie trać czasu na nieuprzejmych sprzedawców, którzy odpowiadają agresją na poruszane przez ciebie kwestie.

Sprawdź stan nadwozia i lakier

Kiedy dojdzie do spotkania, od razu zwróć uwagę na lakier i stan nadwozia. Jednak pamiętaj, że wady na tych elementach bardzo łatwo można ukryć. Właśnie z tego względu zdecyduj się na specjalistyczny sprzęt, czyli między innymi na miernik lakieru, taki jak ten, który znajdziesz pod adresem https://smartmoto.pl/pol_m_Warsztat_Diagnostyka-samochodowa_Mierniki-Lakieru-229.html. Jeśli sprzedawca nerwowo zareaguje na twoją dociekliwość wiedz, że może mieć coś do ukrycia. Nie daj się stłamsić i rób swoje, w końcu płacisz i masz prawo wymagać.

Zwróć uwagę na stan wnętrza używanego pojazdu

Faktyczny stan samochodu można poznać po tym, jaki jest stan jego wnętrza. Kierownica, fotele, okładziny pedałów i stan gałki zmiany biegów to elementy, po którym można poznać intensywność eksploatacji auta. Jeśli te są dość mocno zużyte jest to sygnał, że auto było poddawane dość intensywnej eksploatacji. Zwróć także uwagę na to, czy przebieg auta odpowiada temu, co reprezentuje sobą wnętrze samochodu. Co prawda, sprzedający mógł dokładnie wyczyścić i podrasować wnętrze, ale pamiętaj, że nie zawsze da się wszystko ukryć.

Sprawdź to, czego na pierwszy rzut oka nie widać

Choć wydaje się to niemożliwe, niektórzy kupujący mają opory przed tym, aby przy sprzedającym zaglądać pod maskę czy pod samochód. Jest to błąd, bowiem tam mogą kryć się poważne i dość kosztowne w naprawie usterki. Wytęż wzrok i słuch, a w razie wątpliwości dopytuj. Nie daj się zbyć i jeśli jest taka potrzeba, skorzystaj z pomocy specjalisty. Wraz ze sprzedawcą pojedź na przegląd bądź na spotkanie przyjedź z zaprzyjaźnionym mechanikiem. W jednym i w drugim przypadku zmniejszysz prawdopodobieństwo, że sprzedawca cię bezwzględnie oszuka.

Tester akumulatora i alternatora: dlaczego jest przydatny i jakie powinien mieć funkcje?

0
Tester akumulatora i alternatora: dlaczego jest przydatny i jakie powinien mieć funkcje?

Sezon zimowy, to czas, gdy samochody potrzebują więcej energii, i jednocześnie okres zwiększonego zainteresowania serwisem akumulatorów. Tester akumulatora i alternatora bardzo ułatwi pracę warsztatom samochodowym i wszystkim osobom odpowiedzialnym za stan techniczny wielu pojazdów.

Dlaczego nowoczesny tester to podstawa diagnostyki akumulatora?

W nowszych pojazdach, wyposażonych w system start-stop, akumulator jest jeszcze istotniejszy, niż w starszych samochodach. System ten samoczynnie wyłącza silnik, kiedy kierowca włączy luz i puści sprzęgło, co pozwala ograniczyć spalanie w ruchu miejskim, a w czasie postoju w korku czy na światłach auto nie emituje hałasu ani toksycznych spalin. Kiedyś akumulator znacznie rzadziej służył więc do odpalania silnik, a dziś musi to robić nawet kilkadziesiąt razy dziennie. Zainstalowanie akumulatora niedostosowanego do najnowszych technologii sprawi, że bardzo szybko – nawet w kilka tygodni – ulegnie on wyeksploatowaniu. Ponadto, w stosowanych coraz częściej akumulatorach bezobsługowych, trudniej zmierzyć gęstość elektrolitu i ocenić jego barwę. Z powyższych względów, tester akumulatora staje się coraz częściej podstawą profesjonalnej diagnostyki akumulatorów. Wiele takich urządzeń jest nie tylko prostych i wygodnych w obsłudze, ale umożliwia bardziej kompleksową ocenę problemu. Jednym z najczęściej popełnianych błędów przy wymianie akumulatora jest brak diagnostyki układu ładowania i rozruchu, w tym alternatora. Awarie tego układu są częstym powodem rozładowania akumulatora, a jego wymiana nic nie da, jeśli problem nie zostanie poprawnie zdiagnozowany. Z tego powodu, nowoczesne urządzenia diagnostyczne to najczęściej testery akumulatora i alternatora w jednym.

Tester akumulatora i alternatora to wygoda pomiaru, oszczędność czasu i bezpieczeństwo pracy

Obok inteligentnej ładowarki, która sama monitoruje czas ładowania i napięcie, dostarczając prąd według potrzeby, oraz przenośnego urządzenia do wspomagania rozruchu, tester akumulatora i alternatora to trzecie przydatne urządzenie do obsługi akumulatorów, w które powinien wyposażyć się każdy dobry warsztat. Umożliwia on prawidłową diagnozę stanu akumulatora pod odpowiednio dużym obciążeniem, co daje obraz zdolności rozruchowej baterii. Dobry tester akumulatora i alternatora umożliwia sprawdzenie wydajności akumulatora w kilka sekund – bez wyjmowania akumulatora oraz bez wpływu na jego stan naładowania – co pozwala przeprowadzać testy w obecności klienta. Pozwala tez na wielokrotny wydruk i archiwizację testów dzięki zintegrowanej drukarce, co nie tylko ułatwia prowadzenie dokumentacji, ale przydaje się także, gdy sklep przyjmujący akumulator na gwarancji wymaga wydruku z testu akumulatora. Wreszcie, urządzenie takie chroni przed odwróconą polaryzacją i zapobiega wypadkom podczas podłączania zacisków końcówek oraz automatycznie dostosowuje kryteria testowe i czas testowania, dzięki czemu rutynowe testy mogą wykonać także mniej wykwalifikowani pracownicy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając tester akumulatora i alternatora? Kiedy wynik testu będzie błędny?

Dobrej jakości tester akumulatora i alternatora powinien posiadać szereg funkcji. Przykłady takich testerów, dostosowanych do ładowania wszystkich popularnych typów akumulatorów (VRLA/GEL/AGM/SLA/SLI/CALCIUM) można znaleźć na przykład tutaj: https://eshop.wurth.pl/Kategorie-produktow/Tester-do-akumulat.i-alternatorow-sam./311120050701.cyid/3111.cgid/pl/PL/PLN/. Przede wszystkim, należy dobrać tester tak, by pasował do akumulatorów o interesujących nas napięciach: 6, 12 lub 24 V. Ważny jest też typ pomiarów wykonywanych przez urządzenie i obsługiwane normy testów (SAE/EN/IEC/DIN/JIS). Tester akumulatora i alternatora powinien dawać wyraźne wyniki testów i pozwalać na ich jednoznaczną interpretację. Warto też sprawdzić, czy zadowala nas tolerancja pomiarów danego urządzenia i jego zakresy testowe. Należy pamiętać, że nawet najlepsze testery pokażą błędne wyniki w przypadku akumulatora suchoładowanego bezpośrednio po nalaniu kwasu, lub jeśli pomiaru dokonujemy bezpośrednio po dużym poborze prądu lub zakończeniu ładowania. W tym drugim przypadku, należy odczekać około godzinę przed wykonaniem testu.

Artykuł sponsorowany.

Wynajem samochodu czy zakup – co opłaca się bardziej?

0
Wynajem samochodu czy zakup - co opłaca się bardziej?

Rynek wypożyczalni aut w naszym kraju od kilku lat rozwija się z coraz większą dynamiką. Zainteresowanie wynajmem samochodu na kilka dni lub tygodni, jak również rosnące zapotrzebowanie na wynajem długoterminowy sprawia, że kolejne wypożyczalnie aut pojawiają się praktycznie we wszystkich regionach Polski. Najwięcej działa ich oczywiście w dużych miastach, jednak auto wynająć możemy także w mniejszych ośrodkach. Oferta wynajmu samochodów adresowana jest zarówno do firm, jak i klientów indywidualnych. Poznaj jej najważniejsze zalety i zobacz, dlaczego coraz więcej osób decyduje się na wynajem auta, zamiast kupować pojazd na własność.

Wynajem auta: finansowanie

Podstawową zaletą wynajmu samochodu jest oczywiście fakt, że bez konieczności inwestowania sporej kwoty gotówki (bez względu na o czy planujemy zakup auta używanego, czy nowego), otrzymujemy samochód gotowy do jazdy – w pełni sprawny, ubezpieczony, z ważnym przeglądem i komfortowym wyposażeniem. Użytkownika wynajętego pojazdu nie dotyczą kolejki na zmianę opon, przedłużanie ubezpieczenia czy bieżące naprawy auta, gdyż wszystkim zajmuje się wypożyczalnia, będąca formalnym właścicielem samochodu. Dodatkowo wynajem samochodu to gwarancja stałej wysokości raty opłacanej w określonym terminie – nie tylko nie trzeba jednorazowo wydawać dużej kwoty – można również skutecznie planować swoje wydatki, uwzględniając w nich comiesięczną ratę za wynajem długoterminowy. Pod względem finansowym, wynajem samochodu w wypożyczalni po prostu bardziej się opłaca i jest wygodniejszy dla kierowcy. Z punktu widzenia firm, nie bez znaczenia jest fakt, iż opłaty za wynajem samochodu można wliczyć do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, co bywa bardzo istotnym elementem optymalizacji podatkowej.

Wynajem samochodów: szeroki wybór

To jednak nie wszystkie powody, dla których wypożyczalnie samochodów cieszą się takim dużym zainteresowaniem. Nie bez znaczenia jest ich bogata, doskonale wyposażona flota, pozwalająca wynająć samochód, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Bez względu na to, czy potrzebujesz rodzinnego vana, miejskiego hatchbacka, biznesowej limuzyny czy auta dostawczego do pracy, większość firm oferujących wynajem aut, zaoferuje ci bogaty asortyment pojazdów, spełniający twoje wymogi. Warto w tym miejscu dodać, że znacząca większość aut na wynajem to samochody nowe, w doskonałym stanie technicznym, dostępne nie tylko w wersji podstawowej, ale również z dodatkowym wyposażeniem.

Osoby, które auta potrzebują do realizacji określonego celu. np. aby obsłużyć biznesowy wyjazd, mogą skorzystać z oferty wynajmu krótkoterminowego, czyli wynająć samochód na kilka dni lub tygodni. Jeśli jednak potrzebujemy auta na stałe, lepszą opcją będzie wynajem długoterminowy. W tym przypadku samochód możemy wypożyczyć na okres od kilku miesięcy do paru lat. A jeśli auto przypadnie nam do gustu, zwykle możemy skorzystać z opcji wykupu pojazdu po zakończeniu wynajmu, aby nie musieć się z nim rozstawać.

Wypożyczalnia samochodów – Piaseczno

To oczywiście tylko niektóre pozytywne strony wynajmu samochodu w wypożyczalni. Do zalet tego rodzaju usługi można zaliczyć również brak formalności, podstawienie auta w dowolną lokalizację, np. na lotnisko, dworzec kolejowy, do biura itp. Cała procedura możliwa jest do załatwienia przez internet. Wystarczy odwiedzić stronę wypożyczalni, by dokonać rezerwacji i odebrać pojazd w miejscu docelowym, w określonym terminie. Mieszkasz w Piasecznie i chcesz wynająć auto na krótki lub dłuższy okres? Wypożyczalnia samochodów – Piaseczno: sprawdź ofertę firmy RS RENT.

Jak przebiega regeneracja turbosprężarki?

0
Jak przebiega regeneracja turbosprężarki

O ile niektórzy z nas uznają auto z zwykłą maszynę, której zadaniem jest dowieźć pasażera z punktu A do punktu B, o tyle istnieje również całkiem spora grupa, dla której samochód to coś więcej, niż konstrukcja ze stali. Dla takich osób nie tylko wygląd auta ma znaczenie, ale także jej moc czy dźwięk wydechu. Z tego względu wśród fanów mocnych „fur” popularny jest tuning, m. in. montowanie turbo. Jak jednak dbać o taki dodatek? Na czym polega i ile kosztuje regeneracja turbosprężarki?

Więcej znaczy lepiej

Aby zwiększyć moc silnika, musimy doprowadzić do niego więcej paliwa i powietrza. Turbosprężarka jest właśnie tym elementem, który umożliwia podkręcenie pracy silnika, dzięki czemu nasz samochód zyskuje na osiągach. Choć istnieją również inne sposoby na doprowadzenie większej ilości mieszanki paliwowo-powietrznej do silnika, turbo jest najskuteczniejszym i najpopularniejszym wśród stosowanych rozwiązań.

Jak sama nazwa wskazuje, dodatkowy element składa się z dwóch części – turbiny i sprężarki, połączonych ze sobą wałem. Turbina napędzana jest za pomocą gazów wlotowych, zaś sprężarka spręża powietrze wprowadzane do układu dolotowego. Więcej o budowie i dbaniu o tym układzie można znaleźć na stronie: http://www.scrollproducts.com/pl.

Jak regenerować turbo?

Jeżeli chcemy zregenerować turbosprężarkę, najlepiej zgłosić się do profesjonalnego serwisu. Procedura przebiega w kilku punktach:

 • znalezienie nowego rdzenia;
 • rozkręcenie egzemplarza, który chcemy zregenerować;
 • oczyszczenie wszystkich elementów układu, ze szczególnym uwzględnieniem obudowy żeliwnej, aluminiowej i kolektora;
 • osadzenie nowego rdzenia w układzie;
 • skręcenie elementu w całość oraz jego montaż w samochodzie.

O ile samodzielna regeneracja podzespołu jest raczej niemożliwa bez odpowiednich narzędzi, o tyle możemy oszczędzać zużywanie turbosprężarki poprzez odpowiednią eksploatację, jak np. odczekanie przed ruszeniem, aż układ zostanie wypełniony smarami czy spokojnym używaniu gazu do czasu, aż silnik osiągnie odpowiednią temperaturę.

Utrzymania auta w dobrym stanie to nie tylko kwestia naszego bezpieczeństwa, ale także komfortu i dynamiki jazdy. Jeżeli czujemy, że turbosprężarka powinna zostać poddana regeneracji, nie powinniśmy z tym zwlekać. Warto również wybrać sprawdzony serwis, dzięki czemu będziemy mieć pewność co do jakości użytych części i wykonania pracy. Sami również możemy dbać o układ, odpowiednio go eksploatując i nie wystawiając na niekorzystne czynniki, jak np. przesadzanie z dodawaniem gazu, gdy samochód jeszcze w pełni się nie rozgrzał.

Jak wybrać dobrą szkołę jazdy – odpowiednia lokalizacja

0
Jak wybrać dobrą szkołę jazdy - odpowiednia lokalizacja

Kilkukrotne podchodzenie do egzaminu na prawo jazdy może zakończyć się fatalnym rozczarowaniem, uczuciem rezygnacji i silną złością. Negatywne emocje muszą znaleźć swoje ujście i zazwyczaj zaczynają być wiązane z nieodpowiednim przygotowaniem do testu głównego. Byli kursanci narzekają na swoje szkoły i uważają, że to przez nie nie udało im się uzyskać wymarzonego dokumentu. Dobra szkoła jazdy to oczywiście podstawa, dlatego warto tak ją wybrać, by być z niej później zadowolonym. Kluczowa okazuje się przede wszystkim jej lokalizacja.

Oczywiście czasem warto nadłożyć trochę drogi i przejechać tych kilka dodatkowych kilometrów, aby móc skorzystać z zajęć przeprowadzanych przez polecanych instruktorów. Czy jednak komukolwiek chciałoby się wstawać o piątej rano tylko po to, by pojeździć przez godzinę autem? Raczej nie. Z tego powodu szkół jazdy najlepiej szukać w swojej najbliższej okolicy. Można ograniczyć pole wyboru do placówek umiejscowionych w konkretnym mieście. Uczniowie powinni skorzystać z usług szkół jazdy znajdujących się w okolicach ich szkół. Dzięki temu tuż po zajęciach będą mogli się do nich wybrać, odbyć swoje jazdy czy przejść przez lekcje teoretyczne i z nową wiedzą powrócić do domów, aby trochę odpocząć.

Dobra szkoła jazdy (np.: http://qmobil.pl/szkola-jazdy-warszawa/) powinna być też odpowiednio wyposażona. Najlepiej samemu się do niej wybrać i na własne oczy przekonać się o jej możliwościach. Najważniejsze są oczywiście place manewrowe, na których kursanci opanowują swoje pierwsze umiejętności. Powinny być dosyć spore, aby pozwalały na ewentualne wpadki, a także wyposażone w liczne przeszkody, których nie brak też na egzaminie głównym. Plac manewrowy musi znajdować się z dala od normalnej jezdni. Nie mogą po nim poruszać się żadne inne pojazdy oprócz aut przeznaczonych do nauki. Oczywiście sama szkoła jazdy musi zapewniać swoim uczniom dostęp do różnych typów pojazdów, na których mogą oni opanowywać swoje nowe umiejętności. Ważne jest to, aby te pojazdy były w pełni sprawne oraz regularnie serwisowane.

Polecana szkoła jazdy -> http://qmobil.pl/

Zapowiedź nowej Skody Rapid już w październiku. Producenci wprowadzają spore zmiany

0
Zapowiedź nowej Skody Rapid już w październiku. Producenci wprowadzają spore zmiany

Skoda Rapid to jeden z najciekawszych modeli z oferty tej czeskiej marki. Z bardzo dużymi przerwami produkowany jest od 1934 roku. Obecnie, od 2011 roku na rynku obecna jest trzecia generacja. Wszystko wskazuje jednak na to, że już na zbliżających się październikowych targach motoryzacyjnych w Paryżu poznamy nowy, przełomowy koncept nowego Rapida. Koncept ten może być zapowiedzią naprawdę sporych zmian.

Synonim jakości w branży auto-moto – felgi Audi

0
Synonim jakości w branży auto-moto – felgi Audi

Audi AG to znany na całym świecie niemiecki producent samochodów, który wysoką popularność osiągnął już kilkadziesiąt lat temu. Dzisiaj samochody z charakterystycznymi czterema pierścieniami uznawane są za synonim luksusu i wysokiej jakości, a klienci na wszystkich kontynentach chętnie wybierają właśnie tę markę, jako producenta swojego pojazdu. Niewielu jednak wie, że manufaktura jest również prężnie działającym wytwórcą poszczególnych komponentów. Felgi Audi, części silnikowe, czy chociażby wysokiej klasy akcesoria samochodowe to tylko cześć produktów, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę podczas rozważania zakupu poszczególnych z nich.

Komponenty do każdego auta

W tym artykule zajmiemy się w głównej mierze felgami Audi, które to są jednymi z najczęściej wybieranych wariantów, jeśli chodzi o samochody osobowe. Oczywiście najczęściej będą one na wyposażeniu pojazdów tej samej marki, jednak nikt nie powiedział, że nie można zamontować ich do innego pojazdu. Obecnie na rynku auto-moto bardzo częstą praktyką jest kompletowanie pojazdów z najlepszych komponentów, które to często pochodzą od różnych wielkich koncernów motoryzacyjnych. Wracając jednak do felg Audi, zdecydowanie jest to topowa jakość. Tak znana marka nie może sobie pozwolić na produkowanie byle czego.

Stwórz unikalny wygląd Twojego samochodu

Niezależnie od tego, czy wybieramy felgi Audi, czy każde inne zazwyczaj jest to podyktowane chęcią poprawiania wizerunku naszego samochodu. Kołpaki, chociaż tańsze, to nie wyglądają już tak efektownie. Dodatkowo korzystanie z felg zapewnią również wiele parametrów technicznych, które poprawią komfort i bezpieczeństwo jazdy. Wracając jednak do względów wizualnych, to na rynku znajdziemy również specjalną ofertę felg audi, dedykowanych do sztuki tuningu samochodu. Producent zadbał o to, by w jego asortymencie znalazły się bardzo designerskie modele dostępne w wielu barwach, jak również te pokryte lakierem chromowanym. Zastosowanie tego typu felg Audi może całkowicie zmienić wygląd samochodu i zachwycić wszystkich dookoła.

Felgi aluminiowe trzeba dobierać w oparciu o rozmiar kół dedykowanych do konkretnego modelu. I tutaj również producent zadbał o szeroką dostępność rozmiarów, i tak jednym z najbardziej popularnych są tzw. felgi Audi 18. Czyli felgi o średnicy 18 cali. Można nieco pofantazjować z ich szerokością, jednak jeśli chodzi o wysokość, to w przypadku fabrycznych samochodów trzeba trzymać się konkretnych wymiarów. Te znajdziemy na oficjalnej stronie producenta, a w przypadku problemów zawsze można zwrócić się do pracownika technicznego sklepu, który z pewnością pomoże wyposażyć nam się w taką wiedzę.

Zadbaj o swoją widoczność na drodze czyli wszystko o renowacji reflektorów

0
Zadbaj o swoją widoczność na drodze czyli wszystko o renowacji reflektorów

Regularne użytkowanie samochodu ma wpływ na wszystkie jego części, również na te, na które my sami nieszczególnie zwracamy uwagę. Mowa tu chociażby o reflektorach – z czasem tracą one swoją przejrzystość. Trzeba na to bardzo uważać! Sprawdź, dlaczego musisz dbać o swoje reflektory.

Reflektory a bezpieczeństwo

To właśnie one zapewniają nam widoczność w godzinach wieczornych i nocnych. Dzięki reflektorom jesteśmy w stanie bezpiecznie prowadzić niezależnie od pory dnia. Z czasem jednak reflektory zaczynają matowieć i wówczas wydzielane przez nich światło jest słabsze, co też nie pozostaje bez wpływu na naszą widoczność. Pamiętaj, że gdy używasz mniej sprawnego samochodu, zagrażasz nie tylko sobie i swoim bliskim, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego.

Jak dbać o reflektory?

Najlepszym sposobem na zadbanie o reflektory jest po prostu oddanie ich do specjalisty na zabieg renowacji. To wieloetapowy proces, dzięki któremu twoje reflektory wrócą do stanu niemalże fabrycznego. Osoby niewprawione mogą nie wiedzieć, kiedy nadchodzi czas na renowację reflektorów – jeśli nie masz pewności, czy twoje światła działają tak, jak trzeba, to skontaktuj się z fachowcem, który oceni stan reflektorów.

Na zabieg renowacji składają się między innymi:

 1. Dokładne oczyszczanie reflektorów – to naturalne, że z czasem mogą one zabrudzić się również wewnątrz, dlatego warto oddawać reflektory do czyszczenia, by zapewnić sobie jak najlepszą widoczność na drodze.
 2. Zabezpieczenie sąsiadujących elementów – nie musisz obawiać się tego, że reflektor zostanie uszkodzony podczas czyszczenia. Wszystkie elementy elektroniczne zostaną uprzednio zabezpieczone tak, żeby nic im się nie stało.
 3. Pełny proces szlifowania reflektorów – pozwala dokładnie wyczyścić poszczególne elementy np. z zaschłego błota.
 4. Pełny proces polerowania reflektorów – dzięki temu lampy są bardziej klarowne i mocniej świecą.
 5. Zabezpieczenie reflektorów woskiem – ostatni etap, dzięki któremu znacznie wydłuża się czas „żywotności” reflektora – nie zrobi się on ponownie tak szybko matowy.

Co zyskujesz dzięki zabiegowi renowacji reflektorów?

 1. Usunięcie wszystkich rys – szlifowanie i polerowanie przywraca reflektorom stan zbliżony do tego fabrycznego, nie musisz więc już obawiać się o to, że pozostaną na nich jakiekolwiek ślady użytkowania.
 2. Maksymalna widoczność na drodze – światło będzie o wiele mocniejsze, a ty też będziesz lepiej widoczny z daleka dla innych kierowców.
 3. Zabezpieczenie reflektorów na przyszłość – nie da się uniknąć zużywania, ale można spowolnić ten proces na tyle, na ile to możliwe. Użycie wosku sprawi, że reflektory dłużej zachowają „świeżość” i nie trzeba będzie powtarzać tego zabiegu co kilka miesięcy.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał we współpracy oraz dzięki uprzejmości firmy Ecopless – Kosmetyka Samochodowa z Pszczyny.