Skup odszkodowań – łatwy i szybki sposób na uzyskanie wyższej kwoty odszkodowania

0
1119

Towarzystwa ubezpieczeniowe zaniżają kwoty odszkodowań wypłacanych z OC. Standardowym procederem jest zaniżanie wartości pojazdów czy obliczanie kosztów naprawy na podstawie części zamiennych. Tak naprawdę jest to bezprawne i każdy poszkodowany może obiegać się o wypłatę wyższego odszkodowania. Polaków odstraszają jednak formalności i przeciągające się batalie sądowe z ubezpieczycielem – sprzedaż roszczenia wydaje się bardziej atrakcyjną metodą na uzyskanie dopłaty do szkody.

Sprzedaż praw do roszczenia – na czym polega?

Każda osoba, która uważa, iż została oszukana przez ubezpieczyciela, może skorzystać z możliwości dopłaty do odszkodowania. Na rynku jest wiele firm, które skupują prawa do roszczeń i oferują atrakcyjne warunki. Dopłata do odszkodowania możliwa jest maksymalnie do 3 lat od momentu powstania szkody – w tym czasie można sprzedać roszczenia firmie odszkodowawczej TB Ekspert. W końcu są szkody na mieniu, które mogą zostać ujawnione już po wypłacie odszkodowania – wówczas rodzi się problem, skąd wziąć pieniądze na naprawę samochodu? Sprzedaż praw do roszczenia wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Wystarczy, że poszkodowany przedstawi kosztorys naprawy oraz dokumenty poświadczające kwotę wypłaty odszkodowania. Na tej podstawie firma oceni, czy istnieje możliwość uzyskania wyższego odszkodowania. Jeśli tak, zaoferuje dodatkowe pieniądze klientowi, który na mocy umowy przekaże prawa do roszczenia dla firmy zajmującej się odzyskiwaniem zaniżonych odszkodowań. To firma weźmie na siebie ryzyko – nie zawsze bowiem odzyskanie roszczenia jest możliwe.

Korzyści płynące ze sprzedaży praw do roszczenia

Osoba poszkodowana w zdarzeniu komunikacyjnym może sprzedać roszczenia i otrzymać dopłatę do odszkodowania praktycznie od ręki. Jest ona wypłacana w gotówce, bez zbędnych formalności i nerwów. Jeśli poszkodowany chce ubiegać się o dopłatę do odszkodowania musi przygotować się na długie pertraktacje, a nawet rozprawę sądową – cała sprawa może przeciągać się miesiącami. Sprzedaż szkody pozwala na ominięcie tej skomplikowanej procedury i ograniczenie spraw formalnych do minimum. Prawa do szkody zostają sprzedane, poszkodowany otrzymuje swoje pieniądze i od tej pory już nie musi się martwić o to, jak dojść do porozumienia z ubezpieczycielem.

Jakie odszkodowania można odstąpić?

Najczęściej osoby które otrzymały zaniżone odszkodowanie decydują się na odstąpienie roszczeń do szkód komunikacyjnych, dla których odszkodowania wypłacane są z OC sprawcy. Można jednak odsprzedać prawa do szkody z AC, a także szkody majątkowe. Warto skontaktować się z wybraną firmą skupującą roszczenia, by poznać zakres jej oferty. Stosunkowo rzadko zdarza się, że ubezpieczyciele decydują się odkupić prawa do szkód osobowych czy odszkodowań należnych po śmierci bliskiej osoby. Wiele zależy jednak od tego, jak mocno skomplikowana jest sprawa oraz jak wygląda kwestia wypłaconego odszkodowania. Jeśli kwota jest ewidentnie za niska a cała sprawa dobrze udokumentowana, firmy skupujące odszkodowania mogą zdecydować się na odkupienie roszczenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ