wycieraczki samochodowe do Hondy

Wybór wycieraczek samochodowych nigdy nie powinien być przypadkowy. I nie chodzi tu jedynie o to, aby pasowały do konkretnego modelu auta. Ważne jest, aby były to zawsze wycieraczki wysokiej jakości. Ich praca ma bowiem wpływ na widoczność, a tym samym na bezpieczeństwo podczas jazdy. Dobre wycieraczki na bieżąco usuwają z szyby wodę i wszelkie zabrudzenia, nie pozostawiając przy tym żadnych smug. Co zatem warto wiedzieć o wycieraczkach i czym się kierować przy ich wyborze?

Rodzaje wycieraczek samochodowych

Na rynku dostępne są różne modele wycieraczek. Dużą popularnością cieszą się wycieraczki tradycyjne ze stelażem. Pamiętać jednak trzeba, że nie przy każdym modelu auta spełnią one swoją funkcję. Tak jest choćby w przypadku nowoczesnych samochodów marki Honda. Wycieraczki samochodowe do Hondy powinny cechować się lepszą jakością. W tym przypadku znacznie lepszym wyborem będą wycieraczki płaskie. Tego rodzaju wycieraczki cechuje dużo większa sprężystość, a dzięki temu znacznie lepiej dopasowują się do szyby. Na rynku dostępne są jeszcze wycieraczki hybrydowe. To pewnego rodzaju połączenie wycieraczek stelażowych i płaskich. Są elastyczne, ale mają niewielki stelaż. Dobrze radzą sobie ze śniegiem.

Wymiana wycieraczek

Niezależnie od tego czy chodzi o wycieraczki samochodowe do Hondy czy jakiejkolwiek innej marki aut, pamiętać trzeba o ich regularnej wymianie. Na zużycie wycieraczek wpływ na kilka czynników. To m.in. przebieg, warunki pogodowe czy przyzwyczajenia kierowcy. Zwykle to same wycieraczki dają znać o tym, iż potrzebna jest ich wymiana. Zaczynają pozostawiać na szybie smugi bądź pracują tylko częścią pióra. Oznaką konieczności wymiany wycieraczek jest także ich przeskakiwanie oraz piszczenie. Ze zmianą nie można nigdy zwlekać. Kiedy zauważy się któryś z wymienionych objawów, należy jak najszybciej wycieraczki wymienić.

Sposób wymiany wycieraczek

Istotna jest nie tylko regularna wymiana wycieraczek, ale również to, aby robić to w sposób prawidłowy. Wspominane już wycieraczki samochodowe do Hondy najczęściej posiadają zaczep typu U. W tym przypadku w celu zdjęcia wycieraczki należy odbezpieczyć osłonę, wcisnąć zapadkę, a następnie zsunąć pióro z ramienia wycieraczki. Nie jest to trudne, choć czasem może wymagać użycia nieco większej siły. Po założeniu nowych wycieraczek należy zabezpieczyć je nasadką. Kupując nowe wycieraczki pamiętać trzeba, aby posiadały one taki sam rodzaj zaczepu, jak te aktualnie posiadane. Wówczas można mieć pewność, że będą one pasować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ