Ramka do tablicy rejestracyjnej samochodu to świetny sposób na wyróżnienie się na ulicy. Zaletami tego rozwiązania są nie tylko walory estetyczne, ale także praktyczne czy… reklamowe. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was poradnik krok po kroku: jak zamontować ramkę do tablicy rejestracyjnej, aby uniknąć błędów i cieszyć się długotrwałym efektem w krótkim czasie. Zaczynamy!

Krok 1. Wybór właściwej ramki

Podczas wybierania ramki warto zwrócić uwagę na rozstawienie otworów, aby uniknąć dodatkowych wierceń. Do wyboru mamy wiele ramek – sięgnijmy po te, które wyróżniają się przemyślaną konstrukcją, dopasowaną do europejskich modeli aut. Otwory w takich ramkach zamieszczone są tak, że łatwo dopasowują się do miejsca przeznaczonego na numery rejestracyjne. Warto zwrócić uwagę również na to, czy ramka jest odporna na zarysowania i zadrapania, które powstają np. podczas wizyty na myjni, oraz czy posiada solidną listwę zabezpieczającą.

Po upewnieniu się, że ramka do tablicy rejestracyjnej spełnia powyższe wymagania, dalszy wybór zależy wyłącznie od indywidulanych preferencji (np. ramki standardowe lub dwurzędowe, ramki z nadrukami, ramki chromowane czy ekskluzywne ramki z aplikacjami 3D).

2-(13)


Krok 2. Montaż ramki do tablicy rejestracyjnej

Montaż ramki rejestracyjnej rozpoczynamy od odłączenia listwy zatrzaskowej od ramki. Następnie przykręcamy ramkę we wgłębieniu przeznaczonym na numery rejestracyjne – do przykręcania wystarczą śruby i wkrętarka. Potem umieszczamy tablicę rejestracyjną we wnętrzu ramki, a na koniec zabezpieczamy całość listwą zatrzaskową, wpinając ją w dolnej części ramki. Warto zwrócić uwagę na to, aby listwa byłą równo przypięta na całej długości tablicy. Dzięki temu tablica jest dodatkowo zabezpieczona przed wysunięciem czy kradzieżą. Gotowe! Montaż zajmuje do kilkunastu minut, a efekt utrzymuje się latami.

Krok 3. Dodatkowe zabezpieczenia

Jeśli ramka do tablicy rejestracyjnej ma dobrze wyprofilowane otwory i listwę, nie ma potrzeby aby dodatkowo ją zabezpieczać – na przykład przewiercając ją do karoserii za pomocą wkrętów, opinając opaską czy przytwierdzając klejem. Wybór ramki wysokiej jakości pozwoli uniknąć tego rodzaju problemów.

3

Gdzie kupić ramkę do tablicy rejestracyjnej?

Ramki do tablic rejestracyjnych można kupić w sklepach budowalnych, motoryzacyjnych i internetowych. Ceny ramek rozpoczynają się od kilku złotych, co może wiązać się z niską jakością wykonania (np. nietrwały plastik, brak odporności na czynniki zewnętrzne, łamliwość). Aby mieć pewność, że ramka do tablicy rejestracyjnej jest w 100% bezpieczna i dopasowana wymiarami, zapraszamy do wybrania ramki z oferty Unital na http://unital.com.pl/oferta/ramki-do-tablic-rejestracyjnych/

[Głosów:106    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ