Malowanie proszkowe felg

Felgi samochodowe ze względu na specyfikę użytkowania są szczególnie narażone na działanie niekorzystnych czynników chemicznych i mechanicznych. Kontakt z błotem, piaskiem, solą, odpryskującymi kamieniami niekorzystnie wpływa nie tylko na wygląd zewnętrzny. W wyniku uszkodzeń powłoki powodowanej przez wymienione czynniki pojawiają się ogniska rdzy. Jeśli nie zareagujemy odpowiednio wcześnie, postępująca korozja może obniżyć trwałość konstrukcyjną elementu. Felgi samochodowe stosunkowo łatwo poddać renowacji, ale by efekt był zadowalający zarówno pod względem jakości, jak i estetyki, warto zlecić tą usługę profesjonalnym malarniom proszkowym.

Uszkodzone mechanicznie felgi należy poddać dokładnym oględzinom w doświadczonym, gdzie ocenione zostaną parametry uszkodzeń i ewentualny sposób ich naprawy. Może się okazać, że naprawa jest nieopłacalna, a wręcz zagraża bezpieczeństwu użytkowania. Ale jeśli uszkodzenia są drobne bądź chcemy odświeżyć wygląd felgi, warto oddać to w ręce profesjonalistów. Po ofertę warto udać się na https://proszkowe-malowanie.com/.

Felgi, które ze względu na swój dobry stan, wymagają jedynie odświeżenia, warto pomalować metodą proszkową. Jest to doskonały sposób na dokładne pokrycie warstwą farby nawet najtrudniej dostępnych zakątków felgi. Malowanie proszkowe gwarantuje naniesienie odpowiednio grubej powłoki w dowolnym kolorze z palety RAL. Powstała w ten sposób powłoka ma znacznie lepsze właściwości kryjące i dodatkowo doskonale zabezpiecza powierzchnię przed niekorzystnymi czynnikami chemicznymi i mechanicznymi.

Malowanie proszkowe polega na naniesieniu metodą natrysku elektromagnetycznego cząsteczek farby na powierzchnię przeznaczoną do malowania. Farba w postaci proszku posiada ładunek elektromagnetyczny przeciwny do ładunku malowanej powierzchni. Dzięki temu jest do niej przyciągana i szczelnie ją pokrywa. Następnie element pokryty cząsteczkami farby poddawany jest wypalaniu w specjalnych piecach. Tam w temperaturze 180-200°C następuje polimeryzacja cząsteczek farby. Powstała w ten sposób powłoka jest bardzo trwała, odporna na zarysowania i czynniki mogące powodować korozję. Dodatkową zaletą malowania proszkowego jest uzyskanie jednolitej powierzchni, bez smug i zacieków.

Malowanie proszkowe jest szeroko wykorzystywane w branży motoryzacyjnej. Tą metodą pomalować możemy felgi, zderzaki, kołpaki, listwy, grille, inne elementy podwozia, a także spojlery. Wszystkie te elementy pomalowane metodą natrysku elektrostatycznego nie tylko wyglądają estetycznie, ale także są doskonale zabezpieczone przed niekorzystnymi czynnikami chemicznymi i mechanicznymi, co wydłuża znacznie czas ich użytkowania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ