Halogeny do ciągnika

Jeśli mieszkasz na wsi i zajmujesz się rolnictwem, to zapewne wiesz, jak ważne jest to, by nasz ciągnik działał odpowiednio. Jednym z elementów usprawniających jego pracę jest odpowiednie oświetlenie – na przykład halogenowe.

Zalety lamp halogenowych

Każdy ciągnik jest wyposażony w oświetlenie robocze, którego zadaniem jest kierowanie źródła światła na teren, na którym wykonujemy pracę. Obecnie w ciągnikach montuje się oświetlenie halogenowe lub LEDowe. Gdzieniegdzie można spotkać opinię, że lampy halogenowe odchodzą do lamusa, ponieważ już wkrótce wyprą je nowocześniejsze systemy oświetleniowe LED. Nie jest to jednak prawdą – oświetlenie halogenowe wciąż zdaje egzamin w bardzo wielu sytuacjach – doskonale nadaje się między innymi jako źródło światła montowane na traktorach. Halogeny należą do żarowych źródeł światła – posiadają wyższą sprawność w stosunku do żarówki, więc z tej samej mocy uzyskujemy silniejsze światło. Jest to szczególnie ważne przy pracy w trudnych warunkach atmosferycznych. Co ważne, ceny halogenów do ciągnika wciąż są niższe, niż oświetlenia LEDowego. Pozwalają one także na dokładne “odzwierciedlenie” barw naturalnych, co jest ważne podczas wykonywania niektórych prac rolniczych.

W jakich ciągnikach można zastosować oświetlenie halogenowe?

Ten rodzaj oświetlenia może być montowany w ciągnikach wszystkich marek. Lampy halogenowe można więc bez przeszkód zainstalować przy maszynach takich firm, jak jak Ursus, Pronar i Melex. Lampy halogenowe posiadają metalową obudowę, która zapewnia długoletnią trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne (o które nietrudno podczas ciężkiej pracy w polu). Obudowa jest odporna na korozję, stąd też nie musisz martwić się tym, jak “przetrwa” ona deszcz i gęstą mgłę. Nowoczesne lampy halogenowe są także bardziej odporne na wstrząsy niż te, które były dostępne na rynku kilkanaście lat temu.

Halogeny do ciągnika to rozsądne i niedrogie rozwiązanie. Nie bez przyczyny montaż lamp halogenowych jest wciąż bardzo popularny wśród właścicieli ciągników!

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ