Jak zaoszczędzić na podróżowaniu?

Podróże to pasja, w którą warto zainwestować. Pozwalają poszerzyć horyzonty, poznać inną kulturę, zawrzeć ciekawe znajomości i zobaczyć wyjątkowe miejsca. Zaplanowane z wyprzedzeniem nie okażą się przesadnie drogie, dlatego obecnie do innego kraju wybrać może się niemal każdy. Sprawdźmy zatem, jak zaoszczędzić na podróżowaniu!

Rezerwuj bilety kilka miesięcy wcześniej

Spontaniczne podróże z pewnością kuszą, jednak czasami lepiej uzbroić się w cierpliwość. Rezerwacja biletów lotniczych z wyprzedzeniem to oszczędność na poziomie nawet 50%. W sezonie, ich koszt znacznie wzrasta ze względu na zwiększone zainteresowanie, dlatego jeżeli zależy nam na wakacyjnym wyjeździe, to zacznijmy planować go już na początku wiosny. Warto śledzić różnego rodzaju portale, które sprawdzają i publikują ciekawe promocje na bilety lotnicze.

Korzystaj ze zniżek

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że studenci z racji swojego statusu, mają prawo do zniżek w prawie każdym kraju. Jedyne, co należy zrobić, to wyrobić Międzynarodową Kartę Studenta, która jest darmowa. Zniżki nierzadko przysługują także najmłodszym. Musimy pamiętać, że podróż z malutkim dzieckiem, nie wiąże się z koniecznością wykupienia mu biletu (w samolocie siedzi przecież na kolanach rodzica). W lokalnych knajpkach często natrafimy się na happy hours, czyli godziny, w których posiłki są znacznie tańsze. 

Korzystaj z parkingu przy lotnisku

Dlaczego na lotnisku warto wybrać się własnym środkiem transportu? Po pierwsze, dzięki temu nie musimy dostosowywać się do rozkładu jazdy pociągu lub autokaru, a po drugie, możemy na tym znacznie zaoszczędzić. Podróż autem wiąże się jedynie z kosztem benzyny. Im więcej osób w aucie, tym jest ona dla nas bardziej opłacalna. Nawet jeżeli wybieramy się tylko w dwie osoby, to możemy dodać ogłoszenie, że mamy wolne miejsca w samochodzie. Na pewno znajdą się osoby, które chętnie skorzystają z takiej możliwości. Nie musimy przy tym obawiać się, że nasze auto zostanie pozostawione bez ochrony, wystarczy skorzystać z oferty płatnego parkingu. Więcej informacji na jego temat znajdziemy na stronie https://www.odlotowyparking.pl/.

Wybierz apartament lub skorzystaj z couchsurfingu!

Noclegi w hotelu należą zazwyczaj do najdroższych opcji, dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem będzie apartament. Jak się okazuje, skorzystać możemy również z noclegu u mieszkańców miejsca, do którego się wybieramy. Taką możliwość daje nam couchsurfing. W większości przypadków za taką usługę nic nie zapłacimy. Warto jednak się odwdzięczyć i samemu także zaproponować możliwość noclegu w naszym domu innym turystom.

Podróżowanie nie musi wiązać się z wysokimi kosztami. W znacznej mierze znaczenie ma wcześniejsze zaplanowanie naszej wycieczki. Taki krok to szansa na ograniczenie wydatków nawet o połowę. Wydaje się to zatem rozsądnym wyborem. Pamiętajmy także, aby sprawdzić wcześniej, czy nie przysługują nam jakieś zniżki. W sieci znajdziemy na ten temat mnóstwo praktycznych porad.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ