Czy opłaca się inwestować w opony zimowe

Wiele osób stojących przed wyborem opon zimowych do samochodu zastanawia się, czy lepiej zdecydować się na kupienie nowego, czy używanego ogumienia. Wydawać się może, że obie decyzje są prawidłowe. Jednak przerażające jest to, jak często zdarza się pytanie, czy w ogóle warto inwestować w opony do samochodu. To wskazuje na to, że niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne są opony do zachowania bezpieczeństwa podczas jazdy. Tego czemu trzeba regularnie wymieniać opony na nowe, a także jak wybrać te najlepsze, można dowiedzieć się z naszego poradnika.

Opony zimowe i ich wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy

Opony zimowe wyróżniają się wysoką odpornością na negatywne warunki atmosferyczne i warunki jakie panować mogą na drogach w trakcie tej pory roku. To więc oznacza, że jazda po mokrej nawierzchni, czy po śniegu nie będzie dla nich żadnym problemem. Nie można tego samego powiedzieć o oponach letnich, czy ogumieniu zużytym, które nie ma już bieżnika. Warto więc zdecydować się na nowe opony zimowe, by mieć pewność, że poruszanie się pojazdem po drogach będzie bezpieczne i komfortowe. Dodatkowo warto podkreślić, że jazda na oponach, które mają za mały bieżnik jest niezgodne z prawem i można za to otrzymać mandat.

Opony nowe, czy używane – jakie lepiej kupić?

Wiele osób zastanawia się, czy lepiej zdecydować się na kupienie opon zimowych nowych, takich jak https://noweopony.pl/opony/zimowe/205/60/r16 czy lepiej kupić używane? Ta druga opcja wydaje się lepsza pod względem finansowym. Jednak czy trwałość i jakość opon używanych jest taka sama, jak nowych? Niestety nie i to sprawia, że można bardzo szybko narazić się na dodatkowe wydatki. Nie ma żadnego sposobu na to, by dowiedzieć się, czy stara opona wystawiona na sprzedaż nie była wcześniej naprawiana, czy była użytkowana prawidłowo przez poprzedniego właściciela. Przez to jej jakość jest wątpliwa. Podczas zakupu opon warto pamiętać, że na tej części do samochodu lepiej nie oszczędzać.

Jak kupić najlepsze opony zimowe?

Przy wyborze opon zimowych do samochodu warto zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Liczy się to, czy opony pochodzą od znanego producenta. Jeśli tak, można mieć pewność, że wyróżniają się wysoką jakością. Ogumienie  od popularnych marek może zaoferować najlepszy sklep internetowy z oponami. Warto zwrócić uwagę na to jaki mają bieżnik. W oponach zimowych najlepiej sprawdza się bieżnik kierunkowy i asymetryczny.

Zwracając uwagę na kilka ważnych aspektów, można mieć pewność, że wybrane ogumienie będzie służyć przez wiele sezonów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ