Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas jesiennego przeglądu auta?

Jesień oraz zima to bardzo niebezpieczne okresy dla naszego samochodu. Często mogą się przyczynić do wielu usterek, z tego powodu jeszcze w lecie powinniśmy zdecydować się na dokładny przegląd naszego pojazdu.

Warto pamiętać, iż im niższa temperatura za naszymi oknami, często tym trudniej odpalić nasz pojazd. Może to okazać się bardzo kłopotliwe, ponieważ przy niskich temperaturach pojazdy potrzebują zdecydowanie więcej energii, aby odpalić. Warto przede wszystkim sprawdzić stan naszego akumulatora. Należy także zastanowić się, czy jego styki nie są brudne lub zaśniedziałe. Warto je dokładnie oczyścić i kolejno zabezpieczyć przed korozją. Jednak jeżeli potrafimy ocenić stan naszego akumulatora jedynie z zewnątrz, powinniśmy udać się do specjalnej Stacji Diagnostycznej, która pomoże nam w ocenie sprawności naszego urządzenia.

Bardzo ważne w naszym pojeździe jest także oświetlenie. Choć na kierowcach ciąży obowiązek jazdy z włączonymi światłami przez cały rok, w upalne letnie dni, awaria światła do jazdy dziennej z pewnością nie zrobi nam tak dużej różnicy jak w przypadku awarii w okresie jesiennym lub zimowym. Wówczas dni stają się coraz krótsze, a także pogoda często nie sprzyja kierowcom. Z tego powodu warto sprawdzić dokładnie całe oświetlenie, a w przypadku przepalonej żarówki niezwłocznie wymienić ją na nową.

Warto także skontrolować swoje wycieraczki. Zwłaszcza jesienią opady deszczu w naszym kraju są duże. Z tego powodu powinniśmy wymienić zużyte pióra wycieraczek, które tylko rozmazują wodę na naszych szybach. Istotna jest także zmiana płynu do spryskiwaczy na zimowy. wraz z nadejściem pierwszych przymrozków możemy się zdziwić, iż nasz płyn do szyb zamarza. Należy również sprawdzić poziom oleju silnikowego, jak również dokonać przeglądu ogumienia oraz zweryfikować głębokość naszego bieżnika.

Chłodne dni oraz duże opady deszczu jesienią oraz zimą przyczyniają się do wielu wypadków drogowych. Często są one spowodowane wadliwymi elementami naszego pojazdu, z tego powodu warto dokonywać jego sezonowego przeglądu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ