Orurowanie do samochodu

Orurowanie do samochodu jest najczęściej montowane w specjalnych salonach, choć wielu kierowców decyduje się na jego samodzielny montaż. Jest to możliwe i wbrew pozorom nie takie trudne. Szczególnie, jeśli dysponujesz przydomowym, nawet skromnie wyposażonym garażem, a także znasz się na mechanice samochodów. Poniżej udzielamy kilku porad odnośnie zakupu orurowania do samochodu i płynących z tego korzyści.

Orurowanie przednie do samochodu – korzyści praktyczne

Jakie są główne powody sięgania po orurowanie do samochodu? Zacznijmy od uzyskanych w ten sposób efektów praktycznych.

Orurowanie przednie to najczęściej wybierany typ orurowania. Podobnie jak pozostałe, pełni przede wszystkim funkcje zabezpieczające. Stanowi ochronę przed wszelkimi zderzeniami, kolizjami, potrąceniami i innymi niepożądanymi sytuacjami. Osłania znajdujące się za nim części karoserii, zderzaki oraz inne elementy konstrukcyjne.

Zastosowanie progów bocznych ułatwia korzystanie z samochodu podczas wsiadania i wysiadania – także osób starszych, dzieci lub zwierząt. Orurowanie boczne jest szczególnie chętnie wybierane przez właścicieli SUV-ów lub innych samochodów rodzinnych o dużej bryle.

Orurowanie – tuning praktyczny i estetyczny

Ponadto, orurowanie pozwala uzyskać ciekawy efekt wizualny. Sprawia, że wygląd samochodu staje się bardziej agresywny, a niekiedy także terenowy. Szczególnie, jeśli dobrane zostało estetyczne orurowanie, o błyszczącej powierzchni.

Dla wzmocnienia efektu wizualnego, stosuje się także oświetlenie halogenowe lub LED. Jest montowane wzdłuż orurowania, a po włączeniu – podkreśla jego gładką powierzchnię, kształty i proporcje, a także uwypukla sylwetkę pojazdu.

Typowe orurowanie składa się z rurek o średnicy około 60-100 mm., wykonanych ze stali wysokiej jakości. Powinna być odporna na korozję oraz kwasoodporna – co pozwoli nam bez przeszkód przemieszczać się w każdych warunkach atmosferycznych. Powierzchnia orurowania powinna być dokładnie wypolerowana.

Warto podkreślić, że niektóre spośród dostępnych firm oferują wykonanie orurowania na zamówienie, dostosowanego do indywidualnych wymogów i predyspozycji pojazdu.

Orurowanie wysokiej klasy – czyli jakie?

Wiele oferowanych zestawów jest w pełni kompatybilnych z większością marek i modeli pojazdów poruszających się po polskich drogach. Dlatego wybór orurowania nie jest trudny. Przeglądając dostępne produkty warto jednak zwrócić uwagę na sposób wykonania, wykorzystane materiały a także – uzyskane przez daną firmę atesty. Gwarantują one, że orurowanie będzie trwałe i niezawodne, nawet pod długotrwałym wpływem wibracji i wstrząsów lub szybkiej jazdy.

Grubość rurek powinna być dostosowana do rozmiaru pojazdu. Zasada rządząca wyborem jest pod tym względem prosta – im większy samochód, tym grubsze orurowanie. Najczęściej wybieranym kolorem jest srebrny chromowany – jest uniwersalny, dobrze wpasowuje się w wszystkie spotykane barwy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ