mercedes szczecin

Salony samochodowe kojarzą się z miejscami, w których można kupić wyłącznie fabrycznie nowe pojazdy, ewentualnie tylko je pooglądać i pomarzyć o ich posiadaniu. Okazuje się natomiast, że dealerzy poszczególnych marek motoryzacyjnych od dłuższego czasu oferują także auta z drugiej ręki, widząc ogromny popyt na samochody z pewnego źródła, za które nabywcy są skłonni zapłacić nieco więcej. Jeśli więc rozglądasz się za używanym autem, to skorzystaj z naszej rady i wybierz się do salonu Mercedesa w Szczecinie. Sprawdź, dlaczego warto.

Używane, ale bez ryzyka

Zakup używanego samochodu w Polsce często przypomina stąpanie po cienkim lodzie. Niestety, nasz rynek jest dosłownie zalany autami w tragicznym stanie technicznym, które nie powinny już jeździć po drogach, jednak dzięki radosnej twórczości handlarzy znajdują nowych nabywców.

Jeśli masz za sobą podobne doświadczenia i zdarzyło Ci się kupić samochód z ukrytymi wadami, który okazał się być skarbonką bez dna, to tym razem wyeliminuj ryzyko i wybierz się do salonu Mercedesa w Szczecinie. Na miejscu znajdziesz auto dokładnie sprawdzone, ze zweryfikowaną historią i w bardzo dobrym stanie technicznym.

Gwarancja

W salonach dealerskich gwarancja na używany samochód nie jest tylko deklaratywna. Za przykład może nam posłużyć program Mercedes-Benz Certified. Zakwalifikowane do niego auta są objęte nawet 24-miesięczną gwarancją, która zapewnia święty spokój i brak kosztów naprawy w przypadku ujawnienia się jakiejś usterki.

To tylko jedna z wielu zalet zakupu używanego samochodu objętego programem Mercedes-Benz Certified. O pozostałe zapytaj dealera, który posiada takie auta w swojej ofercie.

Uczciwa oferta

W salonach dealerskich nie natrafisz na ofertę, która w jakikolwiek sposób wprowadzałaby w błąd. Nie musisz się obawiać ani sfałszowanego przebiegu, ani zatajenia kolizyjnej przeszłości auta. Wszystko dzięki temu, że dealerzy przyjmują wyłącznie samochody o możliwej do zweryfikowania historii, w przeważającej większości pochodzące z polskiej sieci dealerskiej, często po prostu zostawione przez klientów w rozliczeniu za nowe auto.

Jeśli więc dealer deklaruje, że dany samochód jest bezwypadkowy i w doskonałym stanie technicznym, to z pewnością może to potwierdzić np. stosownymi wpisami w książce serwisowej lub własnym raportem z oględzin pojazdu.

Jazda testowa

Choć powinien to być standard, to często jest tak, że właściciele prywatnych komisów nie zgadzają się na odbycie jazdy testowej. W salonie dealerskim nie ma z tym żadnego problemu. Wystarczy tylko zadzwonić czy przyjść do salonu osobiście i umówić się na dogodny termin – często jazdę można wręcz odbyć od ręki.

Legalna sprzedaż

Salon dealerski zawsze dokumentuje sprzedaż pojazdu, w której to on jest stroną transakcji. Nabywca otrzymuje albo fakturę VAT, albo VAT-marża, ewentualnie umowę kupna-sprzedaży. Jest to o tyle istotne, że eliminuje ryzyko problemów z zarejestrowaniem pojazdu. Ponadto kupując samochód od przedsiębiorcy możemy skorzystać z prawa rękojmi.

Dostęp do najlepszych aut na rynku wtórnym

Faktem jest, że samochody z drugiej ręki oferowane w salonach dealerskich nie należą do najtańszych. Wynika to jednak z tego, że są to samochody w naprawdę dobrej kondycji, często z niewielkimi przebiegami, bezwypadkowe, z pełną historią serwisową, a to wszystko ma przełożenie na ich wartość – również przy przyszłej odsprzedaży, co także warto mieć na uwadze przy wyborze auta z rynku wtórnego.

Który salon Mercedesa w Szczecinie odwiedzić?

Jeśli chcesz mieć pewność, że na miejscu znajdziesz spory wybór samochodów z drugiej ręki, w bardzo dobrym stanie technicznym, gruntownie sprawdzonych, a przy tym oczekujesz profesjonalnej obsługi, to wybierz się do salonu Mercedesa w Szczecinie przy ulicy Mieszka I 30.

Salon autoryzowanego dealera niemieckiej marki, Mercedes-Benz DDB Auto Bogacka, to odpowiedni adres dla osób, które nie chcą kupić kota w worku. Z pełną ofertą dealera zapoznasz się na jego stronie internetowej ddb.mercedes-benz.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ