Serwis Ducato radzi, jak przygotować auto przed zimą - OPONY

Nie zapominajmy, że zima w Polsce bywa bardzo różna. Zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, że dobry kierowca musi być przygotowany na każdą możliwą ewentualność – porywiste wiatry, gwałtowne opady gradu, śliską nawierzchnię, a także śnieżną zamieć. Zanim temperatura spadnie poniżej 7 stopni Celsjusza, podejmijmy odpowiednie kroki, aby zabezpieczyć nasz pojazd i tym samym zwiększyć jego bezpieczeństwo oraz komfort jazdy w późniejszym czasie.

Po pierwsze, a zarazem najważniejsze: OPONY. Opony jako jedyne elementy naszego pojazdu, posiadają bezpośredni kontakt z nawierzchnią, po której się poruszamy. Odpowiednio dobrane sprawią, że nawet wielogodzinne kierowanie nie będzie sprawiało większych trudności. Wymiana opon letnich na zimowe jest bardzo ważna, jeżeli nie chcemy mieć w późniejszym czasie problemów np. z wjazdem w zasypy.

Serwis Ducato z największą przyjemnością zaprasza wszystkich Klientów na wymianę ogumienia na zimę. Opony zimowe są zbudowane z zupełnie innej mieszanki gumy, aniżeli modele letnie. Miękka mieszanka gumy zapewnia znacznie lepszą przyczepność pojazdu na mokrej, zaśnieżonej, a nawet śliskiej powierzchni. Bez wątpienia ma to kluczowe znaczenie zarówno przy krótszych przejażdżkach jak i nieco dłuższych trasach.

Wymiana opon zimowych konieczna jest zanim jeszcze przyjdą pierwsze śniegi. Tak naprawdę, odpowiednie ogumienie sprawdzi się już przy temperaturze mniejszej aniżeli 7 stopni Celsjusza.

Jeśli mowa o oponach, nie sposób pominąć kwestii związanych z bieżnikiem. Czym głębszy i lepiej zaopatrzony w specjalne kanały i rowki, tym lepsze odprowadzanie wody, błota, a także śniegu. Niezależnie od tego, czy spodziewamy się w zimie znacznych opadów, czy też tym razem miesiące listopad – marzec obędą się bez śnieżnych zamieci, zimowe opony z odpowiedniej głębokości bieżnikiem pomogą uniknąć nam ewentualnych poślizgów, aquaplaningu, a nawet… skrócą naszą drogę hamowania w przypadku ekstremalnych sytuacji.

Przy częstej eksploatacji pojazdu zalecamy zakup dwóch kompletów opon oraz sezonową wymianę w naszym Serwisie. Jednocześnie, odradzamy wszystkim naszym Klientom, którzy zmuszeni są podróżować po drogach szybkiego ruchu i autostradach, a także słabo odśnieżonych trasach podmiejskich opony wielosezonowe. Tradycyjne modele zimowe są dużo bezpieczniejsze i łatwiejsze w opanowaniu.

Do odwiedzenia Serwisu Ducato zapraszamy szczególnie tych, których pojazdy posiadają opony starsze aniżeli sześć lat. Po tak długim czasie eksploatacji warto przyjrzeć się im z bliska. Należy podkreślić tutaj, że prędzej czy później każda guma ulega zniszczeniu – czasami ze „starości”, a czasami z powodu nieodpowiedniego przechowywania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ