5 wskazówek, które pomogą odpalić auto zimą

Z pewnością każdy z nas zwłaszcza zimą przeżył stresujące chwile, gdy nasze auto nie chciało odpalić. Zatem co zrobić w tak nerwowej sytuacji? Czy istnieją jakieś sprawdzone sposoby na odpalenie pojazdu zimą?

Jeżeli zależy nam na tańszych sposobach, dzięki którym szybko uruchomimy nasz pojazd zimą, powinniśmy się zdecydować na zakup specjalnych kabli rozruchowych. Jednak ważne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na natężenie prądu. Tego typu kable nie zadziałają samodzielnie, potrzebny nam będzie również uruchomiony drugi pojazd. Warto wiedzieć, iż akumulator drugiego samochodu powinien charakteryzować się zbliżonymi parametrami do naszego. W przeciwnym razie mogą wystąpić przeciążenia, które prowadzą w najgorszym wypadku do uszkodzenia alternatora. Kable rozruchowe są jedną z najtańszych opcji, ponieważ za jeden komplet zapłacimy już 13 złotych.

Coraz więcej osób korzysta także z samostartu. Jest to środek, dzięki któremu również szybko odpalimy samochód, wystarczy wlać go do komory silnika. Jednak jeśli nie wiemy dokładnie, w jaki sposób to zrobić, możemy o pomoc w odpaleniu pojazdu poprosić taksówkarza. Koszt takiej usługi to około 30 złotych, a z pewnością bardzo szybko uporamy się z naszym problemem.

Jeżeli mamy więcej środków, które możemy przeznaczyć na produkty pomocne przy uruchamianiu pojazdu zimową porą, możemy zdecydować się na zakup startera. Jest to przenośne urządzenie, które służy do rozruchu i jednocześnie posada własne zasilanie. Jednak jeśli mieszkamy w metropolii i nie musimy martwić się, iż nikt nie przyjedzie nam z pomocą, możemy korzystać z usług assistance. Warto pamiętać, iż jest to możliwe tylko w przypadku, gdy mamy wykupiony specjalny pakiet.

Często zimą nasze auto odmawia nam posłuszeństwa. Jednak nie powinniśmy się zbytnio tym martwić. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele produktów, które pomogą nam uporać się z tym kłopotem. Jeżeli sami nie możemy sobie poradzić z naszym samochodem, także możliwe jest wynajęcie specjalnej usługi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ