W jaki sposób oraz czym myć swój samochód?

Bardzo wiele osób żyje w przekonaniu, iż czyszczenie samochodu to czynność bardzo prosta i z tego powodu nie wymaga ona od nas specjalistycznej wiedzy. Jednak warto pamiętać, iż to właśnie podczas jego czyszczenia najczęściej dochodzi do uszkodzenia lakieru. Zatem w jaki sposób powinniśmy go myć i jakie w tym celu powinniśmy stosować akcesoria?

Przede wszystkim jednym z najbardziej potrzebnych produktów, których będziemy używać podczas mycia naszego samochodu jest szampon. To właśnie dzięki niemu nasz lakier będzie charakteryzował się pięknym połyskiem. Jednak powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, iż tego typu produkt powinien posiadać neutralne pH. Dzięki temu nasza karoseria będzie w pełni bezpieczna.

Warto także zaopatrzyć się w odpowiednią gąbkę. Nie może być ona zbyt szorstka, aby nie porysowała naszej karoserii. Najlepiej zdecydować się na zakup produktu wykonanego z mikrofibry, ponieważ doskonale usuwa nawet najcięższy brud. Jeżeli nasze auto jest bardzo zanieczyszczone, powinniśmy zdecydować się na zakup specjalnej glinki oraz preparatu do usuwania smoły. Dzięki temu bardzo szybko pozbędziemy się niechcianych oraz tłustych zabrudzeń.

Należy mieć świadomość, iż oddzielną kategorię w tym przypadku stanowią wszystkie preparaty, których używamy do konserwacji naszych kół. Znajdziemy również na rynku specjalne środki do mycia, dzięki którym bardzo szybko pozbędziemy się zanieczyszczeń. Warto zdecydować się także na zakup specjalnego wosku, który zabezpieczy nasz lakier.

Decydując się na mycie swojego auta, warto rozpocząć tą czynność od zastosowania myjki ciśnieniowej, aby zmyć pierwszą i najgrubszą warstwę zanieczyszczeń. W późniejszym etapie możemy użyć szamponu. Po umyciu sięgamy po wspomnianą glinkę. Następnie usuwamy zacieki specjalną ściereczką i kolejno nakładamy na lakier wosk.

Wbrew pozorom czyszczenie samochodu nie jest tak prostym procesem, jakby nam się mogło wydawać. Warto pamiętać, iż musimy zakupić wiele specjalistycznych środków i używać ich zgodnie z przeznaczeniem, aby osiągnąć zamierzony efekt.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ