Monitoring auta – oszczędzaj zarządzając flotą i autem prywatnym!

0
Monitoring auta

Zużycie paliwa to jeden z najważniejszych parametrów w aucie. To on w głównej mierze definiuje miesięczny koszt utrzymania samochodu. Tak więc, gdy sumujesz wydatki za paliwo i włosy stają Ci dęba, a brwi unoszą się w niedowierzaniu wiesz, że pora coś zmienić. Jednym z rozwiązań może być moduł GPS, który monitoruje poziom spalania paliwa.

Moduł GPS do auta z monitoringiem – jak to działa?

W każdym aucie znajduje się urządzenie zwane magistralą CAN. Służy ona do wymiany danych w pojeździe – można powiedzieć, że to małe centrum dowodzenia. Dzięki niej możesz elektronicznie sterować autem, słuchać radia, poduszki powietrzne otwierają się w razie potrzeby, a nie w losowych momentach, ale też znasz poziom paliwa w aucie, i słyszysz charakterystyczny dźwięk, gdy ktoś nie zapnie pasów.

Wiemy już więc czym jest magistrala CAN, lecz jak się to ma do modułu GPS do auta? Odpowiedź jest prosta – moduł GPS IKOL CAN, który podłącza się bezpośrednio do magistrali, aby szczegółowo sczytywać dane, które potem przekazuje je do systemu, gdzie możesz wygenerować wiele różnych raportów.

Monitoring aut – jakie daje możliwości?

Jest jedna podstawowa rzecz, która najbardziej interesuje kierowców, gdy w grę wchodzi monitoring aut – poziom i zużycie paliwa. Ta jedna informacja pozwala na zoptymalizowanie kosztów utrzymania samochodu i znacznie wpływa na styl jazdy. Dzięki modułowi IKOL CAN uzyskasz szczegółowy raport dotyczący spalania – jednak to tylko jedna z kilku zmiennych!

Dodatkowo uzyskasz szereg informacji dotyczących:

 • przebiegu
 • stylu jazdy
 • temperatury
 • włączonej klimatyzacji
 • włączonych świateł
 • i wielu, wielu innych

Dzięki nim zoptymalizujesz swoją jazdę, aby jak najwięcej przebytych kilometrów, kosztowało Cię jak najmniej!

Alerty i raporty w lokalizatorze GPS

GPS do auta poza oczywistą funkcją lokalizowania pojazdu w czasie rzeczywistym oraz sprawdzania historycznych tras posiada również wiele raportów i alertów, które informują Cię o bieżącym i przeszłym stanie pojazdu.

Alerty w IKOL CAN można ustawić na takie zdarzenia jak:

 • ruch pojazdu bez Twojego zezwolenia
 • opuszczenie określonego obszaru
 • odholowanie
 • przekroczenie prędkości
 • spadek napięcia w akumulatorze
 • zbyt wysokie obroty silnika Wygoda użytkowania IKOL CAN!

Nawet najbardziej zmyślna technologia nie będzie używana, jeśli nie jest dostosowana do użytkowników. W tym temacie firma IKOL wychodzi naprzeciw klientom oddając w ich ręce darmową aplikację mobilną IKOL Tracker, która obsługuje wszystkie wyżej wymienione funkcje. Tak więc z dowolnego miejsca możesz połączyć się z siecią i sprawdzić czy auto nadal stoi zaparkowane oraz przejrzeć historię zrobionych tras – to więcej niż pewne, że takie przeglądy od czasu do czasu pozwolą Ci na optymalizację podróży, obniżając jej koszty.

Toyota C-HR w ofercie wypożyczalni. Sprawdź, dlaczego warto spróbować wynajmu

0
Toyota C-HR w ofercie wypożyczalni

Potrzebujesz nowego samochodu, ale niekoniecznie chcesz przeznaczać dużą kwotę na jego zakup lub wiązać się z bankiem długą umową kredytową czy leasingową? Masz złe doświadczenia z autami używanymi? W takim razie jesteś w grupie kierowców, dla których idealnym rozwiązaniem może być wynajem. To coraz popularniejsze rozwiązanie, którego najważniejsze zalety omawiamy na przykładzie Toyoty C-HR, dostępnej w ofercie wypożyczalni MM Cars Rental.

Akumulator – kiedy ładować, a kiedy wymienić?

Akumulator

Akumulator to jedna z części eksploatacyjnych samochodu. Oznacza to, że ma swoją określoną żywotność i po tym okresie ulega zużyciu. Producenci zazwyczaj podają jako żywotność okres 4-6 lat, choć oczywiście w przypadku awarii lub uszkodzenia mechanicznego, akumulator będzie wymagał wymiany wcześniej. Zdarzają się też sytuacje, w których ogniwo ulega rozładowaniu i wtedy należy się zastanowić, czy konieczna jest wymiana akumulatora, czy wystarczy jedynie ładowanie.

Zastanawiasz się nad leasingiem Peugeot 308? Te argumenty powinny pomóc Ci w podjęciu decyzji

0
Peugeot 308

Peugeot 308 to jeden z najchętniej wybieranych modeli francuskiego producenta. W naszym subiektywnym rankingu jest to też najładniejszy kompakt w klasie średniej – i to zarówno w wersji hatchback, jak i kombi. Nic dziwnego, że samochód budzi ogromne zainteresowanie na rynku, również w ofertach finansowania zakupu. Tutaj zdecydowanie brylują przedsiębiorcy, którzy w większości decydują się na leasing Peugeot 308. Czy warto? Zebraliśmy kilka argumentów na TAK.

Włoskie motocykle – gdzie kupić i na co zwrócić uwagę?

0
Włoskie motocykle

Włoskie motocykle z roku na rok zyskują wśród polskich kierowców na popularności.  Nie dzieje się tak bez powodu. Motocykle rodem ze słonecznej Italii zachwycają niepowtarzalnym pięknem i wyjątkowym designem będącym dziełem wybitnych projektantów. Ponadto wiele modeli to trwałe, solidne i skrupulatnie dopracowane konstrukcje o znakomitych parametrach użytkowych.

Czy warto kupić włoski motocykl?

Włoskie motocykle mają wielbicieli na całym świecie – nie brakuje ich również w Polsce. Marek takich jak m.in. Ducati, Aprilla, Moto Guzzi czy Benelli nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi motoryzacji. Wiele modeli włoskich motocykli doczekało się miana kultowych. Są to pojazdy, które prezentują się fantastycznie – nie ma opcji, żeby przejść obok nich obojętnie. Na uwagę zasługują również ich właściwości jezdne. Są to niewątpliwie przesłanki przemawiające na korzyść nabytku, jakim jest motocykl sygnowany jedną ze znanych włoskich marek. Niemniej decyzja o tym, czy kupić włoski motocykl, jest sprawą szalenie indywidualną.

Jak wybrać najlepszy włoski motocykl?

Przy wyborze włoskiego motocykla trzeba uwzględnić kilka istotnych kwestii – chodzi przecież o to, aby taki zakup okazał się strzałem w dziesiątkę. W pierwszej kolejności kierowca powinien określić budżet, jaki jest w stanie przeznaczyć na ten cel. Zawsze w rachubę wchodzi opcja zakupu ratalnego lub zaciągnięcia kredytu, przy czym spłata tych zobowiązań nie może być problematyczna. Niemałe znaczenie w omawianym kontekście mają upodobania nabywcy, jeśli chodzi o markę. Oczywiście przeznaczenie pojazdu odgrywa też tutaj przeznaczenie pojazdu. Inny motocykl służy do jazdy sportowej, inny do turystycznej. Należy więc pamiętać o warunkach, w jakich jednoślad będzie eksploatowany. Kupując włoski motocykl, lepiej nie kierować się emocjami – zwłaszcza że wybór w tym zakresie jest naprawdę ogromny. Rozsądniej jest zatem wykazać się cierpliwością. Warto nieco przyjrzeć się co najmniej kilku modelom. Chodzi w tym momencie o to, aby zasięgnąć informacji na temat najczęstszych usterek i możliwych wad fabrycznych, ponieważ to w ogromnej mierze przekłada się na koszty utrzymania motocykla. Lepiej także zawczasu zorientować się, jak przedstawia się sprawa dostępności części – oryginalnych lub ich zamienników. Zasada jest prosta: im trudniej dostępne części, tym droższe naprawy motocykla. Opłaca się zatem postawić na sprawdzone marki.

Gdzie kupić włoski motocykl?

Przy zakupie włoskiego motocykla niezmiernie istotne jest znalezienie odpowiedniego dealera. Sklep motocyklowy w Krakowie będący autoryzowanym przedstawicielem znanych włoskich marek motocyklowych to doskonały przykład miejsca, z którym warto nawiązać współpracę w tym zakresie. Doświadczony sprzedawca sprawnie przeprowadza klientów przez proces zakupowy. Najprawdopodobniej będzie także w przyszłości serwisować motocykl, w związku z czym wskazane jest, aby znajdował się jak najbliżej miejsca zamieszkania nabywcy. Rzecz jasna powinna być to firma doświadczona i ciesząca się zaufaniem klientów.

Suzuki Swift Hybrid – ceną bije konkurencję na głowę, ale ma też inne zalety

0
Suzuki Swift Hybrid

Kolejne generacje Suzuki Swift pozwoliły wypracować temu modelowi pozycję jednego z najbardziej pożądanych samochodów miejskich na rynku. W najnowszej odsłonie Swift wciąż zachwyca niezawodnością, doskonałym prowadzeniem, a dodatkowo jest niezwykle wręcz oszczędny i dostępny w świetnej cenie. Nie może zatem dziwić, że zakup Suzuki Swift Hybrid od ręki jest karkołomnym zadaniem. Dowiedz się więcej o tym modelu i przekonaj się, dlaczego jest tak chętnie wybierany przez polskich nabywców.

Dobry kask motocyklowy do 1000 zł – jaki wybrać?

0
Dobry kask motocyklowy do 1000 zł

Zbliżający się wielkimi krokami sezon motocyklowy powinien być dla Ciebie przede wszystkim bezpieczny. Z tego względu musisz koniecznie zweryfikować stan swojego kasku. Jeśli ten używany do tej pory przestał pasować na Twoją głowę albo został uszkodzony, powinieneś kupić nowy egzemplarz. Wyjaśniamy, jak znaleźć bezpieczny i komfortowy kask motocyklowy do kwoty 1000 złotych.

Dlaczego kask motocyklowy jest najważniejszym elementem wyposażenia każdego fana jednośladów? Ponieważ to on chroni głowę przed urazami w trakcie jazdy lub w razie ewentualnego upadku. Zabezpieczy też czaszkę przed skutkami zderzenia z kamieniami lub owadami.

Co charakteryzuje naprawdę dobry kask?

Jakie cechy mają kaski, które naprawdę skutecznie zabezpieczają głowę podczas jazdy? Przy wyborze nowego sprawdź przede wszystkim, jak wykonana jest skorupa kasku. Do jej przygotowania producent powinien użyć wysokiej jakości tworzyw – od tańszych w produkcji poliwęglanów po najdroższe, przeznaczone dla profesjonalistów włókna węglowe lub multikompozyty. Materiały te skutecznie absorbują energię w przypadku uderzenia i tym samym odciążają głowę.

Skontroluj też rodzaj wypełnienia. Nawet kaski za 1000 złotych są już wyposażone w środek wykonany z materiału znanego jako EPS, czyli polistyrenu ekspandowanego o prawidłowo dobranej gęstości. Dzięki temu kask jest miękki i bardziej amortyzujący w newralgicznych miejscach oraz twardszy w tych mniej chronionych. Dobrze wykonane wypełnienie zwiększa również komfort.

Wybierając kask, przeanalizuj też dodatkowe części jego wyposażenia. Zobacz, jak wykonana jest wyściółka (i czy da się ją wypiąć do prania) oraz skontroluj stan zapięć. Możesz dobrać modele, które posiadają dodatkową blendę przeciwsłoneczną, skuteczny system wentylowania głowy i mocną szybkę przednią. Może nie wpływa to bezpośrednio na bezpieczeństwo motocyklisty, ale poprawia wygodę jazdy, a to przekłada się na większą koncentrację kierowcy w trakcie poruszania się po drodze.

Od czego zależy cena kasku?

Kwoty, jakie musisz zapłacić za kask, są bardzo zróżnicowane. Możesz znaleźć egzemplarze, które kosztują niewiele ponad 100 czy 200 złotych oraz takie, których ceny osiągają kilka tysięcy. Jaka jest między nimi różnica?

Przede wszystkim kask z wyższej półki ma bardziej wytrzymałą skorupę, wykonaną z najwyższej klasy włókien węglowych i multikompozytów. Tego typu produkty chronią głowę przy bardzo dużym przeciążeniu i niezwykle poważnych upadkach. To z tego względu wybierane są najczęściej przez motocyklistów wyścigowych, którzy testują swoje maszyny na torach. Egzemplarze ze średniej półki (do których zaliczymy kaski za 1000 złotych) posiadają skorupę z poliwęglanów, które zapewniają stosunkowo dobrą ochronę. Najmniej skuteczne są kaski zbudowane z termoplastu typu ABS. W tym przypadku nie możemy mówić o wystarczającym zabezpieczeniu.

Drugi aspekt związany z ceną kasku dotyczy gęstości jego wypełnienia. W przypadku tańszych egzemplarzy producenci stosują twardszą, mniej amortyzującą i średnio komfortową mieszankę. Droższe warianty są precyzyjniej dopasowane do kolejnych części głowy, inaczej chroniąc potylicę czy kość czołową, a inaczej szczękę.

Trzecia kwestia wpływająca na kwotę, którą zapłacimy za kask, to dodatki. Jeżeli dany egzemplarz ma wysokiej jakości blendę przeciwsłoneczną, wyściółkę z antybakteryjnego, wygodnego materiału i zaawansowany system wentylacji, to z pewnością będzie kosztował więcej.

Czy za 1000 złotych można znaleźć dobry kask?

Często osoby rozpoczynające przygodę z jednośladami mają ograniczony budżet i poszukują tańszych, ale jednocześnie skutecznych elementów wyposażenia. Trzeba jednak podkreślić, że kask jest najważniejszym z nich – z tego względu powinieneś przeznaczyć na niego więcej środków.

Za około 1000 złotych możesz dostać już naprawdę dobry kask, zapewniający odpowiednią ochronę w trakcie jazdy na motocyklu. Modele w takiej cenie wykonane są najczęściej z poliwęglanu, posiadają odpowiednio zaprojektowane wypełnienie, komfortową wyściółkę, a niekiedy blendę przeciwsłoneczną czy innego rodzaju dodatki. Dodajmy, że tego typu kaski spełniają kryteria certyfikatu ECE, świadczącego o jego właściwościach ochronnych.

Czego raczej nie możesz oczekiwać w tej cenie? Ekspresyjnego malowania w parze z bezpieczeństwem, skorupy z włókien szklanych i węglowych czy spełnienia kryteriów certyfikatu SNELL. To opcje zarezerwowane dla kasków z wyższej półki cenowej.

Przykłady kasków do 1000 złotych

Jeżeli przeznaczysz około 1000 złotych, to z pewnością w każdej grupie kasków motocyklowych znajdziesz skuteczny i komfortowy model.

 • Kask integralny – jednym z przykładów bezpiecznych i komfortowych kasków tego typu jest HJC C70 METAL BLACK. To egzemplarz sprawdzonego producenta, posiadający certyfikat ECE. Ma wykonaną z poliwęglanu skorupę, blendę przeciwsłoneczną, miejsce na okulary korekcyjne czy wygodne zapięcie. Dodatkowo możesz wyciągnąć antybakteryjną wyściółkę SilverCoolPlus, aby ją wyprać. To świetny kask, mający rewelacyjny stosunek jakości do ceny.
 • Kask szczękowy – motocyklistom podróżującym w dalsze trasy i dysponującym budżetem do 1000 złotych znów w sukurs przychodzi firma HJC. Model C91 TERO BLACK ma bardzo wydajną wentylację (zapewniającą komfort nawet podczas długich przejazdów), miejsce na interkom czy bezpieczną, poliwęglanową skorupę.
 • Kask cross/enduro – w tej kategorii warto wybrać kask firmy FOX. Do 1000 złotych znajdziesz egzemplarze wytrzymałe, wygodne i dostępne w różnych wariantach kolorystycznych. Przykładowo FOX V1 OKTIV BLUE wykonany jest w technologii doskonale chroniącej głowę w trakcie upadku, a specjalny zaczep daszka odpina go, by nie generować dodatkowego ryzyka. Kask posiada też wiele wlotów i wylotów powietrza dla zapewnienia pełnej cyrkulacji. Model ten spełnia kryteria ECE i DOT.
 • Kask otwarty – otwarte kaski przeznaczone są dla fanów cruiserów czy pozostałych, miejskich motocykli. Przykładem bezpiecznego, komfortowego i stosunkowo niedrogiego produktu może być Airoh HELIOS COLOR BLACK MATT. Ma on mocną skorupę, antybakteryjną wyściółkę i certyfikat ECE.

Wśród kasków do 1000 złotych znajdziesz wiele interesujących modeli, które na pewno sprawdzą się na trasie. Już teraz pomyśl o zakupie, aby cieszyć się bezpiecznym sezonem motocyklowym od jego pierwszych dni.

Wykaż się zaangażowanie, zdobywaj praktykę – jak znaleźć dobrą pracę w Sosnowcu?

0
praca

Wielu osób wciąż zmaga się z problemem bezrobocia. Czasami dotyczy to kłopotu ze znalezieniem jakiegokolwiek zatrudnienia, innym razem z podjęciem obowiązków w ramach wymarzonego stanowiska. Niestety, ale nawet osoby, które zdobyły kwalifikacje, ukończyły studia i dodatkowe kursy, mają trudności z rozpoczęciem pracy, która odpowiadałaby ich ambicjom i zainteresowaniom, a jednocześnie byłaby zwieńczeniem dotychczasowego procesu zdobywania kompetencji zawodowych. Jeśli interesuje Cię ambitna praca Sosnowiec stwarza szerokie możliwości, musisz jednak wykazać się cierpliwością i chęcią działania niestandardowego. Jak znaleźć dobrą pracę w Sosnowcu? Przede wszystkim szukać, szukać i jeszcze raz szukać.

Serpentynit do silnika – wykorzystujemy właściwości nanoceramiki

0
Serpentynit do silnika

Wykorzystanie nanotechnologii w olejach silnikowych i dodatkach z serpentynitem Mihel to kolejny, rewolucyjny krok w stronę rozwoju preparatów przeznaczonych do ochrony silników. Poznaj nasze produkty, które cieszą się doskonałą opinią wśród użytkowników – zarówno kierowców, jak i mechaników oraz właścicieli warsztatów samochodowych. Przekonaj się co przekonało liczne grono klientów do sięgnięcia po nasze preparaty

Oleje ceramiczne Mihel – doskonałe właściwości smarne

Oleje samochodowe chronią silnik przed wewnętrzną korozją, i zapobiegają gromadzeniu się zanieczyszczeń w systemach hydraulicznych. Ich głównym zadaniem jest jednak odpowiednie rozprowadzenie środka smarnego w newralgiczne punkty poddawane nadmiernym obciążeniom. W ten sposób niwelujemy tarcie wywołane wzrostem temperatury pomiędzy ocierającymi się o siebie metalowymi elementami. Jest to proces w głównej mierze odpowiedzialny za zużywanie się silnika i spadek jego osiągów. Optymalna temperatura jest kluczem do jego odpowiedniego funkcjonowania.

Dzięki odpowiednio dobranej i dokładnie przetestowanej mieszance dodatków oleje ceramiczne Mihelniezwykle efektywne, dzięki czemu nie musisz martwić się o kondycję pojazdu nawet przy dużej eksploatacji. W celu jak najlepszej ochrony wykorzystaliśmy niesamowite właściwości nanocząsteczek ceramiki, które w inteligentny sposób docierają w najbardziej zagrożone miejsca, tworząc trwałą i solidną warstwę ochronną. 

Serpentynity EP500 – innowacyjne podejście do ochrony

Naszymi najnowszymi produktami, które znajdziesz w ofercie sklepu Mihel są dodatki EP500 z serpentynitem. Te preparaty o najwyższej skuteczności działania, jeszcze lepiej pozwolą Ci zadbać o Twoją skrzynię biegów, silnik czy układ wspomagania. Wykorzystanie nanocząsteczek sprawia, że są to preparaty stanowiące prawdziwą rewolucję na rynku motoryzacyjnym. Charakteryzują się one niespotykanymi do tej pory właściwościami rewitalizującymi pozwalającymi wydłużyć znacząco żywotność każdego układu. Wszystko to dzięki najnowszej technologii pozwalającej na skuteczne obniżenie tarcie oraz stałą ochronę podzespołów – jesteśmy w stanie zmniejszyć proces ich zużycia do minimum. Wytrzymała i stabilna powłoka ochronna tworzy się bezpośrednio na najbardziej narażonych metalowych powierzchniach oraz w miejscach, w których doszło do wcześniejszych ubytków.

Odkąd nasze produkty pojawiły się w sprzedaży, cieszą się pozytywnymi opiniami wśród kierowców i zyskują coraz większą popularność u mechaników i właścicieli warsztatów samochodowych w naszym kraju i za granicą. Zapewniamy najwyższą jakość i gwarantujemy, że zapewnisz swojej maszynie kompleksową ochronę.

Jazda testowa Suzuki Swace, czyli coś dla fanów klasyki w nowoczesnym wydaniu

0
Jazda testowa Suzuki Swace

Współczesna motoryzacja ma „twarz” SUV-a, ewentualnie crossovera. Aby się o tym przekonać wystarczy odwiedzić dowolny salon autoryzowanego dealera – dominują w nich auta o podwyższonej bryle nadwozia. Fakt, są funkcjonalne, efektowne i świetnie sprawdzają się w mieście, natomiast wciąż duża grupa kierowców szuka dla siebie czegoś innego, na przykład klasycznego kombi. Nie zapomniało o nich Suzuki. W ofercie japońskiego producenta znajdziemy bardzo interesujący model, jakim jest Suzuki Swace. Jazda testowa tym autem powinna Cię przekonać, że jest to aktualnie jeden z najlepszych wyborów w tej klasie.