Auta z licytacji

Licytacje niektórym kojarzą się ze sztuką. Rzeczywiście, na aukcjach z malarstwem czy rzeźbą sprzedawane są dzieła za nieprawdopodobne sumy. Przy czym trzeba uważać, bo nabyty za miliony obraz może zaraz po zlicytowaniu ulec samozniszczeniu, jak to było w przypadku próby twórczej Banksy’ego. 

Raczej to samo nie grozi samochodowi księżnej Diany który ostatnio również powędrował pod młotek. No właśnie, licytowanie jest jedną z form pozyskiwania wehikułów. A nieraz można w ten sposób stać się właścicielem wartościowego pojazdu.

Różnorodne auta z licytacji

Licytacje samochodów odbywają się każdego dnia. Dzięki temu nie brakuje ofert z przeróżnymi autami. Przeważnie są to osobówki, przy czym trafiają się także inne pojazdy, na przykład dostawczaki, jeepy czy motory. Reprezentują marki z całego świata. Znajdziemy wśród nich zarówno starsze, jak i nowsze modele. Poza tym różnią się też swoją historią. I tak wyróżniamy samochody używane, poleasingowe, powypadkowe czy też z licytacji komorniczych. Przystępując do aukcji, należy dobrze oszacować wartość interesującego nas pojazdu, tak aby wyjść dobrze na transakcji. Przydaje się zatem wiedza. Dzięki niej wielu doświadczonych licytantów za stosunkową niewielką kwotę staje się właścicielami wartościowych samochodów. Dotyczy to także pojazdów, które pochodzą z wypadków. Uważa się, że szczególnie w przypadku starania się o te auta przydatne jest umiejętne szacowanie ich wartości.

Auta powypadkowe na licytacjach

Aukcje z uszkodzonymi autami organizowane są przeważnie przez firmy ubezpieczeniowe. I jest to zrozumiałe. W końcu po wypłaceniu klientowi odszkodowania ubezpieczalnie w zamian otrzymują ich samochody, które lądują na licytacjach. Znajdują się w rozmaitym stanie, co zależne jest od tego, czy brały udział w poważnej kraksie, czy na przykład w drobnej stłuczce. Stąd też jedne mają uszkodzoną karoserię (naprawienie ich nie wymaga dużych nakładów finansowych), inne zaś mają zniszczenia techniczne. Zdarzają się też pojazdy tak poważnie poturbowane, że trzeba mieć na nie dobry pomysł.

Auta powypadkowe na licytacjach zagranicznych

Co ciekawe, Polacy licytują nie tylko auta z Polski, lecz również z Zachodu. Głównie chodzi tu o pojazdy kupowane na niemieckich czy szwajcarskich aukcjach. W przypadku tych krajów przeważnie opłaca nam się licytować samochody powypadkowe, bo te w lepszym stanie wciąż są zbyt drogie na naszą kieszeń.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ