Co OffRoad Show Poland 2016 mówią nam o polskim offroadzie?

W kalendarzu każdego polskiego fana off-roadu jest jedno wydarzenie, którego nie można przegapić. Są nim oczywiście warszawskie targi OffRoad Show Poland. Tegoroczna edycja największej w naszym kraju imprezy tego typu miała miejsce w pierwszy weekend listopada. Piąty rok z kolei miłośnicy samochodów terenowych i SUVów mogli oglądać nie tylko nowe auta, czy legendy 4×4, ale również poznać nowinki ze świata akcesoriów offroadowych i tuningu terenowego.

Co OffRoad Show Poland 2016 mówią nam o polskim rynku samochodów terenowych? Przede wszystkim Polacy kochają wielkie samochody. Może nie możemy w tej kwestii konkurować jeszcze z Amerykanami czy Australijczykami, ale wielu rodzimych fanów aut tego typu zdecydowanie uważa, że rozmiar ma znaczenie. Trend ten dotyczy nie tylko prawdziwych terenówek, którym nie straszna jest żadna przeszkoda, ale również SUVów. Nie można mieć więc wątpliwości, że ten segment polskiego rynku samochodowego będzie w najbliższym czasie rosnąć. Szczególnie jeśli utrzyma się obecna dynamika rynku pracy sprzyjającego wzrostowi wysokości płac.

Jednocześnie jednak targi świetnie pokazują, że sami producenci liczą na zainteresowanie SUVami w każdym możliwym rozmiarze. Trend uterenowiania na dobre zagnieździł się już nawet w segmencie najmniejszych, miejskich samochodów. Tutaj liczy się przede wszystkim agresywny, a zarazem wzbudzający zaufanie, wygląd. Bo przecież trudno spodziewać się, że tego typu maluchy dobrze będą radzić sobie w terenie. Ich naturalnym środowiskiem jest miejska dżungla z jej wysokimi krawężnikami i różnego rodzaju słupkami ograniczającymi pole manewru. Jest to jeden z trendów światowych, który zapewne zyska przychylność konsumentów również i u nas. W końcu nic nie stoi na przeszkodzie by obok wielkiej terenówki na podjeździe stał również uterenowiony maluszek.

OffRoad Show Poland 2016 świetnie pokazują też, że poszerza się grono fanów prawdziwego off-roadu, którym nie straszne są bezdroża. Widać to nie tylko po uwadze, z jaką odwiedzający podziwiali samochody będące terenowymi legendami czy przykłady rzadkich aut z napędem na cztery koła, ale również samymi akcesoriami offroadowymi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się bowiem stanowiska prezentujące właśnie akcesoria. A przyznać trzeba, że w tym roku było ich wyjątkowo dużo. Dzięki temu zwiedzający mogli zobaczyć niemal wszystko, co dostępne jest na naszym rynku. Pokazuje to, że rośnie liczba osób, które zainteresowane są tuningiem swoich samochodów, zarówno tym w stylu soft, jak i zmianami daleko ingerującymi w konstrukcję pojazdów. Coraz więcej miłośników terenówek chce by ich maszyny dobrze radziły sobie nie tylko na asfalcie, ale również w ciężkim terenie.

Wzrost zainteresowania offroadem widoczny był również w tym, że duża część zwiedzających zatrzymywała się przy stoiskach wystawców proponujących różnego rodzaju szkolenia poprawiające umiejętności jazdy w terenie. Nie ma wątpliwości, że oferta klubów offroadowych i doświadczonych kierowców w zakresie będzie się w najbliższych latach powiększać. Targi OffRoad Show Poland 2016 były również okazją do spotkania kilku legend polskiego offroadu, które nie tylko pozowały do zdjęć i rozdawały autografy, ale również – a może przede wszystkim – opowiadały o swoich przygodach i doświadczeniach związanych z jazdą po bezdrożach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ