Czego najlepiej słucha się w samochodzie?

Wielu z nas nie wyobraża sobie jazdy samochodem bez muzyki w tle. Dzięki niej podróżowanie jest bardziej komfortowe, a nawet dłuższe trasy mijają szybciej i w miłej atmosferze. Czego najlepiej słucha się w samochodzie, a czego lepiej się wystrzegać, aby nie narazić się na niebezpieczeństwo podczas jazdy?

W samochodzie najczęściej słuchamy radia, ale również wielu z nas zabiera swoje płyty lub podłącza do smartfona. W związku z tym każdy z nas może słuchać dokładnie tego, na co ma ochotę. Zanim jednak wybierzesz dla siebie muzykę, pamiętaj o tym, że ta nieodpowiednio dobrana może być przyczyną kolizji i wypadków.

Eksperci wskazują, że najlepszym wyborem do jazdy samochodem jest muzyka rytmiczna, ale też jej tempo nie powinno być zbyt szybkie. Doskonale sprawdza się między innymi muzyka pop, rock, trip-hop, rap, jazzowa czy bluesowa. Nie powinna być ona również zbyt monotonna i nadmiernie spokojna, ponieważ jej jednostajny rytm może skutkować w zwiększeniu senności, dlatego też w skrajnych przypadkach kierowca może nawet zasnąć za kierownicą. Trzeba też uważać na muzykę zbyt agresywną, której szybkie tempo może podświadomie zachęcać do zrównania z nim prędkości jazdy.

Wobec tego większość gatunków muzyki doskonale nadaje się do słuchania w samochodzie. Mogą być to zarówno najnowsze hity, jak i muzyka z ostatnich lat, muzyka filmowa lub z gier komputerowych, można też samodzielnie tworzyć różne składanki, które będą sprawdzały się w podróży.

Gdy jednak nie potrafisz znaleźć takiej muzyki, która będzie odpowiadała ci stuprocentowo, w takim przypadku sprawdź radio internetowe Tuba.fm, w którym znajdziesz specjalne stacje radiowe, które grają muzykę dla kierowców. Do dyspozycji są tysiące rozmaitych stacji radiowych, do których odbierania potrzebny jest tylko dostęp do internetu. Co więcej, stacje można tworzyć samodzielnie, selekcjonując swoich ulubionych wykonawców. Radia Tuba.fm można słuchać również poprzez aplikacje mobilne, które dostępne są na wszystkie systemy operacyjne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ