Pokrowce samochodowe

W zamierzchłych czasach głębokiego PRL standardem były skajowe, nagrzewające się w lecie do piekielnych temperatur oraz pękające w zimie skajowe pokrycia foteli samochodowych. Pamiętają te czasy dzisiejsi 40 latkowie oraz ich rodzice i dziadkowie. Pamiętają również z trudem zdobywane czy załatwiane pod ladą pokrowce samochodowe.

Lata mijają, rynek motoryzacyjny się zmienia. Producenci samochodów prześcigają się w oferowaniu klientom nowych modeli aut. Jednak pomimo olbrzymiego wyboru modeli i marek klient nadal nie może dowolnie personalizować sobie obić foteli –za wyjątkiem samochodów klasy Premium. Wraca więc moda na pokrowce samochodowe. Ten rynek również, jak rynek motoryzacyjny bardzo się zmienił.

Działamy na rynku od ponad 20 lat i widzimy jak bardzo zmienia się motywacja do zakupu pokrowców samochodowych. Na początku działania firmy klientom zależało przede wszystkim na zakryciu zniszczonych, starych tapicerek. W ciągu ostatnich lat głównym powodem zmiany tapicerki jest chęć wyróżnienia się oraz nadania wnętrzu samochodu indywidualnego charakteru. Pokrowce szyte na zamówienie mogą takim wysublimowanym oczekiwaniom Klienta sprostać – mówi Agnieszka Tyburska właścicielka firmy autopokrowce.eu

Analizując rynek producentów samochodów najczęściej oferują oni w standardzie bardzo ciemne tkaniny/skóry na fotelach lub ich łączenie. Zazwyczaj wnętrze samochodu jest  ciemne, ze względów praktycznych jednak  nie zawsze jest to zgodnie z oczekiwaniami klientów. W salonie dealera nie mają możliwości wyboru na inne, gdyż gama standardowych obić jest ograniczona.

Pokrowce samochodowe to rynek, który jak każdy kieruje się modami. Jeśli w modzie dominuje kolor czerwony więcej osób decyduje się na pokrowce z elementami tego koloru np. zagłówki, przeszycia czy inicjały/napisy na fotelu lub zagłówku. W przypadku pokrowców szytych na indywidualne zamówienie, tylko wyobraźnia ogranicza klientów – dodaje Agnieszka Tyburska.

W tym roku najpopularniejsze zestawiania kolorystyczne i materiałowe wśród osób wybierających indywidualnie projektowane pokrowce bardzo się różnią do tych oferowanych standardowo przez producentów samochodów. Najczęściej klienci wybierają pokrowce z eko skóry, ze względu na możliwość różnorodnych przeszyć i pikowań, które na jednolitym materiale są bardziej widoczne. Najbardziej popularne są przeszycia w karo. W kolorach dominuje czarny łączony z żółtym, pomarańczowym lub zielonym a więc żywe, wyraziste/odważne kolory.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ