Czy można samodzielnie naprawić odprysk na szybie?

Często zdarza się, iż nasza przednia szyba jest uszkodzona. Należy mieć świadomość, iż ten element wyposażenia naszego samochodu jest najbardziej narażony na uszkodzenia. Jeżeli szkoda jest większa, powinniśmy udać się do odpowiedniego serwisu i dokonać wymiany naszej szyby. Jednak jeśli rysa jest mała, warto pamiętać, iż możemy naprawić to we własnym zakresie.

Na skutek różnego rodzaju uderzeń, przykładowo korzenia, po którym poprzedni pojazd przejechał, nasza szyba może zostać uszkodzona. Także może zdarzyć się to w przypadku, gdy nadjeżdżająca ciężarówka najedzie na kamień i ten odpryśnie na naszą szybę. Warto pamiętać, iż wielu przypadkach na własną rękę możemy dokonać niezbędnych napraw. Jednak należy mieć świadomość, iż możliwe są tylko w przypadku, gdy średnica odprysku nie przekroczy 22 mm. W przybliżeniu jest to średnica monety 5 złotowej. W przeciwnym razie z usterką powinniśmy udać się do specjalnego serwisu.

Warto wiedzieć, iż na rynku możemy znaleźć bardzo wiele produktów, za pomocą których bardzo szybko naprawimy powstałe zmiany. Tego typu produkty sprzedawane są jako całe zestawy, które mogą okazać się bardzo pomocne podczas napraw. Zawierają między innymi krzyżak z przyssawkami, a także specjalny klej w aplikatorze. Dzięki temu naprawa jest bardzo precyzyjna, a my po krótkim czasie możemy znów cieszyć się w pełni sprawnym samochodem. Jednak powinniśmy pamiętać, iż nie każde uszkodzenie możemy naprawić we własnym zakresie. Może zdarzyć się, iż będziemy potrzebować pomocy fachowca. Na rynku znajdziemy bardzo wiele przedsiębiorstw, które świadczą tego typu usługi. Często w tego typu firmach otrzymujemy dożywotnią gwarancję na wykonaną usługę. Również koszty nie są zbyt duże, ponieważ wynoszą około 25% ceny, jaką zapłacimy podczas zakupu nowej szyby.

Jeżeli podczas jazdy nasza szyba ulegnie uszkodzeniu i powstanie na niej otwór nie większy niż 22 mm, warto wiedzieć, iż możemy go naprawić we własnym zakresie. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele produktów, które pozwolą uporać nam się ze zmianami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ