Czym kierować się przy zakupie auta

W pewnym momencie naszego życia przychodzi czas na zakup auta. W zależności od zasobności naszego portfela, musimy zdecydować o tym, czy interesuje nas samochód używany czy nowy.

Poza finansami, wpływ na tą decyzję ma również nasza obecna sytuacja życiowa, o wiele łatwiej jest kupić nowy samochód singlowi w wieku około 30 lat, niż mężczyźnie żonatemu, z dwójką dzieci, w podobnym wieku do wyżej wymienionego. Ci dwaj mężczyźni różnią się również oczekiwaniami co do samochodu, ten pierwszy wybierze najprawdopodobniej samochód sportowy, z dużą pojemnością silnika, bo dla niego liczy się fun, ten drugi natomiast będzie zwracał uwagę na ilość miejsc, na spalanie oraz na komfort jazdy rodziny.

O ile kupujemy samochód nowy z salonu, zastanawiamy się jedynie, w którym salonie go kupić, no może poza tym jaka marka nas interesuje, wyposażenie… Natomiast zakupując samochody używane sytuacja bardziej się komplikuje. Decydujemy się na markę, jednak samochodu szukamy wśród znajomych bądź na ogłoszeniach internetowych, takich jak serwis z ogłoszeniami aut samochody.pl.

Zakup auta

Dokonując zakupu fabrycznie nowego pojazdu musimy się liczyć ze spadkiem wartości pojazdu już w momencie wyjechania od dealera, natomiast w zamian dostajemy auto zgodne z naszymi marzeniami; natomiast decydując się na model używany musimy wziąć pod uwagę fakt, że nasz wybór będzie mocno ograniczony. Możemy wybrać kolor i wyposażenie tylko wśród tych dostępnych już na rynku samochodów używanych, może się okazać, że wybrany przez nas model po prostu w chwili obecnej nie jest osiągalny. Niemniej jednak dokonując zakupu takiego pojazdu wiele nie stracimy finansowo, możemy negocjować cenę, lub za daną kwotę kupić model z najbogatszym wyposażeniem. Dla większości nabywców, to właśnie jest decydujący argument na plus samochodów używanych.

Większość osób wymienia swoje samochody co 3 lata, nie decydujemy się na jazdę 20 lat tym samym modelem. Z różnych przyczyn: samochód po jakimś czasie nam się nudzi, mamy odłożone pieniądze więc wymieniamy na lepszy, nowocześniejszy model, boimy się jeździć starym samochodem, bo zdajemy sobie sprawę z eksploatacji części, bezpieczniej jest uciec w nowy model, zmienia się nasza sytuacja życiowa, materialna…

Dlatego też stając przed wyborem nowego bądź używanego samochodu poważnie się do tej decyzji przygotujmy, przeanalizujmy wszystkie za i przeciw, nie zamykajmy się na jedną opcję, gdyż ta druga również ma wiele atutów, a komisy mają ogromną ofertę zarówno aut krajowych, jak i zagranicznych. Nie szukajmy sami, serwisy z ogłoszeniami aut niech służą nam pomocą, gdyż osoby tam zatrudnione znają się na swoim fach i niejednokrotnie widzą to, co zwykłemu laikowi może umknąć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ