Decydując się na zakup haka holowniczego na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Obecnie bardzo wielu kierowców nie wyobraża sobie podróży bez haka holowniczego. Tego typu element wyposażenia naszego samochodu jest bardzo przydatny w wielu przypadkach. Zatem jaki model powinniśmy wybrać, aby w pełni spełniał nasze oczekiwania?

Przede wszystkim zanim ostatecznie zdecydujemy się na zainstalowanie haka holowniczego w naszym samochodzie powinniśmy upewnić się, czy będzie on pasował do naszego samochodu. Powinniśmy pamiętać, iż tego typu produkt powinien być atrakcyjnym dodatkiem, a nie oszpecać nasz samochód. Niestety czasem tak się może zdarzyć zwłaszcza w przypadku, gdy nasz zderzak będzie pocięty, aby zamontować wspominany hak. Warto w takim przypadku zyskać gwarancję producenta, iż sprzęt zostanie zamontowany bezinwazyjnie.

Warto pamiętać, iż wybór haka holowniczego nie powinien być przypadkowy. Tego typu produkt dobierany jest przede wszystkim na podstawie modelu samochodu, a także jego marki, jak również rocznika czy wersji nadwozia. Podczas montażu możemy wykorzystać otwory fabryczne. Należy zdawać sobie sprawę z tego, iż tego typu produkt powinien posiadać wszelkie atesty, a przede wszystkim europejską homologację.

Rodzajów haków holowniczych na rynku jest bardzo dużo. Jednym z najbardziej popularnych, a jednocześnie najtańszych modeli jest hak, który ma możliwość odkręcenia główki. Często jest ona mocowana tylko i wyłącznie na śruby, dzięki temu możemy ją szybko odkręcić. Bardziej zaawansowane, a tym samym droższe modele charakteryzują się odpięciem automatycznym. Decydując się na zakup tego typu produktów, dużą wagę powinniśmy przywiązywać do parametrów takich jak między innymi uciąg, a także homologację haku, jak również materiał, z jakiego tego typu produkt jest wykonany. Warto także pamiętać o wiązce haku.

Wbrew pozorom hak holowniczy może okazać się bardzo pomocnym produktem w wielu sytuacjach drogowych. Również dzięki niemu do naszego pojazdu możemy podpiąć przyczepkę, w której bez problemu zmieścimy większych rozmiarów rzeczy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ