Dlaczego warto kupować samochód używany u dealera?

0
1172

Coraz popularniejsze jest kupowanie samochodów z drugiej ręki. Kiedyś głównym źródłem dla aut z odzysku były osoby prywatne lub kupowanie ich za granicą. Obecnie coraz popularniejsze w Warszawie są zakupy u dealera, a przykładem jest salon Mercedesa. Pojazdy nabyte u specjalistów – to pewność ich dobrego stanu i usług wysokiej jakości.

Zalety dokonania zakupu u dealera

Warszawa ma w tej kwestii wiele do zaoferowania. Samochody używane oferowane w salonie mają gwarancję. W przypadku wystąpienia nieprzewidzianych usterek warsztat dokona naprawy nieodpłatnie. Szczególnie, jeśli w kręgu zainteresowania jest pojazd nieco młodszy rocznikowo, salon samochodowy jest najlepszym adresem w Warszawie, gdzie należy udać się w pierwszej kolejności. Pojazdy oferowane u dealera posiadają kompletną dokumentację, historię przebiegu, przeglądów i napraw. Samochody Mercedes Benz, które są wystawiane na sprzedaż, odpowiadają opisowi zamieszczonemu w ogłoszeniu. Ich stan techniczny jest dokładnie sprawdzany. U dealera zawsze można (i należy) dokonać jazdy próbnej przed podjęciem decyzji o kupnie. Salon samochodowy oferuje możliwość pozostawienia własnego pojazdu do rozliczenia.

Pomoc przy załatwianiu formalności

W przypadku braku wystarczających funduszy salon Mercedes Benz oferuje różne formy finansowania oraz pomoc w uzyskaniu kredytu i załatwieniu związanych z tym formalności. Dodatkowo można tu ubezpieczyć nowo nabyte auto na korzystnych warunkach.

Serwis i opieka po dokonanej transakcji

Salon Mercedesa oferuje przeprowadzenie przeglądów gwarancyjnych, a także pogwarancyjnych i sezonowych, diagnostykę pojazdu oraz wszelkie naprawy dzięki dostępności części oryginalnych, oraz zespołowi fachowych pracowników. Po zakupie samochodu używanego u dealera można skorzystać z warsztatów i serwisów w Warszawie i na terenie całego kraju. Specjalistyczne salony samochodowe oferują dodatkowe usługi dla klientów, gdy życzą sobie oni elementy dodatkowego wyposażenia lub zabezpieczenia samochodu.

Zazwyczaj cena samochodów kupowanych u dealera Mercedes Benz jest nieco wyższa niż przy zakupie z innego źródła. Kompensuje to pewność, że auto zostało kompetentnie sprawdzone pod względem technicznym, a w przypadku wykrytych usterek, do naprawy użyto oryginalnych części i cały proces odbył się według procedur i technologii producenta. Wybierając salon Mercedesa w celu zakupu samochodu używanego, ma się pewność, że do wyboru będzie kilka aut danego modelu, w różnych kolorach i z różnego rocznika. Każdy klient znajdzie tam pojazd odpowiadający wymaganiom i przeznaczonym na zakup środkom.

Artykuł powstał we współpracy z uzywany-mercedes.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ