Felgi OZ

Pod pojęciem felgi oz kryją się felgi powiązane z marką O-Z – samochodów sportowych. To synonim najwyższej jakości wśród aut. Oznaczenie felg aluminiowych symbolem O-Z również podkreśla ich jakość i trwałość, jak też doskonały wpływ na osiągi. Felgi oz są instalowane w samochodach seryjnych, których koła często stanowią jedną całość. Ich zwiększona wytrzymałość wynika z zastosowania materiałów takich jak aluminium czy magnez. Nic więc dziwnego, że zostały powiązane z samochodami sportowymi, wyścigowymi, używa się ich w czasie rajdów i wyścigów. Nie jest to tanie rozwiązanie, tak jak i auta, do których się je montuje. Wydatek poniesiony w związku z zakupem sportowego samochodu i felg OZ będzie spory, ale może dostarczyć mnóstwo pozytywnych wrażeń.

Kolejną cechą charakterystyczną felg OZ jest ich duża dekoracyjność. Jako elitarne rozwiązanie, mogą wyglądać naprawdę estetycznie i wciąż być warte swojej ceny. Z powodu miękkości aluminium da się je niemal dowolnie kształtować, więc niekiedy rysunek na felgach będzie podkreślał oryginalność i dynamiczny charakter auta. Z felg OZ korzystają m.in. zawodnicy Formuły 1.

czym są i jak wyglądają felgi OZ

Nie brakuje osób, które zainteresowały się wyjątkowymi cechami felg OZ i zapragnęli mieć takie we własnym aucie. Nie jest to najtańsze rozwiązanie, ale jeśli komuś zależy na uzyskaniu wyjątkowego efektu, jak najbardziej może z niego skorzystać. Ciężko ocenić, czy jest to opłacalna zmiana. Z jednej strony bywa zbędna wszystkim osobom, które nie poruszają się wozem sportowym – tylko taki pojazd wykorzysta całą moc, jaką mogą zaoferować felgi. Zmieniając oryginalne dodatki na OZ, można stworzyć dość kiczowaty efekt i później tego żałować. Z drugiej strony estetyczny wygląd felg OZ może się podobać i faktycznie, pojazd dzięki nim wygląda inaczej i w niektórych przypadkach odczuwalne będzie, że poprawił też swoje osiągi na drogach.

Felgi OZ są bardzo mocne, trwałe i zalecane przez producentów. Znaleźć je można w dobrych, znanych i renomowanych sklepach z artykułami motoryzacyjnymi. Można też złożyć zamówienie przez internet. Zakupy takie są proponowane głównie osobom zamożnym, bo takie felgi kosztują dużo z uwagi na swoją estetykę i zastosowane rozwiązania konstrukcyjne.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ