Jak najlepiej zwiedzić Kraków

Legendarne miasto smoka przyciąga każdego roku tysiące turystów z całego świata. Miasto o niezwykle bogatej historii, przepełnione wydarzeniami kulturalnymi i sztuką zapewnia wspaniałą rozrywkę dla zwiedzających w każdym wieku. Atrakcji jest tyle, że kilka dni to zdecydowanie zbyt mało, by zobaczyć wszystko. Jak zatem zorganizować wyprawę, aby zaczerpnąć z niej jak najwięcej?

Dobry plan zawsze pod ręką

Planując wyprawę do Krakowa, należy uwzględnić najważniejsze atrakcje. Warto podkreślić, że pojęcie „najważniejsze” dla każdego będzie oznaczać co innego. Niektórzy nastawiają się na poszerzanie swoich horyzontów pod względem historycznym i kulturowym – wówczas wśród punktów wartych odwiedzenia bez wątpienia będzie Katedra Wawelska, Bazylika Mariacka, Brama Floriańska czy Sukiennice oraz Barbakan Krakowski. Przybywając do Krakowa z dziećmi, wśród atrakcji nie może zabraknąć wizyty w znanym Parku Wodnym, wyprawy do Kopalni soli „Wieliczka” czy odwiedzin w Ogrodzie Doświadczeń Lema.

Poruszanie się po Krakowie

To miasto daje wiele możliwości przemieszczania się, jednak największy komfort zagwarantować może wynajęcie auta z wypożyczalni. Samochód jest jednym z lepszych środków lokomocji w Krakowie – poszczególne punkty mogą być od siebie oddalone, a dotarcie do nich może pochłonąć zbyt wiele czasu.

Poruszanie się po Krakowie

Z uwagi na ograniczony czas wynajęcie auta zdaje się być rozsądnym posunięciem. Wartą rozważenia propozycją jest oferta firmy Express Car Rental, która z sukcesem zdobywa krakowski rynek od 1996 roku. W ofercie firmy znajduje się szeroki wybór samochodów, atrakcyjne stawki dobowe oraz profesjonalna i pomocna obsługa. Kierowca użytkujący wypożyczane auto nie musi zaprzątać sobie głowy ważnym ubezpieczeniem, stanem technicznym pojazdu czy terminem kolejnego przeglądu. O wszystko dba obsługa firmy, która z biegiem lat wypracowała sobie opinię lidera w kwestii wypożyczania samochodów.

Klienci cenią markę za wygodę, którą oferują pracownicy. Express Car Rental to przede wszystkim czytelne warunki współpracy, przejrzysty cennik i słowność. Jedną z największych zalet jest możliwość podstawienia auta w dowolnie wybranym przez klienta miejscu. To znakomita opcja dla osób przybywających do Krakowa samolotem, pociągiem czy autobusem – auto będzie stało dokładnie w miejscu, które wskaże wynajmujący.

Zwiedzanie miasta i okolic

Mając do dyspozycji samochód z wypożyczalni, kierowca wraz z rodziną praktycznie pozbywa się problemu uciążliwych dojazdów komunikacją miejską. Autem można dojechać niemal w każde miejsce, co oszczędza czas na realizowanie kolejnych punktów z wycieczkowego planu.

Ciekawym sposobem na odkrycie lokalnych perełek jest zasięganie informacji u tutejszych mieszkańców. Można dowiedzieć się, która z restauracji serwuje dziś wyjątkowo smaczne obiady, gdzie organizowane są błyskawiczne warsztaty rękodzielnicze i w którym muzeum jest najwięcej atrakcji dla dzieci.

Partnerem merytorycznym materiału jest Express.pl – https://www.express.pl/pl/firma-express/oddzialy-i-punkty-wydan/krakow.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ