Jakie felgi wybrać, stalowe czy aluminiowe?

W przeciwieństwie do opon, nie istnieje tylko i wyłącznie jeden rodzaj felg, który możemy zakładać zimą, a także zmieniać model wraz z nadejściem letnich dni. Wszystko jest uzależnione od właściciela i każdy model doskonale sprawdzi się w różnych warunkach atmosferycznych. Zatem na wybór jakich felg powinniśmy się zdecydować?

Z pewnością najbardziej komfortową sytuacją dla każdego kierowcy jest posiadanie dwóch kompletów felg. Są to produkty, które służą do jazdy zimą, a także osobne produkty, które zakładamy podczas jazdy letniej. Szacuje się, iż taki zabieg jest zdecydowanie zdrowszy dla naszych opon i tym samym przedłuża ich żywotność. Warto wiedzieć, iż na rynku możemy spotkać dwa rodzaje felg. Są to produkty wykonane z aluminium, jak również ze stali. Często lśniące aluminium wybierane jest na sezon letni, z kolei ciężkie, stalowe felgi zakładane są na sezon zimowy. Jeżeli nie wiemy, jakie felgi wybrać zwłaszcza na zimę, powinniśmy przede wszystkim zdecydować się na wybór produktów wykonanych ze stali. Charakteryzują się zdecydowanie większą wytrzymałością, co jest szczególnie ważne w przypadku, gdy przykładowo na śliskiej nawierzchni uderzymy w krawężnik. Warto wiedzieć, iż tego typu produkty najczęściej malowane są proszkowo. Dzięki temu taka impregnacja nie tylko nadaje im piękny, trwały kolor, ale również skutecznie zabezpiecza tego typu produkty przed korozją.

Z kolei jeżeli zdecydujemy się na felgi aluminiowe powinniśmy mieć świadomość, iż choć w lecie będzie to bardzo wytrzymały materiał, zimą w niskich temperaturach staje się kruche. Z tego powodu możemy bardzo szybko uszkodzić sobie ten element wyposażenia naszego samochodu.

Na rynku możemy znaleźć dwa rodzaje felg. Są to felgi stalowe oraz aluminiowe. Bardzo często wielu kierowców nie wymienia ich, nawet w przypadku zmiany warunków atmosferycznych. Jednak wielu profesjonalistów radzi, aby w sezonie letnim zakładać felgi aluminiowe, z kolei na sezon zimowy powinniśmy wybrać felgi stalowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ