W jaki sposób szybko zmienić kolor naszych felg?

Bardzo często wiele osób pragnie zmienić swój samochód, jednak nie wie w jaki sposób to zrobić. Doskonałym pomysłem na zmianę jest zmiana koloru felg. Warto pamiętać, iż nie oznacza to wizyty u lakiernika. Ich kolor możemy zmienić samemu.

Właściciele samochodu, którzy pragną zmienić kolor swoich felg często zastanawiają się, czy nie zdecydować się na malowanie proszkowe. Z pewnością jest to jedna z najtrwalszych metod, jednak należy mieć świadomość, iż jest również najdroższa. Malowanie proszkowe to cena często 100 złotych za jedno koło. Do tego powinniśmy doliczyć koszty ściągnięcia oraz założenia kół, a także często ich oczyszczenia.

Jeżeli nie posiadamy aktualnie zbyt dużej ilości gotówki, jednak chcielibyśmy zmienić kolor naszych felg, doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku jest zastosowanie specjalnej gumy w spreju. Guma w spreju, nazywana również gumą elastyczną jest syntetycznym materiałem, który bardzo szybko wysycha w powietrzu i charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na czynniki atmosferyczne. Również należy dodać, iż jest w pełni odporna na działanie wysokich temperatur. Warto pamiętać, iż w przeciwieństwie do malowania proszkowego, spreje nie są tak drogie. Na pomalowanie felg charakteryzujących się wielkością 16″ będziemy potrzebować dwóch pojemników, które wyniosą nas około 150 złotych.

Niewątpliwą zaletą malowania felg elastyczną gumą jest fakt, iż w sklepach spotkamy ją w bardzo różnorodnych kolorach. Warto pamiętać, iż na rynku dostępne są także neonowe barwy zieleni, różu oraz pomarańczu. Jednak zanim ostatecznie zdecydujemy się na malowanie felg, powinniśmy przede wszystkim je dobrze oczyścić. Warto dodać, iż nie musimy ściągać kół z samochodu. Wystarczy jedynie przygotować odpowiednio podłoże do pracy. Aby osiągnąć idealny efekt, powinniśmy nałożyć kilka warstw, a zabrudzenia z opon dokładnie wytrzeć.

Jeżeli chcemy tanim sposobem sprawdzić, jak wyglądałyby nasze felgi po zmianie koloru, możemy zdecydować się na zakup specjalnej gumy w spreju.

[Głosów:4    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ