Kiedy możemy kupić samochód, który nie posiada dowodu rejestracyjnego?

Zakup używanego samochodu często wymaga doświadczenia w branży motoryzacyjnej. Bardzo wiele osób decyduje się na zakup tego typu pojazdu, który nie ma kompletu dokumentów. Zazwyczaj powodem zakupu jest atrakcyjna cena, którą oferuje nam sprzedający. Warto pamiętać, iż choć w momencie zawierania transakcji może nam się wydawać, że zaoszczędziliśmy, w późniejszym czasie mogą czekać nas nie małe wydatki.

Bardzo często wielu klientów decyduje się na zakup używanego samochodu, które nie posiada wszystkich dokumentów. Należy mieć świadomość, iż choć takie pojazdy są sprzedawane w bardzo atrakcyjnych cenach, jest to próba oszustwa. Nie powinniśmy decydować się na zakup takiego samochodu, ponieważ po wielu wizytach w urzędach może okazać się, iż nie ma możliwości wyrobienia dowodu dla tego pojazdu.

Warto pamiętać, iż wielu sprzedawców oszukuje swoich klientów, mówiąc przykładowo podczas zawierania transakcji, że zapomnieli dowodu rejestracyjnego i zostanie on nam dostarczony pocztą. Należy mieć świadomość, iż w rzeczywistości nigdy go nie otrzymamy. Jeśli nasz pojazd był zarejestrowany w kraju, możemy spróbować odzyskać dowód. Przed ostatecznym zawarciem transakcji, powinniśmy zwrócić uwagę na fakt, czy przykładowo pojazd posiada kartę pojazdu, ponieważ tylko dzięki temu mamy możliwość przerejestrowania pojazdu. Pojazd powinien posiadać także ważny przegląd techniczny oraz ubezpieczenie OC. Warto pamiętać, iż jeżeli sprzedawca chce nam sprzedać auto z tak zwanym „miękkim” dowodem rejestracyjnym, powinniśmy mieć świadomość, iż auto nie jest jeszcze zarejestrowane i jest sprawdzana jego legalność. Coraz więcej sprzedawców sprowadza uszkodzone pojazdy z zagranicy i takimi sposobami próbują je sprzedać. Aby ustrzec się wielu prób oszustw, powinniśmy również zawrzeć ze sprzedającym odpowiedni rodzaj umowy.

Z pewnością każdy z nas obecnie posiada samochód, ponieważ tego typu środek transportu jest powszechnie dostępny. Już za niewielkie pieniądze możemy go nabyć, jednak powinniśmy pamiętać, aby nigdy nie decydować się na zakup auta bez dokumentów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ