Kredyt 4x25 – co to jest i komu się opłaca?

Wielu kupujących nowe auta decyduje się na najpopularniejszy kredyt 50/50, znany tez jako 0%, jednakże oferty kredytodawców są znacznie bogatsze w inne, niekiedy równie atrakcyjne formy finansowania. Przykładem jednej z nich jest kredyt 4×25.

Popularność kredytów krótkoterminowych wiąże się z faktem, że są znacznie tańsze od standardowych, dlatego też wielu kredytodawców oferuje je tylko w formie czasowych promocji. Wyjątkiem są banki samochodowe, które często łączą swoje promocje ze zniżkami u dealerów, więc mogą pozwolić sobie na lepsze warunki dla kredytobiorcy.

Kredyt krótkoterminowy to korzystna opcja dla osoby, która posiada oszczędności i spodziewa się większego zastrzyku gotówki w niedługim czasie (np. pod koniec lokaty). W takim przypadku, zamiast czekać z zakupem auta do następnego roku, można już dziś wyjechać z salonu nowiutkim modelem.

Tak jak w przypadku opcji 50/50, w kredycie 4×25 kwota całościowa zostaje rozbita na równe raty, z taką różnicą, że wpłata własna wynosi 25%, a potem na konto sprzedającego wykonujemy 3 przelewy – wraz z nadejściem 8, 16 oraz 24 miesiąca od momentu kupna auta. Z perspektywy kupującego jest to opcja korzystniejsza niż 50/50 – bo bezpieczniejsza: zyskujemy więcej czasu na spłatę, a transze są niższe. Kredyt 4×25 ma w swojej ofercie np. RCI Banque, który zajmuje się finansowaniem samochodów marki Dacia – http://www.daciafinansowanie.pl/kredyt-4×25. Nominalne oprocentowanie w skali roku wynosi jedynie 2,99%, a opłata przygotowawcza (suma kosztów obsługi przez bank) wynosi tyle samo co w innych opcjach kredytowych, czyli 5%.

Aby móc skorzystać z oferty Dacia Finansowanie, trzeba uwzględnić „RCI Bezpieczny Kredyt”. To ubezpieczenie, które w zależności od wieku kredytobiorcy oraz wybranego pakietu może obejmować: śmierć osoby ubezpieczonej na skutek nieszczęśliwego wypadku, trwałą niezdolność do pracy, hospitalizację w związku z nieszczęśliwym wypadkiem. Często proponuje się również ubezpieczenie od utraty pracy, które może się opłacać etatowcom.

Dodatkowo w przypadku kredytu 4×25 możliwe finansowanie obejmuje:

– Ubezpieczenia GAP (finansowe lub fakturowe), czyli uzupełnienie wobec AC,

– Ubezpieczenia komunikacyjne,

– Kontrakty serwisowe,

– Formuła Non Stop przedłużonej gwarancji honorowana we wszystkich krajach Unii Europejskiej .

Kredyt 4×25 to bardzo atrakcyjna dla klientów, którzy nie mogą sobie pozwolić na spłatę auta w przeciągu dwóch lat – i to przy niewielkich kosztach.

[Głosów:25    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ