Sedan czy hatchback?

Kupując auto często mamy sporo dylematów! Marka, kolor, przeznaczenie samochodu to tylko niektóre z nich! Oprócz tych popularnych problemów wiele osób waha się również w kwestii rodzaju nadwozia. Zwłaszcza jeżeli interesuje ich samochód, który łączyłby zalety auta rodzinnego z niebanalnym wyglądem! W tym przypadku fachowcy zalecają auto typu sedan lub hatchback. Niestety nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie, który pojazd jest lepszy, ale może krótki opis pomoże niezdecydowanym w podjęciu decyzji!

Klasyk motoryzacji

Nadwozie typu sedan to klasyka motoryzacji. Klasyczny sedan posiada spore wymiary. Ma również bagażnik oddzielony od okna. Tego rodzaju samochód skutecznie pomieści sporą ilość pasażerów, a przy tym z pewnością nikt nie przejdzie obok niego obojętnie! Kształt sedana wciąż kojarzony jest z ponadczasową elegancją i przywodzi na myśl zabytkowe limuzyny. Idealnym połączeniem zabytkowego wdzięku i nowoczesnej linii jest na przykład nowa Mazda 6, która bywa określana mianem „sztuki na kołach” i która przypadnie do gustu wszystkim, którzy cenią sobie piękne auta, zaprojektowane z ogromną dbałością o każdy detal.

Sportowy duch w osobowej odsłonie

Hatchback to nowsza propozycja, która zdaje się łączyć dwie sprzeczności – zalety auta rodzinnego i sportowego wozu. W przeciwieństwie do sedana, hatchbacki mają ścięty tył. Jednak nie wpływa to na wnętrze bagażnika. Dodatkowym atutem samochodów o tego rodzaju nadwoziu jest możliwość złożenia tylnych siedzeń, dzięki czemu można uzyskać bardzo dużo miejsca na bagaże. Tylna pokrywa, stanowiąca trzecie lub piąte drzwi, pozwala na łatwy i szybki dostęp do wnętrza samochodu. W sprzedaży dostępne są również liftbacki, czyli auta wyższej klasy wyposażone w pokrywę bagażnika, którą unosi się wraz z tylną szybą. Poszukiwaczy hatchbacka idealnego z pewnością ucieszy fakt, że wspomniana już firma Mazda wypuściła niedawno na rynek odświeżoną wersję Mazdy3, która posiada wzmocnione nadwozie i innowacyjne zawieszenie, dzięki czemu jeszcze lepiej spisuje się w charakterze samochodu sportowego, nie tracąc przy tym swojego osobowego charakteru.

Podsumowując, zarówno sedany, jak i hatchbacki mają swoje zalety. Wskazówką może być to, że sedan sprawdzi się raczej w przypadku osób ceniących sobie ponadczasową klasykę, a hatchback zadowoli fanów nieco bardziej brawurowej jazdy i nowocześniejszej stylistyki!

[Głosów:4    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ