motocykle

Na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak między innymi deszcz oraz śnieg, które przyczyniają się do śliskiej nawierzchni, bardzo wielu motocyklistów odstawia swój pojazd do garażu. Jednak zanim pożegnamy się z nim na kilka miesięcy, powinniśmy dokonać jego przeglądu.

Jeżeli systematycznie dokonujemy przeglądu swojego motocykla, możemy uniknąć wielu nieprzewidzianych awarii. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu możemy uniknąć także wypadków. Często motocykliści dokonują przeglądu swojej maszyny w szczególności przed sezonem wiosennym. Jednak nie powinniśmy zapominać o przeprowadzeniu tej czynności również po zakończeniu sezonu. Z pewnością żaden z kierowców nie chce być niemiło zaskoczony faktem, iż napraw na wiosnę będzie więcej, niż przewidywał.

Zanim odstawimy nasz motocykl powinniśmy zadbać o to, aby był dokładnie umyty. Jest to bardzo ważne, aby nie zalegał na nim żaden brud. W szczególności niebezpieczny jest smar lub też kawałki zużytej gumy. Warto umyć maszynę dokładnie myjką ciśnieniową, jednak ręcznie ściereczką nasączoną specjalnym płynem powinniśmy także dokładnie oczyścić wszystkie zakamarki.

Ważne jest nie tylko czyszczenie naszej maszyny, ale także jej konserwacja. Za pomocą specjalnych środków nabłyszczających możemy zabezpieczyć powłokę naszego motocykla. Warto pamiętać także o łańcuchu, który najpierw należy dokładnie umyć, a dopiero w późniejszym etapie powinniśmy go nasmarować.

Ostatnią rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę jest ciśnienie w oponach. Bardzo ważne jest, aby je skontrolować i nie pozostawiać na zimę motocyklu ze zbyt niskim ciśnieniem, ponieważ ogumienie może się uszkodzić. Tym samym unikniemy zakupu nowych opon. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jakie ciśnienie powinny mieć nasze opony, wartości znajdziemy w instrukcji pojazdu.

Wspomniane porady to tylko niektóre rzeczy, o których powinniśmy pamiętać po zakończeniu sezonu. Jeżeli coś innego wzbudza nasze wątpliwości, powinniśmy udać się do serwisu.

My ze swojej strony polecamy zaopatrzyć się w porządną ładowarkę akumulatorową (do kupienia na https://gmoto.pl/ladowarki-do-akumulatorow,1145/), gdyż taka ładowarka może okazać się bardzo pomocna w wielu sytuacjach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ