Polacy chętnie korzystają z car sharingu, czyli z możliwości wypożyczenia samochodu na minuty. Jest to opcja bardzo wygodna, bezpieczna, opłacalna, ekonomiczna i ekologiczna. Można na co dzień skorzystać z samochodu na minuty i dzięki temu załatwić ważne sprawy w centrum dużej aglomeracji miejskiej. Poza tym, taka opcja przydaje się też w czasie wolnym.

Jak wygląda usługa car sharingu?

Kiedy korzystamy z car sharingu na 4mobility.pl to szybko będziemy mieć dostęp do auta, które odebrać możemy z dowolnego punktu w mieście. Warto podkreślić, że auto znajdować się będzie w konkretnym miejscu i klient płaci tylko za przejazd. Zmniejszy się ilość spalin w mieście, konkretne osoby zaoszczędzą pieniądze, a w dodatku można też wpływać na ekologię. Rejestrujemy się w systemie i skanujemy prawo jazdy. Potem podajemy swoje dane i to, gdzie chcemy odebrać samochód i gdzie jechać. Następnie, należy też podać dane do karty płatniczej. I nie pozostanie nic innego, jak odebrać SMSa z kodem, dzięki któremu otworzy się samochód. Trzeba wobec tego jak najdokładniej przyjrzeć się tej usłudze, kiedy będziemy z niej korzystać po raz pierwszy.

Wyjazdy weekendowe w ramach car sharingu

W ramach car sharingu można decydować się na wyjazdy weekendowe, które przede wszystkim wybierane są przez stałych klientów. Wówczas procedura jest nieco bardziej rozbudowana, jednak nadal opiera się na podstawowej rejestracji i wyznaczeniu miejsca odbioru samochodu. Należy też potwierdzić swoje uprawnienia co do kierowania pojazdami. Kiedy samochód wypożyczamy na dłuższą trasę, na przykład na weekendową, rodzinną wycieczkę za miasto to wiadomo, że opłaty będą większe, aczkolwiek stali klienci mogą liczyć na zniżki. Trzeba też uważać na pożyczony pojazd. Na dłuższe trasy, gdy zabieramy ze sobą bagaż możemy wybierać samochód większy. Jest więc to rzeczywiście opłacalne, korzystne i atrakcyjne rozwiązanie dla osób, które na co dzień nie potrzebują samochodu. Car sharing może okazać się godny wykorzystania w wielu sytuacjach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ