Płyn do mycia szyb samochodowych jest niezbędny jeżeli zależy nam na dokładnym umyciu szyb. Ściągaczka do szyb samochodowych przyda się, gdy chcemy pozbyć się zacieków. A niewidzialna wycieraczka? Zapraszamy do tekstu.

Mycie z węża, czyszczenie ściągaczką

Myjnie bezdotykowe cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością. Praktycznie zawsze ktoś myje na jednej z nich swój samochód. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem jest to szybki i w miarę skuteczny sposób na usunięcie zanieczyszczeń z powierzchni naszego samochodu. Niektórzy szczęśliwcy nie muszą jednak jeździć na myjnię, bowiem mają ją w domu. Mówimy oczywiście o myjce ciśnieniowej, którą część z nas trzyma w garażu. Niezależnie jednak od tego, którą metodę wybierzemy, i tak musimy skorzystać ze ściągaczki. Mycie pod ciśnieniem zostawia na lakierze oraz szybach krople wody. Jeżeli się ich szybko nie pozbędziemy, zamienią się one w mało estetyczne zacieki. By tego uniknąć przyda się ściągaczka do szyb samochodowych, która usunie wodę.

Ręcznie, czyli płyn do mycia szyb

Jednak o wiele częściej powinniśmy decydować się na mycie ręczne. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o szyby samochodowe. Jeżeli policja zatrzyma nas do kontroli i będziemy mieli zbyt brudne szyby w naszym aucie, może zostać na nas nałożony mandat w wysokości do 20 złotych do nawet 500 złotych. Sprawdź pod tym linkiem jak łatwo możesz tego uniknąć. Najprostszą metodą jest oczywiście mycie szyb. Do tego wystarczy nam płyn do mycia szyb samochodowych i ściereczki z mikrofibry. Pryskamy odpowiednią ilość płynu i wykonujemy energiczne ruchy ręką. Sam środek do czyszczenia szyb samochodowych niewiele pomoże. Musimy zawsze dać coś od siebie, by uzyskać najlepszy efekt.

Niewidzialna wycieraczka – mniej czyszczenia

Powyżej zaprezentowane metody musimy powtarzać często lub bardzo często. A co, gdyby można było je nieco ograniczyć? Gdyby nie każde wyjechanie z myjni musiało poprzedzić użycie ściągaczki do szyb samochodowych? Pod tym linkiem znajdziesz odpowiedź. A jest nią niewidzialna wycieraczka. Zapewne niewidzialna wycieraczka kojarzy ci się przede wszystkim jako narzędzie, które ma zwiększyć twoje bezpieczeństwo. Tak, to jej główne przeznaczenie. Jednak niewidzialna wycieraczka świetnie sprawdza się również przy dbaniu o czystość szyb samochodowych. Jak dobrze wiesz, „odpycha” ona krople wody, dzięki czemu w trakcie deszczu same spływają one po powierzchni szyby. Dokładnie to samo dzieje się po umyciu auta na myjni. Krople wody, które normalnie musisz usunąć przy użyciu ściągaczki, same znikają. Dodatkowo również brud trudniej przywiera do szyby, przez co dłużej jest ona czysta, a ty rzadziej musisz ją myć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ