Wyprzedaże rocznikowe cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością. W kraju, w którym wciąż najchętniej kupowane są samochody używane, rośnie też liczba pojazdów nabywanych od dealerów. Nie ulega wątpliwości, że wpływ na większe zainteresowanie konsumentów nowymi autami mają właśnie promocje samochodów. Odbywają się na przełomie każdego roku.

Wyprzedaż rocznika czas zacząć

Pierwsze reklamy zachęcające do skorzystania z wyprzedaży pojawiają się w mediach już wczesną jesienią. Jednak faktyczny start promocji na ta zwane auta rocznikowe przypada na połowę roku (czerwiec/lipiec) lub pod koniec roku (listopad/grudzień). To wówczas klienci otrzymują szeroki i zróżnicowany asortyment. Nie tylko samych modeli, ale także wyposażenia dodatkowego. To czas, kiedy za zdecydowanie niższą cenę można nabyć auto z wybranego segmentu. Po szczegóły warto zajrzeć m.in. do dealera Mazdy: https://czestochowa.mazda-dealer.pl

Zalety wyprzedaży rocznika

Nowe samochody są z każdym rokiem kupowane coraz chętniej. Polskie społeczeństwo bogaci się, więc z biegiem czasu na auto z salonu pozwalają sobie kolejni obywatele. Zimowe promocje to dla nich okazja zaoszczędzenia średnio nawet kilkunastu procent początkowej wartości. Dealerzy są również gotowi na ustępstwa w kwestii formalności czy ustalania warunków spłaty. Nowe samochody objęte są także gwarancją oraz wsparciem profesjonalnych serwisów. Choć nie psują się często, taki pakiet daje właścicielowi większy spokój. Niektórzy narzekają, że nowe auto szybko traci na wartości. W porównaniu z używanym niestety tak. Jeżeli jednak klient salonu zamierza korzystać z niego co najmniej pięć lat, ta różnica nie jest już tak znacząca. Poza tym pierwszy właściciel konkretnego pojazdu nie ma na ogół problemów z jego sprzedażą. Zwłaszcza jeżeli dysponuje rzetelnie wypełnioną dokumentacją. W przypadku aut na gwarancji pracownicy serwisów samochodowych dbają o takie szczegóły.

Jak skorzystać z wyprzedaży

Choć czas jest tu ważny, to jednak wyprzedaż rocznika należy potraktować na spokojnie. Poszczególne modele można zobaczyć na stronie internetowych poszczególnych dealerów.  Klient bez wychodzenia z domu zapoznaje się z dostępną ofertą. Nie ograniczają go propozycje najbliższego salonu, może bowiem zamówić sobie wybrany model nawet z drugiego końca kraju. Wielu kierowców jest wiernych swojej ulubionej marce i szukają kolejnych wyprodukowanych przez nią modeli. Promocje samochodów rocznikowych to jednak dobra okazja do zapoznania się z różnymi propozycjami. Auta o porównywalnym standardzie i podobnym wyposażeniu można bowiem znaleźć często w dosyć odmiennych cenach. Warto się zatem przygotować. Informacje pozyskane w ten sposób przydają się nie tylko podczas dokonywania wyboru, ale także negocjowania z konkretnym dealerem. Z decyzją nie należy jednak zbyt długo zwlekać, ponieważ najlepsze modele wyprzedają się szybko. Jeszcze wiosną niekiedy udaje się trafić jakąś perełkę i atrakcyjną ofertę. Jednak wielu zwlekających zbyt długo musi czekać kolejnych kilka miesięcy i liczyć na przyszłoroczną wyprzedaż.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ