Posiadanie garażu na pojazd – czyli miejsca, gdzie ten mógłby przeczekać zimę, brzydką pogodę, ujemne temperatury czy grad, jeśli tylko nie jest wówczas używany – to już prawdziwy standard. Coraz mniej osób decyduje się na parkowanie „pod chmurką”, bo wiadomo, że na dłuższy czas to zabójcze dla kondycji pojazdu. I to każdego – nie tylko samochodu! Istnieje jednak tyle możliwości, że trudno się zdecydować na jeden konkretny. Większość osób ma mętlik w głowie. Jaki garaż jest odpowiedni dla kogo?

Garaż – na jaki pojazd?

Pierwsze pytanie, które pojawia się w czasie wyboru to pojazd, jaki chcemy przechowywać w garażu. Być może niektórzy się w tym miejscu zdziwią, ale przecież garaż służy nie tylko do trzymania w nim samochodu. Może to być też na przykład motor – a jakkolwiek rowery mnóstwo osób chowa do piwnicy, tak z motorem mógłby być już kłopot. Trzymanie go pod plandeką to wielkie ryzyko – choćby i z powodu zagrożenia ewentualną kradzieżą. Nawet zresztą w przypadku aut istnieją różne modele – większe i mniejsze, wąskie, długie i tak dalej. Garaż może mieć wymiary standardowe, ale czasem musi być też tworzony na miarę. W dzisiejszych czasach na szczęście nie jest to problem – z indywidualnymi zamówieniami można się zgłosić na przykład do firmy CGT.

Garaż – ile mamy miejsca?

Druga kwestia co do garażu to możliwości przestrzenne na jego postawienie. W zależności od tego, jak wielką mamy działkę i jak wiele miejsca na dodatkową budowlę, taki garaż trzeba wystawić. Niektórzy decydują się na jego dobudowanie do domu, tak by do niego przylegał. Inni wolą budynek obok. Wszystko też zależy od tego, czy chcemy w nim trzymać jedynie auto, czy też może kilka pojazdów, albo też połączyć go z budynkiem gospodarczym i mieć w nim na przykład kosiarkę oraz inne narzędzia.

Garaż – jakie rodzaje?

Garaże występują w wielu rodzajach – dzieląc się pod względem wielkości, koloru, typu zadaszenia, tworzywa, z którego zostały wykonane i wielu innych. Istotne są też na przykład dodatki, jak okna (albo ich brak), rodzaj otwierania drzwi, a czasem nawet piętro, na przykład jako schowek na narzędzia. Jakkolwiek kolor pozostaje już do indywidualnej oceny każdej osoby, tak jeśli chodzi o materiał budowlany warto powiedzieć więcej szczególnie o blaszakach. Garaż blaszany przeżywa teraz swój szczyt popularności (choć może stanie się jeszcze bardziej popularny). Ma mnóstwo zalet – przede wszystkim łatwość montażu i demontażu, przeniesienia z miejsca na miejsce, szybkość tworzenia, cenę. Garaż blaszany dużo łatwiej też utrzymać w czystości niż drewniany, a przy tym nie potrzebuje tylu zabezpieczeń i ciągłej troski. Jeśli więc ktoś się zastanawia nad kupnem, garaż blaszany jest dobrym wyborem – tym bardziej, że można użyć blachy imitującej drewno, żeby ładniej prezentował się na działce.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ