Płaskie wycieraczki

Wycieraczki samochodowe to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego pojazdu. Doskonale wiemy, jakie jest ich przeznaczenie i jak istotną funkcję pełnią one podczas podróży w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Nieustanny rozwój w dziedzinie motoryzacji spowodował, że ewolucji uległy również pióra wycieraczek. Montowana fabrycznie przez kilka dekad klasyczna wycieraczka samochodowa została zastąpiona nowym rozwiązaniem w postaci wycieraczki płaskiej.

Konstrukcja

Projektując wycieraczkę płaską, konstruktorzy zrezygnowali z zastosowania klasycznego szkieletu. Szkielet zastąpiono dwoma podłużnymi, elastycznymi listwami, które zostały na stałe zatopione w odpowiednio wyprofilowanym podłużnym elemencie zewnętrznym, swoim wyglądem przypominającym spoiler. Na koniec, wszystko to zostało na całej długości, zespolone z gumowym piórem.

Zalety i funkcjonalność

Założeniem projektantów płaskiej wycieraczki samochodowej była poprawa właściwości aerodynamicznych wyposażanych w nią aut oraz zwiększenie skuteczności oczyszczania szyb pojazdów. Zarówno pierwszy, jak i drugi cel został w pełni osiągnięty, a nowa wycieraczka zyskała bardzo atrakcyjny wygląd. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w konstrukcji płaskiej wycieraczki powodują, iż przylegające równomiernie na całej swojej długości pióro, bardzo dokładnie usuwa wodę oraz wszelkie zanieczyszczenia z szyby samochodowej. Równomierny, pewny docisk do powierzchni szyby samochodowej sprawia, iż tego typu wycieraczki sprawdzają się w każdych warunkach, nawet podczas szybkich przejażdżek autostradą przy silnych opadach deszczu. Ponadczasowy design płaskich wycieraczek samochodowych sprawia, iż są ona postrzegane jako miły dla oka dodatek do każdego auta.

Zastosowanie

Z uwagi na swoje wyjątkowe zalety oraz atrakcyjny wygląd, płaskie wycieraczki cieszą się dużą popularnością wśród właścicieli i użytkowników aut. Zauważymy je nie tylko na przednich szybach samochodów osobowych, ale także jako element wyposażenia pojazdów dostawczych. Ich montaż możliwy jest zarówno do nowszych, jak i starszych modeli samochodów.

Zakup

Płaskie wycieraczki stanowią dominującą część oferty każdego znanego producenta wycieraczek samochodowych. Spotkamy je między innymi w ofercie takich firm jak Bosch, Delphi czy Valeo. Ciekawą propozycję dla kierowców w naszym kraju posiada polski producent wycieraczek samochodowych, firma DIPP.

płaskie wycieraczki do samochodu firmy dipp

W ofercie tej firmy znajdziemy płaskie wycieraczki do wszystkich najpopularniejszych marek samochodów. Wycieraczki DIPP wyposażone zostały w dedykowane uchwyty mocujące, odpowiednie do każdego modelu pojazdu. Solidne wykonanie, wysoka jakość gumy użytej w procesie produkcji piór, trwałość oraz rozsądna cena pojedynczego kompletu wycieraczek sprawiły, że zamienniki wycieraczek z logo DIPP zyskały duże uznanie wśród posiadaczy aut w Polsce.

logo producenta wycieraczek samochodowych firmy dipp

Płaskie wycieraczki marki Dipp można zakupić w internetowym sklepie producenta www.dipp.pl, w którym oferowana jest pomoc i wsparcie przy wyborze właściwego typu i odpowiedniej długości piór wycie

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ