Wynajem samochodu czy zakup - co opłaca się bardziej?

Rynek wypożyczalni aut w naszym kraju od kilku lat rozwija się z coraz większą dynamiką. Zainteresowanie wynajmem samochodu na kilka dni lub tygodni, jak również rosnące zapotrzebowanie na wynajem długoterminowy sprawia, że kolejne wypożyczalnie aut pojawiają się praktycznie we wszystkich regionach Polski. Najwięcej działa ich oczywiście w dużych miastach, jednak auto wynająć możemy także w mniejszych ośrodkach. Oferta wynajmu samochodów adresowana jest zarówno do firm, jak i klientów indywidualnych. Poznaj jej najważniejsze zalety i zobacz, dlaczego coraz więcej osób decyduje się na wynajem auta, zamiast kupować pojazd na własność.

Wynajem auta: finansowanie

Podstawową zaletą wynajmu samochodu jest oczywiście fakt, że bez konieczności inwestowania sporej kwoty gotówki (bez względu na o czy planujemy zakup auta używanego, czy nowego), otrzymujemy samochód gotowy do jazdy – w pełni sprawny, ubezpieczony, z ważnym przeglądem i komfortowym wyposażeniem. Użytkownika wynajętego pojazdu nie dotyczą kolejki na zmianę opon, przedłużanie ubezpieczenia czy bieżące naprawy auta, gdyż wszystkim zajmuje się wypożyczalnia, będąca formalnym właścicielem samochodu. Dodatkowo wynajem samochodu to gwarancja stałej wysokości raty opłacanej w określonym terminie – nie tylko nie trzeba jednorazowo wydawać dużej kwoty – można również skutecznie planować swoje wydatki, uwzględniając w nich comiesięczną ratę za wynajem długoterminowy. Pod względem finansowym, wynajem samochodu w wypożyczalni po prostu bardziej się opłaca i jest wygodniejszy dla kierowcy. Z punktu widzenia firm, nie bez znaczenia jest fakt, iż opłaty za wynajem samochodu można wliczyć do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, co bywa bardzo istotnym elementem optymalizacji podatkowej.

Wynajem samochodów: szeroki wybór

To jednak nie wszystkie powody, dla których wypożyczalnie samochodów cieszą się takim dużym zainteresowaniem. Nie bez znaczenia jest ich bogata, doskonale wyposażona flota, pozwalająca wynająć samochód, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Bez względu na to, czy potrzebujesz rodzinnego vana, miejskiego hatchbacka, biznesowej limuzyny czy auta dostawczego do pracy, większość firm oferujących wynajem aut, zaoferuje ci bogaty asortyment pojazdów, spełniający twoje wymogi. Warto w tym miejscu dodać, że znacząca większość aut na wynajem to samochody nowe, w doskonałym stanie technicznym, dostępne nie tylko w wersji podstawowej, ale również z dodatkowym wyposażeniem.

Osoby, które auta potrzebują do realizacji określonego celu. np. aby obsłużyć biznesowy wyjazd, mogą skorzystać z oferty wynajmu krótkoterminowego, czyli wynająć samochód na kilka dni lub tygodni. Jeśli jednak potrzebujemy auta na stałe, lepszą opcją będzie wynajem długoterminowy. W tym przypadku samochód możemy wypożyczyć na okres od kilku miesięcy do paru lat. A jeśli auto przypadnie nam do gustu, zwykle możemy skorzystać z opcji wykupu pojazdu po zakończeniu wynajmu, aby nie musieć się z nim rozstawać.

Wypożyczalnia samochodów – Piaseczno

To oczywiście tylko niektóre pozytywne strony wynajmu samochodu w wypożyczalni. Do zalet tego rodzaju usługi można zaliczyć również brak formalności, podstawienie auta w dowolną lokalizację, np. na lotnisko, dworzec kolejowy, do biura itp. Cała procedura możliwa jest do załatwienia przez internet. Wystarczy odwiedzić stronę wypożyczalni, by dokonać rezerwacji i odebrać pojazd w miejscu docelowym, w określonym terminie. Mieszkasz w Piasecznie i chcesz wynająć auto na krótki lub dłuższy okres? Wypożyczalnia samochodów – Piaseczno: sprawdź ofertę firmy RS RENT.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ