Zadbaj o swoją widoczność na drodze czyli wszystko o renowacji reflektorów

Regularne użytkowanie samochodu ma wpływ na wszystkie jego części, również na te, na które my sami nieszczególnie zwracamy uwagę. Mowa tu chociażby o reflektorach – z czasem tracą one swoją przejrzystość. Trzeba na to bardzo uważać! Sprawdź, dlaczego musisz dbać o swoje reflektory.

Reflektory a bezpieczeństwo

To właśnie one zapewniają nam widoczność w godzinach wieczornych i nocnych. Dzięki reflektorom jesteśmy w stanie bezpiecznie prowadzić niezależnie od pory dnia. Z czasem jednak reflektory zaczynają matowieć i wówczas wydzielane przez nich światło jest słabsze, co też nie pozostaje bez wpływu na naszą widoczność. Pamiętaj, że gdy używasz mniej sprawnego samochodu, zagrażasz nie tylko sobie i swoim bliskim, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego.

Jak dbać o reflektory?

Najlepszym sposobem na zadbanie o reflektory jest po prostu oddanie ich do specjalisty na zabieg renowacji. To wieloetapowy proces, dzięki któremu twoje reflektory wrócą do stanu niemalże fabrycznego. Osoby niewprawione mogą nie wiedzieć, kiedy nadchodzi czas na renowację reflektorów – jeśli nie masz pewności, czy twoje światła działają tak, jak trzeba, to skontaktuj się z fachowcem, który oceni stan reflektorów.

Na zabieg renowacji składają się między innymi:

  1. Dokładne oczyszczanie reflektorów – to naturalne, że z czasem mogą one zabrudzić się również wewnątrz, dlatego warto oddawać reflektory do czyszczenia, by zapewnić sobie jak najlepszą widoczność na drodze.
  2. Zabezpieczenie sąsiadujących elementów – nie musisz obawiać się tego, że reflektor zostanie uszkodzony podczas czyszczenia. Wszystkie elementy elektroniczne zostaną uprzednio zabezpieczone tak, żeby nic im się nie stało.
  3. Pełny proces szlifowania reflektorów – pozwala dokładnie wyczyścić poszczególne elementy np. z zaschłego błota.
  4. Pełny proces polerowania reflektorów – dzięki temu lampy są bardziej klarowne i mocniej świecą.
  5. Zabezpieczenie reflektorów woskiem – ostatni etap, dzięki któremu znacznie wydłuża się czas „żywotności” reflektora – nie zrobi się on ponownie tak szybko matowy.

Co zyskujesz dzięki zabiegowi renowacji reflektorów?

  1. Usunięcie wszystkich rys – szlifowanie i polerowanie przywraca reflektorom stan zbliżony do tego fabrycznego, nie musisz więc już obawiać się o to, że pozostaną na nich jakiekolwiek ślady użytkowania.
  2. Maksymalna widoczność na drodze – światło będzie o wiele mocniejsze, a ty też będziesz lepiej widoczny z daleka dla innych kierowców.
  3. Zabezpieczenie reflektorów na przyszłość – nie da się uniknąć zużywania, ale można spowolnić ten proces na tyle, na ile to możliwe. Użycie wosku sprawi, że reflektory dłużej zachowają „świeżość” i nie trzeba będzie powtarzać tego zabiegu co kilka miesięcy.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał we współpracy oraz dzięki uprzejmości firmy Ecopless – Kosmetyka Samochodowa z Pszczyny.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ