Chcesz oddać auto do skupu? Sprawdź, jak to zrobić

0
1223

Właściciele aut, którzy chcą oddać je do skupu, zastanawiają się często, jak powinna wyglądać taka procedura. Wbrew pozorom, jest to bardzo prosta transakcja, trzeba jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach, które przedstawiamy w artykule. Jak to sprawnie zrobić i jaką firmę wybrać, by zaoszczędzić sobie formalności?

Jak wygląda procedura skupu aut

Sprzedaż auta w skupie jest bardzo prosta i powinna składać się z trzech kroków. Pierwszym jest oczywiście znalezienie odpowiedniej firmy i kontakt z jej pracownikami. Przedstawienie wszystkich szczegółów, rozmowa i ewentualne wypełnienie formularza, pomogą określić wstępne warunki. Osoba odpowiedzialna na transakcję kupna-sprzedaży auta po stronie firmy będzie mogła ustalić szczegóły dotyczące auta i wyznaczenia ewentualnego terminu spotkania. To właśnie ono jest kolejnym etapem w tymże procesie. Spotkanie jest niezbędne do określenia konkretnej oferty – konieczne są oględziny auta przeznaczonego na skup. Pozwoli to dokładnie ustalić markę, rocznik oraz stan techniczny pojazdu, a także ewentualne wady i zalety, czy uszkodzenia. Wycena powstanie właśnie na podstawie zgromadzonych przez pracownika informacji.

Skup aut w ostatnim etapie transakcji podpisze specjalną umowę kupna-sprzedaży z właścicielem pojazdu. Trzeba jednak pamiętać, że wypłata pieniędzy nastąpi dopiero po ostatecznym zatwierdzeniu formalności. Należy posiadać przy sobie niezbędne dokumenty – dowód osobisty, kartę pojazdu (ewentualnie oświadczenie o ich zgubieniu lub zniszczeniu) oraz oświadczenie o zgodzie na sprzedaż samochodu, jeśli auto ma dwóch współwłaścicieli.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru firmy

Ważne, by firma miała ugruntowaną pozycję na rynku, a także elastyczną ofertę dla właścicieli aut. Warto zdecydować się na taką, która skupuje wszystkie marki i typy pojazdów – od osobowych po terenowe i dostawcze. Firma skupująca auta powinna być dostępna dla klientów, a także powinna oferować elastyczne godziny odbioru, dając przy tym gwarancję bezpieczeństwa. Wspomniany odbiór auta, jest bardzo ważną kwestią przy wyborze firmy. Najwygodniejszym rozwiązaniem, które zaoszczędzi czas i zlikwiduje problem powrotu do miejsca zamieszkania, będzie odbiór pojazdu przez pracowników firmy. Na miejscu, po przybyciu przedstawiciela, powinno się sporządzić umowę kupna-sprzedaży.

Jedną z firm, która działa na terenie całego kraju i spełnia wspomniane warunki, jest AutoKurek. W jej ofercie znajdziemy skup aut używanych każdego typu z roczników 1960-2014. Pieniądze wypłacane są w gotówce zaraz po odebraniu samochodu, a ceny aut zaczynają się od 300 zł. Maksymalna kwota transakcji to 200 000 zł, firma nie przyjmuje pojazdów powyżej tej wartości. Domeną firmy AutoKurek, jest profesjonalizm i sprawność, podczas całej procedury skupu. Nie ma tu jednak znaczenia, czy klient oferuje auto sprawne, czy uszkodzone. Firma gwarantuje indywidualne podejście do każdego klienta, a także uczciwą wycenę i minimum formalności. Sprawny proces umawiania spotkania, a także odbiór osobisty sprawiają, że AutoKurek ma wielu zadowolonych klientów w całej Polsce. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ