Optymalna pielęgnacja nadwozia samochodu

Przed użyciem jakiejkolwiek metody detailingu upewnij się, że wiesz, jak z niej prawidłowo korzystać. Jeśli nie, lepiej jest zapłacić profesjonalnemu serwisantowi, aby zajął się twoim samochodem, w przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia powierzchni lakieru.

Używaj ręcznika z mikrofibry lub rękawicy z jednym palcem podczas pracy z dowolnym produktem do detailingu, szkliwem, uszczelniaczem lub woskiem. Powierzchnia ręcznika z mikrofibry powinna pomóc w usuwaniu pozostałego brudu z powierzchni lakieru. W przeciwnym razie brud po prostu wiruje na powierzchni pojazdu i prawdopodobnie porysuje go w ten sposób. Podczas mycia samochodu nie zapomnij wyczyścić i nabłyszczać opon, które są jednym z najczęściej pomijanych obszarów pojazdu.

W tym celu należy czyścić, myć i polerować jedną oponę na raz, aby nie dopuścić do wyschnięcia wody na oponach w postaci zacieków.

Po umyciu, wysuszeniu i ułożeniu detali na zewnątrz pojazdu uszczelnij go woskiem. Wystarczy woskować samochód co około trzy miesiące, więc ten proces nie jest wymagany przy każdym myciu samochodu. Jeśli użyjesz metody czyszczenia, która usuwa wosk, musisz ponownie zastosować woskowanie. Opcjonalnie możesz użyć odżywki do farb zamiast produktu woskowego, aby zabezpieczyć lakier pojazdu przed uszkodzeniami. Nałóż wosk za pomocą ręcznika z mikrofibry lub czystej podkładki polerskiej za pomocą bufora samochodowego. Jeśli używasz bufora, delikatnie pociągnij za spust, pulsując kołem. Zapobiega to zbrylaniu się wosku na powierzchni samochodu. Następnie pozostaw wosk do zestalenia. Stosuj się do wskazówek producenta i zalecanych czasów wiązania wosku. Alternatywą dla woskowania jest zastosowanie powłoki ceramicznej, zapewniającej ochronny połysk, który może trwać latami. Najlepsze produkty do pielęgnacji nadwozia znajdziemy na stronie https://detailingstore.pl/16-pielegnacja-nadwozia. Utrzymanie lakieru w samochodzie w czystości oraz woskowanie utrzymuje błyszczący wygląd lakieru samochodu przez długi czas. To z kolei zapobiega gromadzeniu się utleniania i resztek wody, które ostatecznie prowadzi do niszczenia powłoki lakieru i powstawania rdzy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ