Nowa jakość hybrydy. Toyota Prius IV generacji

Toyota Prius – jeden z najpopularniejszych modeli marki Toyota – zachwyca miłośników motoryzacji już od 19 lat. W 2015 roku zaprezentowano IV generację pojazdu, jeszcze lepszą i jeszcze bardziej nowoczesną.

Prius wzbudzał zainteresowanie od samego początku, a to za sprawą niespotykanego wcześniej, innowacyjnego napędu hybrydowego, który szybko stał się znakiem rozpoznawczym modelu. Każda następna generacja, to kolejne milowe kroki, służące rozwojowi pojazdu. Nie tylko w kwestii rozwiązań hybrydowych, ale też szeroko pojętych standardów użytkowych, gwarantujących lepsze osiągi, komfort oraz bezpieczeństwo jazdy.

Układ hybrydowy lepszy niż kiedykolwiek

Oczywiście zasadnicza zmiana objęła sam napęd hybrydowy. W najnowszym wydaniu, został on usprawniony jeszcze bardziej, umożliwiając niższe zużycie paliwa – zwłaszcza w cyklu pozamiejskim. ,,Napęd pracuje ciszej i płynniej, a dzięki kompaktowej formie, zajmuje mniej miejsca. Wpływa to na obniżenie środka ciężkości auta i poprawienie komfortu podróżowania” – komentuje ekspert salonu Toyota Konsek Sosnowiec.

Co z wydajnością? Niech poświadczą o niej liczby. Przebudowany silnik spalinowy cechuje się sprawnością cieplną na poziomie powyżej 40%. To zdecydowanie najlepszy wynik na świecie w kategorii ,,benzyniaków”! Dobre wyniki eksploatacyjne, to również zasługa nowego zestawu baterii niklowo-wodorkowych, o zwiększonej gęstości energetycznej.

Gwarancja stabilności – technologia TNGA

Jednym z nowocześniejszych rozwiązań, wdrożonych w IV generacji Priusa, jest kompleksowa technologia TNGA – tzw. Toyota New Generation Architecture. Platforma TNGA dąży do poprawy dynamiki i ekonomiczności Toyoty Prius, wznosząc walory użytkowe auta na jeszcze wyższy poziom. Cóż to znaczy w praktyce?

„Jak już wspomnieliśmy, samochód ma niżej położony środek ciężkości, dzięki czemu jest prowadzony w precyzyjniejszy, stabilniejszy sposób. Nowa platforma stworzyła też możliwość odważniejszej kreacji wyglądu. Tym samym, zyskaliśmy pojazd atrakcyjny wizualnie, bardziej masywny, aerodynamiczny i przestronny, o komfortowych wnętrzach i większym bagażniku” – objaśnia specjalista Toyota Konsek.

Bezpiecznie na drodze

Nowy model Toyoty Prius został wyposażony w rozszerzony pakiet Toyota Safety Sense, bazujący na systemie kamer i radarów. Towarzyszy mu tempomat, dostosowujący prędkość samochodu do prędkości auta jadącego przed nim. Całości dopełnia układ wczesnego reagowania, zapobiegający ryzyku kolizji, rozbudowany o funkcję ochrony przed zderzeniami z pieszymi.

Nie ulega wątpliwości, że Toyota Prius IV to wyznacznik jakości dla innych, współczesnych samochodów z napędami alternatywnymi. Wdrożone zmiany mogą robić wrażenie. Auto wygląda odważnie, choć nieprzesadnie. Dobrze się prowadzi i jest opłacalne w eksploatacji. Czego chcieć więcej? Chyba tylko samego pojazdu. Mogą go Państwo nabyć, odwiedzając autoryzowany salon Toyota Konsek w Sosnowcu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ