Wybierając się w dalszą trasę, np. na spływ kajakowy czy wakacyjne szaleństwo quadem często sprzęt chowa się w odpowiedniej długości przyczepie, dzięki której można zmieścić wszystko czego nam potrzeba. Kupując przyczepkę trzeba ją zarejestrować, a także zakupić do niej potrzebne oświetlenie przyczepki.

Co mówią przepisy?

Nie tylko każdy samochód musi być wyposażony w potrzebne oświetlenie, ale również przyczepa, która stanowi jego przedłużenie. Wyobraź sobie, co by się stało, kiedy z przyczepą bez świateł, w nocy pokonywałbyś trasę. Jaką szansę na reakcję miałby kierowca jadący za tobą, który nie zauważyłby przyczepy?

Przepisy jasno określają, że każda przyczepka samochodowa powinna być wyposażona w obowiązkowe światła pozycyjne tylne, stopu, kierunkowskazów, przeciwmgłowe, obrysowe – jeśli ma powyżej 2,1 m szerokości. Ponadto może mieć również światła pozycyjne przednie, jeśli ma 1,6 m szerokości lub więcej. Konieczne jest również posiadanie świateł odblaskowych, zarówno tylnych, bocznych, jak i przednich.

W jakie odblaskowe oświetlenie przyczepki należy ją zaopatrzyć?

Przepisy mówią by oświetlenie odblaskowe tylne w przypadku przyczepki było trójkątne. Jednak przepisy dopuszczają również inny kształt śwateł odblaskowych.

W przypadku świateł odblaskowych bocznych, jak i przednich jest już pełna dowolność jeśli chodzi o kształt. Jednak muszą być dopuszczone do użytku na drodze, czyli posiadać odpowiednią homologację. Tylko takie produkty zapewnią bezpieczne i bezawaryjne wykorzystywanie ich na drodze.

Wybór oświetlenia przyczepki w sklepie internetowym

Warto zaopatrzyć się w oświetlenie do przyczepki w sklepie internetowym. Renomowany sklep posiada duży wybór produktów dopuszczonych do użytku na drodze. Wśród szerokiego asortymentu można znaleźć lampy tylne zespolone, lampy obrysowe, lampy oświetlające tablicę rejestracyjną, które również są konieczne, a także lampy przeciwmgłowe i cofania.

Wszystkie lampy mogą stać się wyposażeniem przyczepki, jednak najbardziej korzystne jest kupowanie lamp zespolonych, które zwłaszcza w mniejszych przyczepkach sprawdzą się doskonale. Wystarczy wtedy dokupić lampy odblaskowe, jeśli mamy do czynienia z małą przyczepką. W przypadku większych trzeba dokupić jeszcze światła boczne. Bezpieczeństwo na drodze dla każdego kierowcy powinno być priorytetem.

Oświetlenie przyczepki kupisz na Unitrailer.pl

[Głosów:54    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ