Części samochodowe możemy kupować obecnie w różnych miejscach – nie tylko w serwisach czy w sklepach stacjonarnych, ale również on-line. Do wyboru mamy portale ogłoszeniowe, aukcyjne, nawet fora internetowe. Zanim jednak zdecydujemy się na kupno tanich części, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii.

Zwykle poszukujemy takich części samochodowych, które wyróżniają się dość niskimi cenami, zwłaszcza wtedy, gdy mają być zamontowane w samochodzie mającym już swoje lata. Nim jednak dokonamy zakupu, kierując się przy nim tylko ceną, powinniśmy dokładnie sprawdzić, czy dana oferta jest bezpieczna. Na co najlepiej zwrócić uwagę?

Postaw na sprawdzonych sprzedających

Jeśli chcemy kupić części samochodowe samodzielnie, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na sprzedającego. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie kupno części w oficjalnym sklepie sprzedającym części dla danej marki, na przykład części Honda Civic zakupimy w stacjonarnych i internetowych sklepach prowadzonych przez dealerów.

Gdy chcemy zdecydować się na zakup na aukcji albo przez ogłoszenia, zawsze dokładnie sprawdźmy, czy dany sprzedający jest godny zaufania. Możemy zobaczyć jego opinie albo możemy wpisać do wyszukiwarki internetowej jego dane, na przykład numer telefonu. W ten sposób być może uda nam się znaleźć opinie na jego temat – jeśli nie będą zbyt pochlebne, powinniśmy poszukać innej oferty.

Uwaga na zaliczki!

Wpłacanie zaliczek na części samochodowe, zwłaszcza te kosztujące więcej, nie jest niczym dziwnym, ale musimy uważać, gdy robimy to przez internet. Przede wszystkim powinniśmy uważać na takie prośby w serwisach ogłoszeniowych. Zdarza się, że sprzedający prosi o zaliczkę, a potem znika z nią bez śladu.

Sprawdzaj oznaczenia na częściach

Jeśli chcesz mieć pewność, że część będzie dobra, sprawdzaj również jej oznaczenia. W tym celu można uniknąć ryzyka zakupu nieodpowiednich produktów. Warto też wskazać, że zdarzają się podróbki części oryginalnych – możemy także rozpoznać je po nieprawidłowych oznaczeniach, a także po niestarannym wykonaniu i braku dopasowania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ