Samochód w leasingu? Jakie warunki trzeba spełnić, by móc skorzystać z leasingu

Samochód to dla wielu firm, niezależnie od ich wielkości i branży, jeden z najbardziej potrzebnych sprzętów. Coraz więcej przedsiębiorstw rezygnuje z brania kredytu i zakupu firmowego samochodu na rzecz leasingu. Za takim wyborem przemawiają najczęściej dwa argumenty: możliwość odliczenia całości rat leasingowych od podatku oraz znacznie prostsza procedura przy zawieraniu umowy z firmą leasingową. Jakie jednak warunki trzeba spełnić, by skorzystać z leasingu auta?

Odpowiednie dokumenty

Pierwszy krokiem do zawarcia umowy leasingowej jest wybór auta, które będzie spełniać nasze potrzeby. Aby jednak móc w ogóle negocjować warunki umowy, powinniśmy przedstawić odpowiedniego dokumenty – ich rodzaj zależy od rodzaju prowadzonej działalności. Dla osób fizycznych i spółek cywilnych będzie to wpis do ewidencji działalności gospodarczej, zaświadczenie o numerach REGON i NIP, umowa spółki zarejestrowana w Urzędzie Skarbowym, ksero dowodu osobistego leasingobiorcy/ów oraz ksero dowodu osobistego poręczyciela. W przypadku spółek prawa handlowego wymagane są zaświadczenie o numerze REGON i NIP, ważny wypis z KRS oraz umowa spółki w formie aktu notarialnego.

Czas działalności firmy

Dla firm leasingowych i banków duże znaczenie ma od jak dawna istnieje nasza działalność gospodarcza lub spółka. Najczęściej minimalny okres wynosi 12 miesięcy, choć w określonych sytuacjach możemy skorzystać z leasingu znacznie wcześniej.

Zdolności kredytowe

To, czy firma leasingowa wyda pozytywną odpowiedź w sprawie przyznania nam leasingu zależy od naszej zdolności kredytowej. Jej ocena przeprowadzana jest na podstawie analizy wyników finansowych, pozycji rynkowej, długości obecności na rynku i innych czynników.

Brak zadłużenia

Żaden przedsiębiorca starający się o leasing nie może posiadać długów wobec skarbu państwa oraz zaległych składek. Dlatego do zawarcia umowy z firmą leasingową lub bankiem będzie niezbędnie potrzebne odpowiednie zaświadczenie z Urzędu Skarbowego oraz ZUS.

Myślisz o wzięciu samochodu w leasing? Przyjdź do salonu Prestige, znajdziesz tu luksusowe auta najlepszych marek. Firma na co dzień współpracuje z wieloma firmami leasingowymi oraz bankami, dzięki jest w stanie zagwarantować atrakcyjne warunki w uproszczonej procedurze leasingowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ