car box

Kiedy zbliża się sezon wczasów wiele rodzin decyduje się na zasłużony odpoczynek. Podróże samochodem są bardzo komfortową opcją. Duża część  ludzi decyduje się na wyjazd na narty. Miejsce w samochodzie jest ograniczone. Wtedy z pomocą przychodzi nam pewien gadżet – box dachowy. Jak wybrać box dachowy, w którym znajdzie się miejsce na narty? A może przewozić je w inny sposób?

Magnes lub szczęki

Najtańszy i najprostszy jest  uchwyty magnetyczny. Ceny startują już od kilkudziesięciu złotych. Głównym problemem jest to, że nie można ich zamontować na szyberdachach i plastikowych dachach, tak samo, jak dachach, które są po dachowaniu. Natomiast bagażnik na rowery umieszczany z tyłu samochodu spotyka się w busach i większych pojazdach. Podobnie jak rowery, tak samo i przewożone w ten sposób narty nie powinny zasłaniać ani świateł, ani lusterek, ani rejestracji. W innej sytuacji potrzebna będzie listwa.

Przeczytaj też: http://www.maxituning.pl/chronic-samochod-gradem/

Narty w trumnie

Najwygodniejszą opcją jest bagażnik znajdujący się dachu. Box taki wykonywany wykonany z tworzywa sztucznego. Pora roku użytku nie jest określona, można z niego korzystać cały rok. Bagażnik dachowy w takiej postaci cieszy się popularnością przede wszystkim wśród właścicieli pojazdów o niewielkiej przestrzeni bagażowej. Taka opcja jest dobra, ponieważ pomieści wiele rzeczy, które w samochodzie takich rozmiarów by się nie zmieściły.

Jak jeździć z bagażnikiem dachowym?

Bagażniki takie różnią się wielkością. Jazda z takimi akcesoriami na dachu zdecydowanie różni się od poruszania samochodu bez jego bagażnika dachowego. Ten sam przypadek tyczy się poruszania się z bagażnikiem obciążonym i pustym.Pogoda też ma znaczenie co do jazdy. Im wiatr jest silniejszy, tym większe są opory powietrza.

Źródło: https://www.moto-obroty.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ