Skąd warto kupować części do Volkswagena

Auta marki Volkswagen były z początku z myślą o ludziach klasy średniej. Miały być niezawodne, wszechstronne i wytrzymałe – były to plusy wszelkich aut marki Volkswagen. Również bezpieczeństwo pasażerów jest bardzo istotne dla tego producenta. Wyposażenie standardowe wszystkich samochodów Volkswagena obejmuje poduszki powietrzne, dobrze zaprogramowaną strefę zgniotu, jak również punkty mocujące Isofix dla zachwiania bezpieczeństwa dziecięcych fotelików.

Zamienniki

Zamienniki można sklasyfikować według kategorii i pierwszą spośród nich będzie zdecydowanie grupa Premium. Są to takie same części co oryginały, produkowane są zwykle na takich samych liniach produkcyjnych, a najważniejszą różnicą między nimi jest to, że nie mają obrandowania wybraną marką samochodową. Ponadto mają one niższą, nawet o 60% cenę.

Następna grupa części to zamienniki tak zwanej ,,niższej jakości”. Produkuje się je w wyspecjalizowanych firmach mających mocną pozycję na wtórnym rynku od przeszło kilku lat, niemniej jednak nie aspirujących do dostawców fabrycznego wyposażenia. Produkowane przez nie części samochodowe wykonuje się z dobrych jakościowo materiałów i zwykle opatrzone są one właściwymi certyfikatami w pełni dopuszczającymi je do użytku.

Korzystanie z niskiej jakości, tanich części wymiennych tak naprawdę nie jest opłacalne. Przede wszystkim koszta kolejnych napraw, które związane są z użyciem nieodpowiednich elementów, są dużo wyższe, aniżeli w przypadku zakupienia od razu tych oryginalnych. Źle działająca część samochodowa może nie tylko sama ulec awarii, ale również spowodować awarię współpracujących z nią innych podzespołów.

Części oryginalne

Samochody marki Volkswagen stanowią idealne połączenie jakości i ceny. Aby auto posłużyło nam możliwie jak najdłużej, celem jego naprawy należy zastosować wysokiej klasy części samochodowe. A już na pewno najlepszą opcją będą oryginalne części samochodowe. Niemniej jednak jak wiadomo tego typu elementy, poza wysoką jakością, odznaczają się na ogół również znacznie wyższą ceną, aniżeli zamienniki.

Jeśli nie chcemy rezygnować z zakupu oryginalnych części do samochodów marki Volkswagen z powodu ich wysokiej ceny, warto skorzystać z usług warsztatu samochodowego, który jest partnerem odpowiedniego programu.

Volkswagen – program partnerski

Program partnerski NORA® w wypadku części zamiennych do aut Volkswagena to zdecydowanie najlepsza możliwa opcja. Program NORA®, który działa na rynku europejskim poczynając od roku 2005, skierowany jest do do warsztatów samochodowych, które nie mają bezpośredniego związku z markami, które należą do koncernu VW. Jest to program lojalnościowy, który umożliwia partnerom zakup oryginalnych części zamiennych marki Volkswagen na preferencyjnych warunkach. Program VW to propozycja dla wszystkich niezależnych warsztatów, które w ramach prowadzonej działalności wykonują naprawy zgodne z Polską Klasyfikacją Działalności 45.20.Z lub 50.20. A – przeprowadzanie napraw i konserwacji, z wyłączeniem jednośladów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ