W jaki sposób dbać o lakier na karoserii?

Wbrew pozorom każda pora roku ma duży wpływ na stan naszego lakieru na karoserii. Przestrzegając kilku prostych wskazówek, możemy przyczynić się do jego ochrony. Zatem jak to zrobić?

Zdecydowanie nasz lakier narażony jest na uszkodzenia szczególnie w sezonie jesiennym oraz zimowym. Wówczas temperatura jest często niska, a także suma opadów jest bardzo wysoka. Te warunki sprzyjają powstawaniu korozji, która nieodwracalnie może uszkodzić naszą karoserię. Warto pamiętać, iż nasz lakier także nie jest w pełni chroniony latem. Gorące słońce, a w szczególności szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe może sprawić, iż zmienia swoją barwę. Należy pamiętać, iż ptasie odchody także niszczą lakier naszego samochodu, choć tak dużo ludzi nie ma takiej świadomości.

Przede wszystkim jeżeli pragniemy cieszyć się dobrej jakości lakierem, powinniśmy regularnie czyścić nasz pojazd. Jest to szczególnie ważne w przypadku wspomnianych już ptasich odchodów, ponieważ to właśnie one mogą wdać się w reakcję z naszym lakierem i pozostawić trwały ślad. Do pielęgnacji naszego pojazdu możemy użyć specjalnego szamponu. Końcowy etap czyszczenia to również zabezpieczenie pojazdu specjalną pastą polerską. Tego typu produkt nie tylko doskonale zabezpieczy nasz pojazd, ale także usunie wszelkie zanieczyszczenia.

Warto pamiętać, iż istnieje także zabieg taki jak woskowanie. Dzięki niemu nasza karoseria jest lśniąca, a także doskonale zabezpieczona przed różnego rodzaju warunkami atmosferycznymi. Tradycyjne woskowanie powinno zostać przeprowadzone w temperaturze od 15 do 25 stopni Celsjusza. Z kolei jeśli zdecydujemy się na woskowanie substancją płynną, nie musimy zwracać uwagi na temperaturę. Gdy na woskowanie jest już trochę zbyt późno i nasz pojazd wymaga podjęcia się innych metod, powinniśmy zdecydować się na polerowanie mechaniczne.

Jeżeli pragniemy cieszyć się doskonałym wyglądem naszego pojazdu, powinniśmy systematycznie przeprowadzać jego czyszczenie. Dzięki temu lakier będzie pięknie lśnił, a także zapobiegniemy rozwojowi korozji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ