Najczęściej salony dealerów samochodowych kojarzymy z samochodami nowymi i wtedy, gdy poszukujemy tańszego modelu z drugiej ręki, po prostu do nich nie zaglądamy. To jednak dość powszechny błąd, ponieważ również w wielu salonach samochodowych możemy zakupić pojazdy używane – wygodnie i bezpiecznie!

Chyba każdy z nas, kto poszukiwał kiedyś samochodu używanego, na pewno wie, że to spore wyzwanie. Chociaż w sprzedaży dostępnych jest bardzo wiele modeli praktycznie każdego producenta, to jednak wyszukanie auta, które będzie w dobrym stanie i w przystępnej cenie jest nie lada wyzwaniem. Wynika to głównie z faktu, że sprzedający nagminnie mijają się z prawdą w swoich ogłoszeniach i opisach pojazdów, zatajając ważne fakty, na przykład wypadków, zalania czy usterek różnych układów. Kupujący, który nie zna się na motoryzacji, może zakupić takie auto w nieświadomości i narazić się na poważne problemy.

W przypadku salonów dealerskich sytuacja jest już inna, ponieważ w nich kładzie się nacisk na rzetelność oraz przejrzystość oferty. Do sprzedaży trafiają przede wszystkim samochody używane pochodzące z wymiany, gdy klient oddaje auto w rozliczeniu i wybiera nowsze, a także samochody poleasingowe. Zanim trafią one do sprzedaży, są dokładnie sprawdzane. W razie usterek prowadzone są naprawy, dlatego klient otrzymuje pojazd gotowy do jazdy – z gwarancją na pół roku lub dłuższy okres.

Przy przeglądaniu pojazdów używanych w salonach dealerskich mamy jak na dłoni wszystkie kluczowe informacje, w tym stan techniczny pojazdu oraz jego historię, która potwierdzona jest wpisami do książki serwisowej. Także możemy skorzystać z dodatkowych udogodnień, na przykład wziąć auto w leasing, zakupić je na kredyt samochodowy czy też wykupić ubezpieczenia w promocyjnych cenach.

Gdy także interesują cię auta używane w świetnym stanie, warto odwiedzić autoryzowany salon. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce „salon Hondy Warszawai na pewno wyświetli się kilka godnych odwiedzenia punktów, gdzie będziemy mogli bez problemu zakupić auta bez problemu. Warto więc je odwiedzić, aby zobaczyć, co mają do zaoferowania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ