Zima za kółkiem

Okres świąteczny sprzyja wyjazdom samochodem. Warunki pogodowe zmuszają nas jako kierowców do podjęcia działań, które usprawniają jazdę i zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Pamiętaj, że podczas podróży niezależnie czy trwa ona 20 minut czy 3 dni musisz dbać o siebie, pasażerów i innych uczestników ruchu. Jak prawidłowo zadbać o samochód, kiedy za oknem mróz?

Zużyty bieżnik opon

Trudne warunki atmosferyczne to główne powody, dla których trzeba przygotować odpowiednio swoje auto. Gęste opady śniegu i deszczu, mróz i wilgoć są głównymi czynnikami, na które trzeba uważać. Oczywista jest zatem wymiana opon. Sprawdź grubość bieżnika i stan gumy w swoich „zimówkach”. Miękka guma, z których są wykonane „zimówki” lepiej trzyma się mokrej i zaśnieżonej nawierzchni dlatego dobry stan opon jest bardzo istotny. Zmień opony na zimowe kiedy temperatura zacznie spadać poniżej 7 stopni.

Akumulator

Przed sezonem zimowym warto przy okazji wymiany opon sprawdzić również stan akumulatora. Większość firm oponiarskich posiada przyrządy do mierzenia kondycji w jakim znajduje się nasz akumulator. Dzięki temu w właściwym momencie wymienimy akumulator i unikniemy problemu z odpaleniem samochodu w mroźny poranek. Ważne są także kable, które prowadzą do świec zapłonowych. Kolejnym ważnym elementem będzie sprawdzenie płynów eksploatacyjnych. Szczególnie ważny jest stan i poziom oleju silnikowego. Warto wymienić go na nowy i zastosować dodatki do oleju Ceramizer. Dzięki nim zmniejszysz zużycie paliwa i oleju. Rozruch silnika będzie łatwiejszy, a samo samochodowe serce będzie działało ciszej i dynamiczniej. Sprawdź również poziom płynu w chłodnicy. By zapewnić prawidłową i równomierną pracę silnika w samochodzie – zaaplikuj dodatek do benzyny. Czyste wtryskiwacze paliwa to gwarancja prawidłowej pracy silnika . Jeżeli zastanawiasz się jak zmniejszyć zużycie paliwa zimą to zastosowanie dodatku będzie jednym z kroków, które Ci w tym pomogą.

Inne istotne elementy ważne zimą

Kolejnym ważnym elementem jest sprawdzenie jakości płynu hamulcowego oraz tarcz i klocków. Zużyte elementy wymieniamy na nowe. Droga hamowania, zwłaszcza zimą się wydłuża dlatego warto dbać o tak istotne elementy. Pamiętaj także o wycieraczkach. Jeżeli stan pióra może utrudniać działanie to trzeba zamontować nowe. Równie istotne jest oświetlenie. Zepsute żarówki wymieniamy na nowe.

Przed zimą samochód warto również porządnie umyć. Możesz udać się na myjnię albo zrobić to samemu. Nie zapominaj o zastosowaniu preparatów z woskiem, które chronią karoserię przed korozją. Nie unikaj mycia w zimie. Sól i piasek, które sypie się na drogach przyczyniają się do szybszego ścierania się lakieru, dlatego kiedy mróz nieco zelży wyczyść samochód. Dbaj o sobie i swoje bezpieczeństwo na drodze. Sprawne auto, dobrze przygotowane na niekorzystne warunki atmosferyczne to duży krok ku bezpiecznej podróży. Pamiętaj o tym zwłaszcza zimą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ