Co powinniśmy wybrać blokadę skrzyni biegów czy alarm?

Podczas zakupu nowego samochodu często obawiamy się, iż nasz nowy model zostanie skradziony. Jednak warto pamiętać, iż istnieje kilka możliwości uchronienia się przed nagłą kradzieżą pojazdu. Jedną z nich jest autoalarm, jednak popularna jest także blokada skrzyni biegów. Zatem na co powinniśmy się zdecydować?

Zarówno blokada skrzyni biegów, jak również alarm mają swoje mocne oraz słabe strony. Jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup samochodu, warto wybrać jedno rozwiązanie. Często zdarza się, iż aby uzyskać ubezpieczenie AC powinniśmy posiadać któreś zabezpieczenie naszego pojazdu. Zatem jakie wybrać?

Bardzo wielu osobom mechaniczne blokady skrzyni biegów kojarzą się z uciążliwymi przedmiotami, które montujemy na lewarek naszej skrzyni biegów. Jednak sytuacja obecnie bardzo się zmieniła. Za pomocą nowoczesnej technologi mamy możliwość zamontowania tego typu urządzenia w miejscu niewidocznym. Jest to blokada bardzo skuteczna, która może ochronić nasz pojazd przed kradzieżą. Wyróżnia się dwa typy blokad mechanicznych. Jest to blokada ryglowa, a także blokada bolcowa.

Z kolei autoalarm często pomoże nam ochronić nie tylko nasz pojazd, ale zapobiegnie przede wszystkim skradzeniu z naszego auta cennych rzeczy, takich jak przykładowo radio lub też fotelik dziecięcy. Czasem zdarza się, iż migająca czerwona kontrolka skutecznie odstrasza złodzieja. Również charakteryzuje się głośnym sygnałem, dzięki temu wszyscy ludzie dookoła naszego pojazdu są zaalarmowani o próbie włamania, co być może ułatwi schwytanie sprawcy. Alarm jest zdecydowanie droższy od blokady, jednak może czasem pomóc skutecznie odstraszyć złodziei.

Niestety nie ma doskonałego mechanizmu, który zabezpieczałby nasz pojazd przed kradzieżą. Praktycznie każdy pojazd jest narażony na kradzież, w szczególności jeżeli jest to nowy, atrakcyjnie wyposażony model. Jednak warto pamiętać, iż choć zainwestujemy w system antywłamaniowy i nie spowoduje on, że złodziej nie zainteresuje się naszym autem, może przyczynić się do przedłużenia czasu kradzieży, dzięki czemu sprawca może zostać przyłapany na gorącym uczynku.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ